Expert: Švédsko se stalo „základnou“ pro mezinárodní radikální islámské extremistické sítě

Expert: Švédsko se stalo „základnou“ pro mezinárodní radikální islámské extremistické sítě

Švédský badatel Peder Hyllengren ze Swedish Defence College prohlásil, že Švédsko se stalo centrem mezinárodního islámského extremismu a že stovky švédských obyvatel vybudovali rozsáhlou síť džihádistických kontaktů.

Hyllengren tvrdí, že džihádistické sítě mohou ve Švédsku působit po dobu nejméně deseti let a že švédští zákonodárci zaostávají v tom, aby vytvořili správnou legislativu k řešení tohoto problému, uvádí švédský televizní zpravodaj SVT.

Podle badatele byli švédští obyvatelé v kontaktu s islámskými teroristy, jako byl Mohamed Belkaid, který byl při útoku v Bruselu zastřelen policií, která hledala teroristu Salaha Abdeslama, který se podílel na masakru v pařížském Bataclanu v roce 2015.

Hyllengren obvinil politickou korektnost švédského establishmentu z nečinnosti v boji proti islámskému radikalismu spolu s „aktivismem, který existoval jak proti bezpečnostním službám, tak proti těm, kteří se snažili řešit závažnost těchto otázek.“„Riskujete, že budete identifikováni jako rasisté způsobem, který jste neviděli v jiných evropských zemích. Tato otázka byla stejně nepochopitelná jako důležitost boje proti nacismu a pravicovému extremismu. Ale ve Švédsku to trvalo dlouho, než jsme mohli diskutovat o džihádismu stejným způsobem, jakým jsme dlouho diskutovali o nacismu,“ dodal.

Během posledního desetiletí došlo podle Švédské bezpečností služby (Säpo) k dramatickému nárůstu islámského extremismu. Za méně než deset let země zaznamenala nárůst počtu násilných radikálů z 200 na více než 2000.

Šéf Säpo Anders Thornberg minulý rok obvinil masovou migraci z nárůstu radikálů: „Je to nová forma, je to historická výzva, že extremistické kruhy rostou.“

Masová migrace také vedla k tomu, že na předměstích velkých měst, jako je Stockholm a Malmö, vznikly migranty obydlené „no-go zóny“. Násilí mezi skupinami, které působí v těchto oblastech, se stalo takovým problémem, že švédský předseda vlády odmítl vyloučit nasazení armády v boji proti násilí.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: InfoWars)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*