Exkluzivní a šokující rozhovor s bývalým ředitelem farmaceutické firmy o tom, jak se chovají k lidem!

Exkluzivní a šokující rozhovor s bývalým ředitelem farmaceutické firmy o tom, jak se chovají k lidem!

Dobrý den pane Virapen.V popisu vaši knihy se uvádí, že jste strávil dlouhé roky působením ve farmaceutickém průmyslu.
Ano přesně tak. Bylo to dlouhých 35 let. Pracoval jsem pro několik velkých společností. Začínal jsem jako obchodní zástupce, ale  postupně jsem si vyzkoušel všechny oddělení.
Chtěl jsem se naučit co nejvíce a byl jsem úspěšný. Díky tomu jsem se dostal až na úplný vrchol a stal se generálním ředitelem pro švédskou pobočku společnosti Eli Lilly & Company a potom se začaly dít různé věci. Všiml jsem si, že společnost vůbec nezajímá vývoj nových léků, které by lidem pomohly.
Pokud se podíváte na celý farmaceutický průmysl, tak jejich jediným cílem je potlačovat symptomy, ale nechtějí léčit choroby.

Takže jejich cílem je potlačit symptomy, aby se lidem zdálo, že jim léky pomohly?

Ano přesně tak.

A bylo to tak vždy? Vždy šlo farmaceutickým firmám jen o zisk, anebo se něco změnilo postupem času?

Myslím, že chlapíci, kteří založili tyto společnosti, to je chlapíci, kteří byli převážně lékárníci a chemici byli čestní, kteří chtěli lidem skutečně pomoct, ale potom přišli draví
a výkonní ředitelé, super mozky z tituly z Harvardu a podobně a jediné co je skutečně zajímalo bylo : „Jak můžeme vydělat hodně peněz?“ A když investoři, kteří investují obrovské prostředky do jejich společností se zajímají jen o návratnost svých investic, farmaceutické společnosti se musí zajímat o zisky investorů a ne o lidi, kteří jsou nemocní.

Ale to je dost smutné…

To je velmi smutné. Podívejte se například na největší podvod, který dělají už dlouhé roky a to je očkování. Peníze přicházejí od daňových poplatníků a v podvodu je namočená i vláda.

Podle Vás tedy očkování nefunguje? Anebo je nepotřebné?

Je to odpad!

Co například taková žloutenka? Žádné očkování není účinné? Lidi přece nedostanou žloutenku, pokud jsou zaočkováni, ne?

Ale oni by ji nedostali, ani kdyby nebyli zaočkováni! Žloutenka a nebo taková dětská obrna jsou velmi specifické choroby, které mají velmi specifické přenašeče. Ale například chřipku dostanete každý podzim.

Kdo tedy potřebuje očkování proti chřipce? Staří a děti?

Ne! A ne! Taková chřipka je přirozený fenomén.

Takže očkování je podle Vás zbytečné i v takových případech? Nebo se všeobecně tvrdí, že dostat chřipku v pokročilém věku může být velmi nebezpečné.

Ano, přesně to nám tvrdí, ale Vy skutečně věříte všemu co Vám tvrdí média?

To samozřejmě ne, ale o mně přece ani nejde. Já jsem ještě relativně mladý a očkování proti chřipce nepotřebuji. Ale když mi bude doktor tvrdit, že moje babička potřebuje očkování, aby náhodou nezemřela

Ale vždyť tu nejde ani o babičku! Oni nám všem v prvé řadě tvrdí, že bychom měli očkovat děti. A to je problém! Ano děti jsou samozřejmě druhou částí všeobecné osvěty, ale děti přece nepotřebují očkování!
Myslíte, že když Bůh stvořil člověka, tak řekl: “ Ok, chlapci, tak tu jste, ale nezapomeňte se občas zaočkovat? „Ne on nám dal způsob, jak se ochránit a je to náš imunitní systém, ale my se o sebe nestaráme. Všichni vy, mladí lidé…
Ničení životního prostředí… Nemluvě o smažených kuřátkách z Kentucky Fried Chicken, anebo Burger King.

