Fakt by nestálo za to zrušit nebo alespoň pozastavit Úmluvu o uprchlících z roku 1951?

Fakt by nestálo za to zrušit nebo alespoň pozastavit Úmluvu o uprchlících z roku 1951?

Stále se už měsíce vedou nic neřešící řeči o uprchlících, které se vedou, ale situace se jen a jen zhoršuje jen za říjen jich do Německa a Švédska přišlo dalších 220 000.20.8. 2015 jsem uveřejnil článek v Parlamentních listech a volal jsem naléhavě:  Česko by mělo odvážně odstartovat diskuzi o změně úmluvy o uprchlících z roku 1951.   

Suše jsem konstatoval, že je nepochybné, že kromě toho, že Západ nesmyslně odstartoval ony válečné konflikty v celé severní Africe, ale nejen jí, a započal onen rozvrat. Ale o další pokračování se starají i jednotlivé státy této oblasti, které podle svých úzkých často mocenských zájmů podporují tu sunitské tu šíitské džihádistické skupiny a zcela nepochybně jsou navzájem pronásledovány z náboženských důvodů, a proto absurdně vzniká povinnost  přijmout všechny uprchlíky například muslimského náboženství, kdy šíité jsou ohrožováni na životě sunity a naopak.

A uzavřel jsem : A z tohoto úhlu pohledu a hlavně budoucnosti je uchování mezinárodní úmluvy o uprchlících z rok 1951 naprosto neudržitelná.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil

Aniž bych šel nějak podrobně do minulosti, je dobré si připomenout, že tato úmluva vznikla z důvodu řešit masové přesuny v důsledky 2.světové války, že šlo v podstatě o uprchlíky v podstatě jednoho civilizačního okruhu, o tom se dnes již nemluví.

Často se nyní opakuje, že onou záchranou před uprchlíky jsou ploty.

NO NEJSOU !!!

Onou záchranou je možnost odmítnout uprchlíky, pokud dotčený stát to z důvodu ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti země odmítne…

V srpnu 2015 jsem před vystoupením Miloše Zemana na Valném shromáždění tímto článkem  naléhal, aby s podobnou iniciativou vystoupil.

Nevystoupil. Namísto toho měl jakousi zcela nerealizovatelnou koncepci spojující všechny znepřátelené militantní státy v boji proti islámskému státu, ačkoliv již tehdy bylo jasné, jaké nepřekonatelné rozdíly mezi nimi panují.

Šlo o plácnutí do vody…

Bohudík Vladimír Putin s ním přátelsky poklábosí, usmívá se od ucha k uchu,  a aniž cokoliv podstatného prozradí, rozjel svou vlastní gigantickou variantu, která je očividně velmi úspěšná a rázem ho postavila Rusko do čela západu proti terorismu.

Miloš Zeman, kde chodí, tak hovoří o znásilněných ženách, prořízlých hrdlech apod. Ale jsou to jalové kecy, protože to absolutně nic neřeší, jen atmosféra na sociálních sítích přituhuje a lidé propadají katastrofickým představám.

Takže zkrátka a dobře : Není jiné cesty, jak zabránit příchodu uprchlíkům, než základ, o který své putování opírají eliminovat, tj Úmluvu o právech uprchlíků z roku 1951 minimálně omezit, či ji ponechat na dobrovolnou bázi těch kterých států.

(Teď se někdo zasměje a řekne, že naopak já plkám nesmysly. Ale není tomu tak. Německo, celá jeho vláda a všechny parlamentní strany bez výjimky touží po uprchlících. Rozdíly jsou jen v detailech, jako zřídit či nezřídit tranzity jako na letišti)

Ty státy, které si to přejí a většina jich je ze západní Evropy, by toho štěstí neměli být zbaveni. Ale ty, které to vidí jinak, musí být právo s ohledem na udržení veřejného pořádku v zemi a bezpečnost svých obyvatel uprchlíky odmítnout.

Nuže:

NAJDE SE NĚKDO, KDO OTEVŘE DISKUZI O ZRUŠENÍ ÚMLUVY O UPRCHLÍCÍCH?

A NEBO BUDEME JEN PLÁCAT A PLÁCAT  O PROŘÍZLÝCH HRDLECH  A ZNÁSILŇOVÁNÍ ?

 

 

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*