Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft podpořily pravidla EU o nenávistných projevech

Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft podpořily pravidla EU o nenávistných projevech

Facebook, Twitter, YouTube a Microsoft v úterý souhlasily s kodexem EU o potírání nenávistných projevů on-line do 24 hodin v celé Evropě.

Vlády EU se v posledních měsících pokoušejí získat sociální platformy, aby likvidovaly rostoucí rasismus v důsledku migrační krize a teroristických útoků s tím, že někteří dokonce vyhrožují právními kroky proti těmto společnostem.

V rámci slibu dohodnutého s Evropskou komisí, weboví giganty budou přezkoumávat většinu platných žádostí k odstranění nelegálních projevů nenávisti za méně než 24 hodin a v případě potřeby odstraní nebo zakážou přístup k obsahu.

Společnosti také posílí spolupráci s organizacemi občanské společnosti, které pomáhají s odhalováním nenávistného obsahu, když je zveřejněn on-line a budou reklamovat „protiútok“ k nenávistnému projevu.„Nedávné teroristické útoky nám připomněly naléhavou potřebu zabývat se nezákonným on-line projevem z nenávisti. Sociální sítě jsou bohužel jedním z nástrojů, které používají teroristické organizace k radikalizaci mladých lidí,“ uvedla komisařka EU pro spravedlnost Věra Jourová.

Německo přimělo Google, Facebook a Twitter, aby souhlasily s mazáním nenávistných projevů ze svých webových stránek do 24 hodin již v minulém roce a dokonce zahájilo vyšetřování evropského šéfa Facebooku kvůli údajnému selhání v mazání rasistických projevů z nenávisti.

„Na Facebooku není místo pro nenávistné projevy,“ uvedla Monika Bickertová, vedoucí globálního řízení politiky na Facebooku.

„S celosvětovou komunitou 1,6 miliardy lidí se snažíme dosáhnout rovnováhy mezi lidmi, kteří mají pravomoc se vyjádřit a současně zajistit, že poskytneme úctyhodné prostředí.“

Kodex chování je do značné míry pokračováním úsilí, které již společnosti podnikly s cílem čelit nenávistným projevům, na jejich webových stránkách, jako je například vývoj nástrojů pro lidi, kteří nahlásí nenávistný obsah a školení pracovníků, aby tyto žádosti zvládli.

Twitter od poloviny roku 2015 pozastavil více než 125 000 účtů za vyhrožování nebo propagaci teroristických činů, především v souvislosti s Islámským státem.

 

(Reuters/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*