Ano rozumím, ale na naši obranu musím prohlásit, že na Slovensku nemáme Burger King(smích) No alespoň něco. Takže, když chce společnost vydělat obrovské peníze, tak se dá na výrobu vakcín, ale aby byla vakcína komerčně úspěšná, tak do ní musí společnost nacpat mnoho chemikálií, které se jmenují adjuvanty.
Jejich úkolem je nakopnout vakcínu, aby fungovala, i když ve skutečnosti jen nakopnou váš imunitní systém a to je hloupost, protože tyto chemikálie mají velké množství vedlejších účinků. Účinků, které zabíjejí lidi, případně ještě více zhoršují jejich zdravotní stav a když onemocníte, tak vydělají ještě více.

Takže tím, že se necháme očkovat, riskujeme mnoho vedlejších účinků, které nám způsobí další zdravotní komplikace, které bude následně léčit ta stejná společnost, která je způsobila a výsledkem bude jejich větší zisk?

Přesně tak. Vy si to asi nepamatujete, ale před pár lety a není to tak dlouho se dávala dětem vakcína Thimerosal, která obsahovala rtuť.

Vážně? A není rtuť jedovatá?

Samozřejmě že je! Vždyť je to základní vlastnost rtuti! No a u tisíců a tisíců dětí způsobila autismus. Teď se to snaží ututlat a tvrdí, že jejich autismus nebyl zapříčiněný touto vakcínou, ale existují důvěryhodné studie, které dokazují, že právě tato proklatá
vakcína obsahující rtuť, může za prudký nárůst autismu u těchto dětí.

Jak potom společnosti řeší tyto případy? Rodiče postižených dětí se určitě ozývají.

Nuže, řešení je jednoduché. Prostě řeknou, že se rodiče zbláznili a lidi jim věří, protože oni vlastně platí lidem, aby jim věřili.
Dívejte. Určitě jste slyšeli o prasečí chřipce. Minulý rok jsem byl v Belgii na setkání se sekretářem ministerstva zdravotnictví. Během setkání na chvíli opustil místnost a já jsem si na jeho stole všiml dokumentů. Nedalo mi to a podíval jsem se. V těchto dokumentech jasně stálo, že společnost GlaxoSmithKline (čtvrtá největší farmaceutická společnost na světě) jedná s belgickou vládou o ceně vakcíny proti prasečí chřipce. A to bylo v lednu 2009. Debata o potřebě očkování proti této chřipce začala v květnu 2009.

Takže se připravovali na potenciální epidemii o které ještě nikdo nevěděl?

Asi tak. Nějaký bacil se „náhodou“ objevil v Mexiku. Oni ho tam dovezli, ale nikdy se z toho nestala pandemie. Rozumíte?

Hm, ale to se mohlo lehce stát ne? Není to příliš nebezpečné z takto nebezpečnými viry? Co kdyby opravdu vypukla pandemie?

No kdyby opravdu vypukla, tak by samozřejmě museli dodat nějaký reálně fungující lék, ale rozhodně by to nebyla ta vakcína, kterou běžně nabízeli. Vzpomínáte si na ptačí chřipku?

To asi každý. Další hoax?

Tehdy se vyrobilo nepředstavitelné množství vakcín, ale co s nimi? Očkovat ptáky?

Vakcína byla přece určená lidem ne?

Ano, ale ta vakcína nebyla opravdovým očkováním, nebo ani ptačí chřipka ve skutečnosti neexistovala.

Tvrdíte, že ptačí chřipka nebyla nebezpečná, anebo že vůbec neexistovala?

To druhé. Byl to celé jeden velký podvod.

A co na to WHO (světová zdravotnická organizace) ? Těm takové manýry nevadí?

WHO je banda k…v. A určitě to tam napište.

(smích) Vidím, že jste přesvědčený o zbytečnosti této organizace.

Absolutně.To co opravdu potřebujeme, jsou nezávislé skupiny ustanovené jednotlivými vládami, které by vytvořily systém regulace, který
by byl schopen kontrolovat co dělají tito lidé.

Je to vůbec možné? Vždyť tito lidé mají obrovské finanční prostředky..

Vždyť právě proto. Opravdu nevíme, zdali je to možné. Tito lidé platí politiky, diktují jim legislativu, vlastní téměř celý výzkum, až 70 procent.
Vlastní a řídí farmaceutické společnosti. Jen před nedávnem poslala jedna z největších společností dopis všem významným profesorům, kteří
něco znamenají v oblasti farmaceutického výzkumu, aby jej podepsali a oni to podepsali všichni do jednoho.

A co bylo obsahem toho dopisu?

