„Extrémně naléhavé“: Švédsko utratí milióny na filmy se sexuální výchovou pro migranty (Video)

„Extrémně naléhavé“: Švédsko utratí milióny na filmy se sexuální výchovou pro migranty (Video)

Švédská vláda pumpuje finanční prostředky do řady vzdělávacích filmů, které učí migrantky o sexu a reprodukčních právech, přičemž ministr sociálních věcí označuje tento projekt za „extrémně naléhavý“.          

Animované filmy jsou dílem Švédské asociace pro sexuální výchovu (RFSU). Charitativní organizace vytvořila celkem 11 videí a pokrývá různé aspekty sexuální výchovy, jako je „Chtíč a radost“, Ženské genitálie“, „Bolest při pohlavním styku“ a „Porod“.

Švédská ministryně sociálních věcí Annika Strandhäll oznámila finanční injekci ve výši 3,7 miliónů švédských korun (asi 89 281 000 Kč) na pomoc při financování projektu. „Zjistili jsme, že některé ženy v této skupině nově příchozích pocházejí ze společnosti s úplně odlišnými normami, pravidly a zákony,“ uvedla ministryně ve švédském národním veřejnoprávním vysílání STV.„Tento projekt poskytne této skupině žen lepší šanci porozumět sexuálním a reprodukčním právům ve Švédsku.“ Ministryně dodala, že financování projektu je „extrémně naléhavé“.

Video vysvětluje sexuální normy ve Švédsku v řadě jazyků, včetně arabštiny, somálštiny, perštiny, kurdštiny a angličtiny. Webová stránka RFSU uvádí, že cílem videa je zdůraznit, že „každý má právo na sex, vztahy a tělo“. S novou finanční injekcí charita plánuje vytvořit nové verze videí ve více jazycích.

V roce 2016 spustila německá vláda podobnou webovou stránku nazvanou Zanzu, která nabízí „rady o sexu a sexualitě pro migranty, kteří v Německu nežijí dlouhou dobu.“

Webová stránka vyvolává smíšené reakce. Někteří komentátoři ji chválili za přímý přístup k sexualitě, zatímco jiní uvedli, že je povýšená pro přistěhovalce.

Heinz-Jürgen Voss, vědec v oblasti sexu na univerzitě v Merseburgu řekl deníku Washington Post, že je „rasistické“ předpokládat, že cizinci mají méně sexuální výchovy než Němci.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Screenshoot RFSU)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*