Facebook využil terorismus na Novém Zélandu jako záminku k další cenzuře a integraci s policií

Facebook využil terorismus na Novém Zélandu jako záminku k další cenzuře a integraci s policií

Zaměstnanci Facebooku odstranili přes 1,5 miliónů videozáznamů zveřejněných na sociální síti, které zachycovaly teroristický útok v Christchurchu na Novém Zélandu.

Toto bylo potvrzeno v prohlášení oficiální zástupkyní Facebooku Miou Garlickovou v době, kdy bylo smazáno 1,2 miliónů videí.Garlicková také zdůraznila, že zaměstnanci Facebooku pokračují v tomto směru a zejména blokují i další upravené verze videa.

Administrátoři sociální sítě také okamžitě zablokovali účty Facebooku a Instagramu osobě, která podle úřadů zahájila palbu v Christchurchu.

Sociální sítě navíc také odstraňují co nejvíce možných příspěvků a zpráv od lidí, o nichž Facebook tvrdí, že podporují činnost pachatele, nebo kteří zpochybňují pravdivost oficiálního příběhu a dále spolupracují s donucovacími orgány v zemích A5. Již došlo i k několika zatčením, včetně muže v Británii, který na Facebooku zveřejnil svůj názor, o němž se Facebook domníval, že podporuje teroristický útok.

Navíc, Facebook zavedl další vrstvy automatického screeningu. Ten zakáže některým uživatelům, na základě umístění, zveřejňovat „fotografie, symboly, jména nebo citace spojené „s teroristickým útokem na Novém Zélandu.

To také vytváří potenciál pro zaměstnance Facebooku, kteří nyní čelí vyšší než průměrné míře sebevražd a depresím, aby vedli donucovací orgány v různých jurisdikcích k tomu, aby zahájili vyšetřování – vedoucí k zatčení – uživatelů na Facebooku kvůli zveřejňování fotografií, symbolů nebo tvorby s odkazy na jména nebo citace spojené s teroristickým útokem na Novém Zélandu.

K útoku na návštěvníky dvou mešit v Christchurchu a jeho předměstí Lynwood na Novém Zélandu došlo dne 15. března. Terorista vše údajně natáčel na kameru a zveřejnil video na internetu.

V důsledku útoku údajně zemřelo padesát lidí, včetně žen a dětí a dalších 48 lidí je hospitalizováno.

Orgány Nového Zélandu označily incident za teroristický čin, provedený jasným zastáncem ultra pravicových názorů. Jeden z pachatelů útoku je prý 28letý Australan Brenton Tarrant.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*