Obrovská kupa marketingových žvástů! Ten dopis nepsal žádný odborník, ale nějaký marketingový expert. Na tom ale nezáleží, když za jeden podpis dostanete 9 miliónů dolarů ne?

Devět miliónů za jeden podpis?

Ano. Za jeden podpis.

Dělá vůbec ještě někdo farmaceutický výzkum kromě farmaceutických společností?

Farmaceutické společnosti nic nezkoumají. To můžou leda vědci.

V pořádku, ale společnosti snad ten výzkum platí ne?

Ano

Ale v tom případě je v pořádku, že chtějí být na tom výzkumu ziskoví ne? Vždyť ho platí.

Ne, není to v pořádku, protože oni nefinancují výzkum, ale oni diktují vědcům co musí vynalézt, bez ohledu na reálné výsledky.

Takže tyto výzkumy nemají žádné reálné výsledky? Anebo se reálné výzkumy nikdy nedostanou na trh?

Reálné výsledky výzkumů se nikdy nedostanou na trh. Teda pokud jim nevyhovují. Nemají problém zatajovat jejich výsledky, které jim nevyhovují.
Před časem se odehrál soudní spor, kde musela jedna farmaceutická společnost zaplatit 1,4 miliard dolarů, protože zatajovala různé skutečnosti a hlavně prodávala
lék bez legálního povolení. Vedlejší účinky toho léku byly obrovské. Ten lék vydělává 4,5 miliardy ročně!
Mimochodem, jmenuje se Zyprexa a společnost jej nikdy nepřestala prodávat, i když dostali pokutu 1,4 miliardy dolarů a zákon jim ani nepřikáže, aby tak učinili. Dostali pokutu a tím to hasne.
Jediný, kdo by to mohl provést je FDA (Food and Drug Administration-americká správa potravin a léčiv) , ale ti to neudělají, jelikož jsou podplacení.

Je vůbec někde na světě země, kde situace není tak kritická? Kde legislativa reálně funguje? Anebo je to všude na světě stejné?

Všude je to stejné. Kdysi bylo alespoň Švédsko zemí, která na tom nebyla tak zle, ale v současnosti jsou už stejně zkorumpovaní jako všichni.
Vždyť i já sám jsem osobně podplácel švédskou vládu, aby schválila psychoaktivní lék. Klidně to tam napište.

To se spolehněte. A musel jste? Nutil vás někdo?

Nuže, když jsem chtěl dosáhnout výsledky, tak jsem musel.

Kdo dělá tyto rozhodnutí? Jsou do nich zahrnuté celé společnosti, anebo o podplácení rozhoduje jen top management?

Jen management. Víte, musíte být šikovní jako já. Jednoduše jsem přišel za vedením a říkal:“ Když chcete, aby byl tento lék schválený, budeme je muset podplatit“
A oni řekli: “ V pořádku, udělejte to.“
Když se podíval na specifikaci léku zodpovědný profesor a vědec, tak se smál. Sám prohlásil, že tento lék je úplně na nic, ale peníze mu byli sympatické, tak nám pomohl lék schválit.

Ach.. je tedy na trhu vůbec nějaký lék, který opravdu funguje? Má smysl vůbec něco kupovat?

Ne. Všechny ty chemické léky můžete vzít a hodit je do řeky.

A co například léky na potlačení bolesti?

A jeje, ty jsou nejhorší.

Proč? Vždyť fungují?

A to řekl kdo?

Já! Když mě bolí hlava, spolknu zázračnou růžovou pilulku a hlava už mě nebolí!

(soustrastný pohled)

Ale ne! Neříkejte mi, že je to jen placebo! Vždyť to už teď fungovat nebude!

Nebojte se bude. Stačí, když tomu budete i nadále pevně věřit. Ale když Vás už i hlava bolí, stojí za to, vzít si lék s velkým množstvím negativních účinků, na kterém můžete zůstat závislí do konce života?

No to, že si občas vezmu tabletku proti bolesti neznamená, že se na nich stanu závislý ne?

To možná ne, ale riskujete například vnitřní krvácení. To je reálná hrozba takového acylpyrínu.

Acylpyrin je nebezpečný?

Velmi nebezpečný!

Ale vždyť acylpyrín je považován za jeden z nejbezpečnějších léků. Jediné co vlastně dělá  je, že zřeďuje krev ne?

