„Falešné zprávy“: Boj establishmentu proti svobodě médií

„Falešné zprávy“: Boj establishmentu proti svobodě médií

Snaha o vypnutí alternativních médií v návaznosti na volební vítězství Donalda Trumpa jede na plné obrátky.  

Dne 16. listopadu PolitiFact prohlásil, že bude „bojovat proti falešným zprávám“ a že vytvoří cílový seznam alternativních webových stránek.

Server Blacklisted News je také uveden na seznamu vytvořeném speciálně proto, aby se zaměřil na likvidaci alternativních médií.

K cíleným zpravodajským serverům patří také Activist Post, Consortium News, the Corbett Report, Global Research, InfoWars, Veterans Today,  webové stránky vytvořené Lew Rockewellem a Paul Craig Robertsem, WikiLeaks a mnoho dalších. Několik stránek na seznamu jsou skutečně falešné zpravodajské a satirické weby.

Je třeba poznamenat, že PolitiFact je výtvorem korporátního deníku Tampa Bay Times a je pravidelně obviňován z politické zaujatosti. Webové stránky se chlubí, že získaly Pulitzerovu cenu, což je jasná informace o jejich establishmentovém statusu. Po cenzuže médií v poslední době vyzývá i Angela Merkelová, Barack Obama a další.

Před vyvinutým úsilím PolitiFact se objevily také webové stránky s názvem Is It Propaganda Or Not. Tento server zveřejnil seznam „falešných“ zpravodajských serverů a tvrdí, že je v nich zapojeno Rusko:

„Vyhodnotili jsme, že tato celková ruská snaha je alespoň částečně centralizovaná, s několika ruskými projekty a ovlivňujícími operacemi, které fungují paralelně za účelem výroby propagandy v celé řadě serverů. Existují v tom různé stupně zapojení, povědomí a angažovanosti. Někteří lidé, kteří jsou v tom zapojeni, si nejsou ani vědomi, že jsou používáni k výrobě ruské propagandy, ale u mnohých se zdá, že ví moc dobře, co činí.“    

Demokraté tvrdí, že se Rusové pletli do politiky v USA, když vyšlo najevo, že Donald Trump bude mít šanci vyhrát Bílý dům. Neexistuje prakticky žádný důkaz, že mělo Rusko co dočinění s výsledkem voleb, s neoprávněným vniknutím do DNC a ještě méně důkazů, že by „ohavná a vykořisťovatelská“ americká a evropská alternativní média protlačovala nějakou ruskou propagandu.

Jak se můžeme proti tomu bránit? Za prvé a především je třeba připomenout, že je to Facebook a Twitter, kteří mají v první řadě odpovědnost za svobodnou výměnu myšlenek.

Facebook atd. jsou, samozřejmě, v soukromém vlastnictví korporací, a jako takové mohou zakázat službu každému, komu budou chtít. Drtivá většina názvů takzvaných „falešných zpravodajských serverů“ jsou však legitimní zpravodajské servery. Zablokování přístupu k takovým webům je nejen strašný tah proti styku s veřejností, ale také to odhaluje, že jsou nástrojem pro vládní nátlak a cenzuru.

A konečně, korporace jsou citlivé na veřejné mínění a na jeho dopady. Velký počet lidí, kteří budou posílat e-maily společnostem Google, Facebook, Twitter a dalším sociálním platformám s jejich nesouhlasem s útoky proti alternativním médiím může mít vliv na to, jak to nakonec dopadne.

Tyto útoky samozřejmě nekončí za hranicemi Atlantiku a pomalu se začínají objevovat prohlášení proti alternativním webům i z úst českých politiků. Nejnovějším bylo to, že Ministr obrany Stropnický o víkendu prohlásil, že na půdě naší země fungují servery šířící ruskou propagandu a že Rusko vynakládá obrovské finanční prostředky na jejich podporu, aniž by takové nesmyslné bláboly dokázal jakkoliv doložit. Důkazy neexistují, protože je to lež. Dokonce vzniká speciální tým, který má proti této „ruské propagandě“ bojovat. Pravda jednoduše establishment děsí a budeme bedlivě sledovat, jak dalece naše vládní figury zajdou, aby se snažili pravdu umlčet!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “„Falešné zprávy“: Boj establishmentu proti svobodě médií

  • Soudruzi, musíme se vrátit zpět k osvědčené praxi řídit naše média tak, aby naši společnost nerozdělovala, ale spojovala ji v jeden šík s jedinou správnou myšlenkou, kterou je nerozborné sdílení a šíření společných hodnot, které jedině soudruzi stoji za to chránit a za ně bojovat, protože nic jiného takového nám všem drahého soudruzi neexistuje. Když v jednotě, soudruzi, v jednotě je síla. Neboť soudruzi, nejde o nàs, ale jde o naše děti a o jejich šťastnou budoucnost. Proto soudruzi, kdo nejde s námi, jde soudruzi proti nám. A takového narušitele my nemilosrdně srazíme naší tvrdou pěstí. A nedopustíme, aby beztresně prováděl svoje nekalé rejdy s cílem rozbíjet naše pevné vědoměni v jednotě bránit naši těžce vydobytou svobodu slova rámci naši liberálnê demokratické společnosti! Soudruzi!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*