Facebook smazal Trumpův příspěvek o COVIDu, přestože vědci říkají téměř totéž

Facebook smazal Trumpův příspěvek o COVIDu, přestože vědci říkají téměř totéž

Facebook odstranil krátké video amerického prezidenta Donalda Trumpa, v němž uvedl, že děti jsou „téměř imunní“ vůči infekci koronaviru. Podobným způsobem Twitter pozastavil účet kampaně pro stejné video, dokud nebyl záznam odstraněn. Skutečnost, že děti odolávají infekci koronaviru lépe než dospělí, vyplývá z výsledků několika studií. V České republice podobný názor zaujímá epidemiolog Rastislav Maďar.

Video vzešlo z rozhovoru, který Donald Trump ve středu poskytl Fox News. „Když se podíváte na děti, děti jsou téměř – a já bych řekl téměř jistě – imunní vůči této nemoci,“ řekl Trump a požadoval rychlé opětovné otevření škol.Facebook však byl přísný a označil Trumpovo tvrzení za falešné zprávy. „Toto video obsahuje nepravdivá tvrzení, že skupina lidí je vůči COVID-19 imunní, což porušuje naše pravidla šíření škodlivých nepravdivých informací o COVID,“ napsal Facebook. Sociální síť se nerozhodla učinit takové kroky vůči prezidentovi USA poprvé.

Ve středu Twitter oznámil, že pozastavil účet Trumpovy kampaně, dokud neodstranil závadné video. Twitter rovněž uvedl jako důvod pro tento krok pravidla sítě týkající se šíření nepravdivých informací o koronaviru. Účet již video smazal a je opět plně funkční.

Studie ukazuje, že mladí lidé jsou vůči koronavirům odolnější

Vědci stále zkoumají odolnost dětí vůči infekci koronaviru. Údaje je obtížné získat, protože mnoho infikovaných dětí nevykazuje vůbec žádné příznaky. Nedávná studie Školy hygieny a tropického lékařství v Londýně zjistila, že lidé mladší 20 let jsou významně odolnější vůči infekci koronaviru než starší lidé. Další studie zjistila, že pouze asi 0,8 procent pacientů v nemocnicích je mladších 19 let.

Český Epidemiolog Rastislav Maďar mluvil o dětech a koronaviru v týdeníku Echo. Uvedl, že může dojít k přenosu koronaviru z dětí na dospělé, ale pravděpodobně jen velmi zřídka.

V poslední době před americkými volbami sociální sítě přísněji dohlížejí na příspěvky Donalda Trumpa. Když Trump odpověděl na protesty v Minneapolisu tím, že řekl, že když začne rabování, střílí se, Twitter jeho příspěvek smazal kvůli údajnému „oslavování násilí“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*