Ano přesně tak. Ale když přijdete do lékárny, že vás bolí hlava a vaše krev je normální a nepotřebuje zředit, tak můžete být mrtvý dříve, než dorazíte ke dveřím.
Kdybyste dnes jel do kterékoliv země na světě a snažil se zaregistrovat lék, jako je acylpyrín, nikde by vám jej neschválili, protože klinické data toho léku jsou tak špatná, že by to neriskovali nikde na světě.

Takže kdyby byl acylpyrín objeven až teď, nikdy by se na trhu neobjevil? Samozřejmě, když si odmyslíme očividně běžnou praxi úplatků.

Přesně tak, ale úplatky a pokuty nejsou pro farmaceutickou společnost problém. Například lék Zyprexa, který jsme již připomínali. Společnost za něj dostala pokutu 1,4 miliardy dolarů. Hned ten měsíc zvedla cenu tohoto léku o 11,9 procent, takže
kdo nakonec zaplatil tu pokutu?

A co si myslíte o lécích, které se používají v chirurgii, anebo na chemoterapii a podobně? Ani ty nefungují?

To je něco jiného! Já celou dobu hovořím o lécích, které si běžně kupujete v lékárnách, případně Vám je předepíše lékař. Nemám nic proti lékům používaných v chirurgii, ale léky na předpis? Doktoři jsou uplácení, aby Vám předepisovali konkrétní léky.

Myslím, že je to všeobecně známo, že doktoři jsou placení, aby předepisovali konkrétní léky.

Ano já vím. Vždyť jsem se jim něco naplatil, ale dám Vám radu. Jestli se chcete dožít mého věku, tak se na jejich léky vykašlete, jinak nebudete mít šanci.

Co tedy radíte? Co by měly lidé dělat, když například dostanou chřipku?

Běžte a vezměte si příručku vaší babičky. V ní určitě najdete, že si máte dát horkou polévku, zůstat v posteli a odpočinout si. To vám opravdu pomůže.
Ne jako dnešní mladí, kteří si raději vezmou nějaké svinstvo, aby mohli jít v sobotu večer ven s kamarády na pivo a vymýšlet blbosti.

Ano, teď to funguje, ale do deseti let je to zabije. Ale opět je to jejich rozhodnutí. Mě více trápí např. statistika, kolika dětem jsou již v útlém věku podávány psychoaktivní látky. To je to, co mě doopravdy trápí a co je podstatou mého boje proti farmaceutickým společnostem. Mnozí si myslí, že jsem tu knihu napsal jen kvůli zisku, ale není to pravda.
Samozřejmě, že pokud se bude prodávat, tak z ní budu mít zisk, ale ten sotva pokryje náklady, které jsem musel dát na její vydání. Když kniha vyšla poprvé, tak
vydavatelství, které ji vydalo do měsíce zkrachovalo, jen taj z ničeho nic. A na problémy narážím neustále.

Není to nebezpečné vydat takovou knihu? Když můžou nechat zkrachovat nakladatelství, tak to můžou něco udělat i vám.

Vždyť už udělali. Finančně jsem na dně. Z prvních třech vydání této knihy jsem neviděl ani cent kvůli podezřelým bankrotům, soudním sporům atd.
Máte ale i výhodu, že teď mi už nemůžou nic udělat, jelikož jsem se stal jedním z nejznámějších představitelů boje proti těmto společnostem.
Jsem příliš populární, nemluvě o tom, že mám fyzické důkazy, že vše co tvrdím je pravda.

Takže hlavním cílem boje jsou děti. Kdy jste se rozhodl změnit stranu a přejít k „nepříteli“ A proč?

Před šesti lety, když se mi narodil syn.

Takže Vaše jediné dítě změnilo váš postoj?

Ano přesně tak. Ve věku 62 let se mi narodil syn a ten vše změnil.

(Následoval můj pád ze židle) Takže vy máte teď 69 let? Opravdu na svůj věk nevypadáte.

Děkuji, to je proto, že neužívám léky (smích) Takže, když sem uviděl svého syna a viděl jaké svinstva chtějí do něj cpát pod záminkou neškodného očkování, tak
jsem si vzpomněl na vše co jsem v tomto průmyslu zažil. Na vše co jsme udělali. Na všechnu tu korupci. Protože o tom to je, o korupci a výborném platu.
Nové auto každý rok, množství dobrého jídla a pití, ženy, sex, všechno.
Asi si dokážete představit, jak tito korporátní chlapci fungují. A já jsem byl jen jeden z nich, ale syn to všechno změnil.
Už jsem více nechtěl spávat s mladými slečinkami a vést takový život a tak jsem strávil 2 roky psaním této knihy. Stálo mě to celý můj majetek, ale já se nevzdám, kvůli mému synovi.

