Farage: Hnutí Black Lives Matter „chce svrhnout celou západní civilizaci“

Farage: Hnutí Black Lives Matter „chce svrhnout celou západní civilizaci“

Šéf brexitu Nigel Farage pronesl ostrá slova na adresu anglické fotbalové reprezentace, která během opožděného evropského fotbalového šampionátu UEFA 2020 podlehla hnutí Black Lives Matter.

„Podívejte, nemůžete oddělit pokleknutí od hnutí Black Lives Matter,“ řekl Farage během rozhovoru s nově spuštěnou zpravodajskou sítí GB.„Je to otevřená, otevřeně marxistická organizace, která chce zničit policii a chce svrhnout celou západní civilizaci – neberte mě za slovo, jen si přečtěte webové stránky – a nemůžete je od sebe oddělit,“ vysvětlil bývalý předseda strany UKIP a Reforma UK.

Farage měl pro manažera anglické reprezentace Garetha Southgatea jisté komplimenty, ale silně nesouhlasil s jeho postojem podporujícím klečení.

„Když tento týden řekl: ‚Jde nám o víc než o fotbal‘ – ne, pane Southgate, jde vám o fotbal,“ trval na svém.

„Myšlenka, že je správné, aby se fotbalový tým zapojoval do politických gest, je omyl a proti tomu se bouří i fanoušci.

„A všimněte si, že jsme v podstatě jediný tým v celé soutěži, který klečí,“ pokračoval.

„Myslím, že [Gareth Southgate] tím udělal velkou chybu, opravdu.“

Vláda Borise Johnsona je zatím poměrně vlažná v takových otázkách, jako je pokleknutí na koleno, přičemž kdysi notoricky politicky nekorektní premiér v posledních měsících hájil Joea Bidena proti obviněním s odůvodněním, že „není nic špatného na tom být probuzen“.

Na summitu G7 v Cornwallu vydal také bizarní výzvu, aby se postpandemický svět „vrátil k lepšímu“ ve stylu „rovnější a… genderově neutrálnější a možná i ženštější“.

Avšak ministryně vnitra Priti Patelová, mnohými považovaná za nejsilnějšího člena vlády, pokud jde o rétoriku – ne-li o výsledky –, vydala nezvykle jednoznačnou kritiku klečících a sdělila GB News, že „nepodporuje lidi, kteří se účastní tohoto typu politiky gest“.

„Minulý rok jsme byli svědky zejména některých protestů, které se konaly, nyní velmi mluvím z toho, co jsem viděla o dopadu na policii – bylo to zničující,“ pokračovala.

„Já se jen neztotožňuji s tímto názorem, že bychom měli přepisovat naši historii; strhávat sochy,“ prohlásila a odmítla kritizovat fotbalové fanoušky, kteří vypískali anglické hráče za to, že klečeli: „To je pro ně, upřímně řečeno, volba.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Farage: Hnutí Black Lives Matter „chce svrhnout celou západní civilizaci“

  • Nesmyslnost BLM ilustruje to, že hráči musí pokleknout na podporu rasistického hnutí, aby tím podpořili odpor proti rasismu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*