FA Cup zrušil z finálových oslav používání šampaňského, aby tím neurážel muslimské hráče

FA Cup zrušil z finálových oslav používání šampaňského, aby tím neurážel muslimské hráče

Anglická Fotbalová asociace rozhodla, že během šampionátů vítězů pohárů FA Cupu bude zrušeno používání šampaňského, které bude nahrazeno nealkoholickou náhražkou, aby se respektovali hráči, kteří nesmějí alkohol kvůli svým náboženským vyznáním.  

Nově zavedené pravidlo vstoupí v platnost tento měsíc, kdy se Manchester City postaví v zápase proti Watfordu ve finále FA Cupu v Emirátech, který je naplánován na 18. května. Místo toho, aby se vítězní hráči tradičně postříkali láhvemi šampaňského, vítězové dostanou nealkoholickou alternativu.

Rozhodnutí zrušit oslavy šampiónů bylo zavedeno iniciativou Fotbalové asociace, aby se fotbal stal „inkluzivním“ pro všechny hráče. Dalším faktorem, který byl vzat v úvahu, bylo podávání alkoholu hráčům mladším 18 let.

„Vítězné týmy budou oceněny nealkoholickým ‘šampaňským‘ na svých oslavách ve všech soutěžích FA, které budou zahájeny v letošním finále FA Cupu v Emirátech,“ uvedla Fotbalová asociace ve svém prohlášení.

„Tím bude zajištěno, že máme co nejširší přístup k hráčům a komunitám, ve kterých může být zakázán alkohol, stejně jako k hráčům, kteří jsou mladší 18 let.“

Hrstka hráčů, kteří v této sezóně finišují, jsou praktikující muslimové, a proto mají zakázáno konzumovat alkohol, včetně Abdoulaye Doucoureho, Riyada Mahreza, Benjamina Mendyho a  Ilkaye Gundogana.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “FA Cup zrušil z finálových oslav používání šampaňského, aby tím neurážel muslimské hráče

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*