Přeji Vám mnoho úspěchů ve vašem boji a osvětě.
Děkuji za rozhovor.

John Virapen a neprofesionalita CT24

 

zdroj : cchr.cz  překlad : svobodnenoviny.eu

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

 • · Edit

  Rad bych si celou tuhle zpravu vytisknul nebo mi ji polete meilem. p. Vlaciha

 • ŘEŠÍ SE TU HLAVNĚ PRAVOPIS???? Asi taky poškozený mozek většiny po nadměrném používání nějakých léčiv!!! už to nežerte

 • Někdo tady psal, že si nemyslí, že se v článku vyskytují chyby. Já jsem přečetl první odstavec a dále nebudu pokračovat. Pokud se chce nějaké negramotné hovado nazývat novinářem, tak já u toho nemusím být. 1. Dobrý den, pane Virapene, 2. všechna oddělení. Dál jsem nečetl

 • · Edit

  No, taky tam někde byla pořádná hrubka v „i“, nemůžu to teď znova najít, ale bylo to něco ve smyslu „léky se prodávali“.

 • Zdravím!
  Článok a problematika si myslím že je dosť aktuálna, ale zamyslel sa niekto aj nad tým čo jeme? Nad potravinárskym priemyslom? Čo si o tomto myslíte?

 • Nežiadúci účinok: Smrť –
  Skvelá kniha od Johna Virapena
  Každý človek si môže za svoje choroby sám, ako sa s nimi vysporiada je jeho vec. Zdravotníctvo v dnešnej dobe má už len málo spoločného s uzdravením človeka. To čo pán Virapen hovorí ohľadom liekov je pravda, čítajte vedlajšie účinky liekov a nebudete užívať nič(ak vám ide o zdravie). Veľmi dobrá je kniha od pán Jiřího Janča: Stopové prvky a kovy života v prírode (aj všetky knihy od neho sú výborné).V prírode je všetko čo nám treba k životu a zdraviu.

 • · Edit

  Jsou tam chyby a je jich fakt příšerně moc. Naprosto nedůvěryhodný článek, nikde žádné zdroje. Přesně splňuje všechny charakteristiky fenoménu zvaného hoax.

 • · Edit

  A kde jste to našla? Mi se zdá, že tam mezery jsou. Sice jsem ten článek jen proletěla, ale nepřišlo mi, že by tam byly chyby.

 • Někdo, kdo má v názvu domény „Noviny“, by měl znát základy pravopisu. Za interpunkčními znaménky – čárkami, tečkami, otazníky, vykřičníky – následuje mezera. Na to se nedá koukat.

