Expert na radiaci varuje, že zavedení sítě 5G by mohlo být globální katastrofou

Expert na radiaci varuje, že zavedení sítě 5G by mohlo být globální katastrofou

Přední aktivista a expert na elektromagnetické záření a zdraví označil zavedení nové sítě 5G jako „masivní experiment v oblasti zdraví,“ který by mohl být globální katastrofou.      

Podle Arthura Roberta Firstenberga by superrychlé širokopásmové připojení mohlo u lidí způsobovat rakovinu, zabíjet divokou zvěř a způsobit změnu magnetického pole Země.Ve snaze zabránit zavedení sítě 5G, Firstenberg žádá Světovou zdravotnickou organizaci, OSN a EU, aby „naléhavě zastavily vývoj sítě 5G“. Petice získala v době napsání více než 40 000 podpisů.

„Zavedení 5G představuje experiment na lidstvo a životní prostředí, který je podle mezinárodního práva definován jako zločin,“ stojí v petici. Americké zavedení nové sítě již začalo v městech jako Houston, Indianapolis, Los Angeles a Sacramento.

„Mohla by to být globální katastrofa. Když byly spuštěny nové satelity na konci devadesátých let 20. století pro mobilní telefony, v den, kdy byly spuštěny, lidé citliví na tyto věci těžce onemocněli. Míra úmrtnosti v USA vzrostla o 5-10 % a objevily se i informace, že ptáci přestali létat,“ řekl Firstenberg pro deník Daily Star.   

Firstenberg také tvrdí, že v oblastech světa, kde již začaly antény 5G vysílat, se zdraví místního obyvatelstva, včetně hmyzu a dalších volně žijících živočichů, již zhoršuje. Firstenberg tvrdí, že má nemoc známou jako elektromagnetická přecitlivělost, která vyvolává závratě, nevolnost, amnézii, nespavost, třes, srdeční arytmii, akutní a chronickou bolest, ačkoli není vědecky ani lékařsky uznána.

Firstenberg navíc podal žalobu, v níž požaduje odškodnění od své sousedky ve výši 1,43 milionů dolarů za újmu na zdraví, kvůli tomu, že používá iPhone a WiFi.

Stejně jako mobilní telefony předtím, než byly v devadesátých letech zavedeny, síť 5G se setkala se silným tlakem od široké veřejnosti od prvního oznámení. V září roku 2018 městská rada v Mill Valley, Kalifornii hlasovala pro zablokování vývoje 5G věží a malých buněk v obytných oblastech kvůli „vážným nepříznivým zdravotním a environmentálním dopadům způsobeným mikrovlnným zářením vyzařovaným z těchto malých mobilních věží 4G a 5G,“ informoval portál Motherboard.    

Nicméně, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC): „Neexistují žádné vědecké důkazy, které by poskytly jednoznačnou odpověď na tuto otázku. Je zapotřebí dalšího výzkumu, než budeme vědět, zda používání mobilních telefonů způsobuje zdravotní potíže.“

Navzdory řadě rozsáhlých studií potenciálního záření u mobilních telefonů, které nevykazují žádné důkazy o významných zdravotních rizicích pro lidi (natož hmyz), mnozí z vědecké komunity jsou skeptičtí, že by výhody technologie 5G převážily potenciál k ohrožení lidí.

Dvě nedávné studie rovněž prokázaly zvýšené riziko vzniku rakovinných nádorů u samců potkanů, kteří byli vystaveni elektromagnetickému poli (EMF) devět hodin denně během dvou let.

215 vědců ze 40 různých zemí údajně podepsalo odvolání vyzývající k mezinárodní ochraně před neionizujícím působením elektromagnetického pole, jehož účinky mimo jiné zahrnují „zvýšené riziko rakoviny, buněčný stres, zvýšení škodlivých volných radikálů, genetické poškození, strukturální a funkční změny reprodukčního systému, poruchy učení a paměti, neurologické poruchy a negativní dopady na celkovou pohodu.“

Ve svém dopise, doktor Martin Pall, profesor biochemie na Washingtonské státní univerzitě uvedl, že v důsledku expozice sítě 5G existují vážné biologické a zdravotní dopady, včetně zvýšeného rizika rakoviny prostřednictvím mutací DNA a současně uvedl, že FCC podléhá vůli samotného průmyslu, který by měla regulovat.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Expert na radiaci varuje, že zavedení sítě 5G by mohlo být globální katastrofou

  • Tento článek zní jako námět k filmu Nová doba s Chaplinem. Víc než záření škodí to, co lidé s mobily dělají – život ve virtuální realitě, málo pohybu, hloupá a zbytečná komunikace, hraní her apod.
    Nemusím být vědec, abych poznal, že pobyt v přírodě bez mobilu, televize a počítače mi udělá dobře.
    Dnes chodí děti ven z donucení a ptají se rodičů, zda mohou domů k počítači, tabletu či telefonu. To se nutně odrazí na jejich zdraví.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*