Expert: Hrozba nukleární války v Ruskem je největší za 50 let

Expert: Hrozba nukleární války v Ruskem je největší za 50 let

Geopolitický expert Stephen F. Cohen tvrdí, že hrozba jaderné války s Ruskem je největší, jaká byla za více než 50 let, protože prezident Trump nebyl schopen správně komunikovat s Vladimírem Putinem kvůli kauze Russiagate.     

Když hovořil s redaktorem Fox News Tuckerem Carlsonem, Cohen uvedl, že nedávné zrušení oficiální schůzky mezi Trumpem a Putinem v Argentině bylo dalším znepokojujícím náznakem, že je  prezidentovi bráněno zapojit se do rozhodující diplomacie.„Poprvé od prezidenta Eisenhowera, prezident Spojených států, Donald Trump, nemá dovoleno, aby nás držel před válkou s Ruskem,“ uvedl Cohen a dodal, že Trumpova zrušená schůzka s Putinem v Argentině byla „velmi důležitá“.

„Jsme zamotáni do krizí, které jsou plné horké války, nejen studené,“ uvedl a dodal, že si myslí, že nedávný střet mezi Ruskem a Ukrajinou v Černém moři byl „provokací, která narušila setkání mezi Trumpem a Putinem.“

Cohen zdůraznil, že koluzní nařčení Ruska brání tomu, aby se Trump setkal s Putinem a to poškozuje národní bezpečnost a poznamenal, že jeho předchůdci jako John F. Kennedy s Ruskem vyjednávali, aby se vyhnuli jaderné válce.

„Dnes tomu tak není, a proto si myslím, že nebezpečí války s Ruskem, přinejmenším od kubánské raketové krize, je největší v mém životě, v historii, než tomu někdy zatím bylo, kvůli obviněním Russiagate, na které jsem zatím neviděl jakékoli autentické důkazy,“ uvedl Cohen.

Cohen, který 50 let studoval americko-ruské vztahy, uvedl, že kdokoli prosazuje obvinění Russiagate – především demokraté – „ohrožuje národní bezpečnost.“

„Jsme ve velmi nebezpečné situaci…a to musí skončit a musí to skončit brzy,“ uzavřel.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*