Exkluzivní video: Syrští militanti přistiženi při porušení dohody o příměří

Exkluzivní video: Syrští militanti přistiženi při porušení dohody o příměří

Video důkazy získané agenturou Sputnik dokazují, že syrské militantní skupiny porušili nejnovější dohodu o příměří, tím, že sporadicky ostřelovali syrské vládní jednotky.  

Syrská armáda a její spojenci i nadále udržují kontrolu podél východní hranice provincie Latakia, aby udržely své síly mimo dosah těžkého dělostřelectva ozbrojenců.

Tisková agentura Sputnik zachytila na videu četné porušování dohody o příměří, páchané militantními skupinami, které sporadicky pálily miny a rakety na pozice syrské armády, dávno předtím, než bylo příměří oficiálně prohlášeno za ukončené. Ostřelování syrských vojsk probíhalo v blízkosti města Kobani, které se nachází v provincii Latakia.

Velitel jedné ze syrských jednotek, který hovořil pod podmínkou anonymity kvůli bezpečnostním obavám, řekl agentuře Sputnik, monitorovací systémy použit armádou za účelem sledování pohybu nepřátel potvrdily, že militanti nasazovali minomety a raketomety za účelem ostřelování vládních vojsk.

„V průběhu posledních několika dní radikálové v blízkosti Kobani vypálili na vojenské síly 12 raket. I když žádná z těchto raket naštěstí nezpůsobila žádné ztráty na lidských životech, byla to jasná provokace,“ uvedl zdroj.

Video, natočené z pozic syrské armády, jasně ukazuje následky raketového útoku spáchaného militanty.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Foto:AFP 2016/ Omar haj Kadour)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*