 • S autorem článku souhlasím téměř bezvýhradně. Výhrady (nikoliv víhrady) bych možná měl jen k nepodstatným detailům (nikoliv detailúm). Z poslední věty jste jistě správně usoudili, že moje výhrady se týkají pravopisu, jehož nevalná úroveň skutečně může snižovat důvěryhodnost článku v očích mnohých čtenářů. Nehledě na to, že pak nastane řetězová reakce, a lámaná čeština se začne šířit napříč celým (českým) národem jako lavina. Už teď se denně potkávám s podivnými mutacemi českého jazyka, slýchám je nejen z úst politiků, manažerů, ale bohužel také od těch, kteří by měli svůj mateřský jazyk bezvadně ovládat – mediálních redaktorů. Zkrátka a dobře, „novočeština“ se šíří jako pandemie.
  Jinak se mohu se závěry bývalého farmaceuta bezvýhradně ztotožnit. Již několik desetiletí pozoruji, že lékaři, místo aby nás léčili, udržují nás trvale ve snesitelně nemocném stavu. Jsou placeni farmaceuty za to, aby nám předepisovali co nejvíce a co nejdražších léků. A stanovil jsem si toto krédo: „Každý chemický lék je zároveň jed a každý má nějaký vedlejší účinek“. Kdysi jsem četl životopis Emila Zátopka a dodnes si z něj pamatuji epizodu, kde popisuje, jak dostal chřipku a snažil se ji doma léčit klidem na lůžku. Ležel, potil se, ale chřipka ne a ne ustoupit. Přistoupil tedy k radikálnímu řešení – rozhodl se, že ji vyběhá. Oblékl se do tepláků, obul tretry a šel ven do sněhu běhat. Po několika kilometrech se chřipka skutečně lekla a vyběhla.
  Takovou terapii samozřejmě nemohu doporučovat každému a proti každé chorobě (akutní zánět apendixu by asi běhání nevyřešilo), ale pro mne z toho vyplývá další krédo: „Nechte tělo, ať si pomůže samo. Potřebuje hlavně klid, chemii jen v krajních případech a v co nejmenších dávkách.“
  Od loňského ledna mám v obou kyčlích TEP (totální endoprotézy). V prvních měsících po operaci byl problém udělat krok bez francouzských holí, o předklonu nebo dřepu ani nemluvě, a nasednout do auta už byl vyložený hazard. Po čtyřech měsících od druhé TEP jsem začal chodit. Nejen po zahradě a chodníku, ale hlavně po lesích a kopcích podle pravidla „Zaparkuj a jdi“. Chodil jsem od jara až do podzimu, k tomu samozřejmě třikrát denně série cviků předepsaných fyzioterapeuty. V letošní sezóně jsem tuto činnost opakoval, takže se mi podařilo zdolat všechny zdejší sedmistovky, a to ne vždy po schůdných cestách. Dnes už se zdráhám uvěřit, že před necelými třemi lety jsem lépe plaval než chodil a začínal jsem uvažovat o tom, že si nechám implantovat žábry a přestěhuji se do nějakého rybníka. To nebylo jen o pěších výletech – v loňské a letošní sezóně nebylo rybníka, kolem kterého bych prošel, aniž bych jej poctil svou přítomností; v horkých letních dnech jsem se samoúčelně negriloval, ale ani jsem se slunci nevyhýbal. Během léta jsem do sebe nasál slunce, vodu i vzduch a soudím, že moje šance přežít ve zdraví nadcházející zimu jsou značné. Zdravější než já snad může být už jen kanadský zálesák. Nechal jsem prostě svoje tělo, aby dělalo co umí. To je lepší než celá armáda doktorů a farmaceutů.
  Pokud je to možné a Vaše tělo to zvládne, dělejte to jako já a nedávejte farmaceutickým mafiím šanci.

 • Vopred sorry za gramatiku 🙂
  Moj nazor asi nikoho nebude zaujmat, ale tak preco sa nevypisat ked sa da 🙂 tabletky neuzivam uz len zo strachu z vedlajsich ucinkov a preto ze od styroch rokov som uzivala dost silne lieky, chodila po vysetreniach, travila mesiace v nemocnici a aj tak nic nepomohlo….. Mam uz cosi po 30 tke a moje problemi trvali az do nedavna ked som si pred dvoma rokmi nasla priatela po devatrocnom neuspesnom vstahu a od toho momentu mam uplne iny pohlad na zivot…… Moje zdravotne problemi odisli…. Jedine comu za to vdacim je KĽUD …. A ci verite alebo nie doba je tak sk…..a, ze byt bez stresu je tak drahocenne a tak tazko dosiahnutelne, ale da sa to …… A vsetky tie blaboli o zivotosprave ….. Bio zelenenina…. Uz ani to co si vypestujete doma nie je to co to byvalo ….. Top pre zdravie je skusit sa zastavit a tesit sa zo vsetkeho co prinesie den…. Urcite je vela ludi co si vedia vychutnat zivot bez stresu a su stastni mozno aj bez penazi ….. DOBA JE ZLA A BIZNIS JE BIZNIS !!!!!!

 • Ale lidi,proč řešíte nesmysly,můj systém je jednoduchý,když onemocním, tak se první dva nebo tři týdny léčím sám a až když to vůbec nepomáhá, tak jdu k lékaři. Navíc dneska si člověk ani nemůže dovolit nemocenskou, protože zdechne hlady a ne tabletkama:-)

 • · Edit

  Súhlasím s tým, že základ zdravia je správny životný štýl, ktorý ale málokto z nás dodržiava a tým si ničíme naše zdravie. Ale to nie to podstatné, čo sa tu rieši. Virapen poprel účinnosť vakcín bez bazálnych znalostí imunity.

 • · Edit

  Sila sugescie je veľká, ale neverím, že by chránila proti španielskej chripke

 • To, že někteří z nás řeší formu a pravopis, přece nemusí nutně znamenat, že nás obsah nezajímá.

 • Řečeno slovy Čarodějky Chvějky z jedné mé oblíbené písničky – „A další do sbírky!“
  Další, kdo má stejný názor na důležitost formy, jakou cokoli prezentujeme.
  Děkuji 🙂

 • Podle Vás se nedá řešit obojí? Ale jděte…
  Nedivím se, že tam ty chyby nevidíte, když čtu Váš komentář.

 • Skvělé, lépe bych to neřekla. PŘESNĚ tohle mě štve u mnoha webů, článků – nízká úroveň češtiny, a přesně tento dojem to ve mě vyvolává.
  Nehledě na to, že mladší generace nám takhle znecitliví k rodnému jazyku úplně.
  Díky za to, že jste se vyjádřil, já udělala totéž na stránce, kde tento článek přetiskli ještě zhovadilejším způsobem.

 • Ano, lidé potřebují něčemu, nebo někomu věřit. Jen je potřeba si uvědomit, že v první řadě je důležité věřit sám sobě. Dostáváme spoustu informací, spoustu rad, ale tu která je pro mě použitelná, musím vybrat sama. A tady nastává ten okamžik, kdy za svůj život a zdraví přebírám plnou zodpovědnost a cokoliv se mi děje, je jen moje.
  K Vašim migrénám a bolestivé menstruaci. Jsou techniky, které dokáží jít ke kořenu, tj. odkud se to vzalo a odstranit ho. Klasická medicína, při vší úctě, toto neumí. Hledejte alternativní způsoby a přístupy. Raději bych řekla netradiční. 🙂 Každá bolest člověku říká, že je někde chyba. A chyba je tam, kde to bolí.

 • Myslím si, že oni nejsou chytřejší než já. Pokud čekám, že kdokoliv udělá něco proto, abych se měla lépe, vždy to dopadne tak, že se bude mít lépe on. Třeba finančně. Pokud chci být zdravá, musím jednat tak, aby to bylo slučitelné se zdravím a to nejen krátkodobě, ale dlouhodobě. Nestačí si myslet, že lék, nebo očkování to vyřeší za mě. Zvykli jsme si, že když máme problém, tak ho někdo vyřeší za nás. Ale tak to není. Jestliže já mám problém, tak jen já mám i to nejúčinnější řešení. Všechno se odvíjí od našich přesvědčení o životě a ty si nosíme v hlavě. Výsledkem našich přesvědčení je to, co se nám děje v životě. Takže: jestliže jsem přesvědčená, že nemoc a bolest k životu patří, tak budu nemocná a často, nebo stále budu mít bolesti. Toto vše je v nás zakořeněno tak hluboko, že už ani nevíme, že to tam je, ale působí to. Řešením je uvědomit si, že normální je zdraví. Pak tyto diskuse ztratí smysl, protože nebude koho strašit nemocí.

 • Ciste k tomu prekladu ze slovenstiny – gramaticke chyby vs. obsah: Pokud hodlam sirsi verejnosti prezentovat neco v pisemne podobe, melo by to mit jakous rozumnou formu. Pokud budu psat jako dobytek, muze to mnohe vest k zamysleni nad tim, jak asi kvalitni budou moje informace a kolik jsem asi venoval casu jejich overovani, kdyz ani nejsem schopen venovat cas tomu, abych se naucil spravne komunikovat ve vlastnim jazyce (ono staci cist knizky – i kdyz to drtiva vetsina mladsi populace povazuje za cinnost zapovezenou). Logicky pak sam snizuju uroven sveho clanku a uz ze zakladu podryvam duveryhodnost svych informaci. V dnesni dobe je moznost cokoliv si kdo vymysli (a ma potrebu vykricet), rychle a bez jakykoliv kritiky vypustit mezi lidi. Nasledne vznikaji tabory spatne informovanych analfabetu, kteri prijmou cokoliv, at uz je to pravda nebo bohapustej vymysl – v lepsim pripade dohad (nevyjadruju se k obsahu tohohle clanku), hlavne, kdyz je to dostatecne poburujici.
  Tudiz, dle meho nazoru, je hovadina vyvysovat obsah nad formu, zvlastepak proto, ze forma dokaze obsah v mnoha pripadech neuveritelne zmenit. Tolerance je vec hezka, ignorance se ale jeste v mnoha kruzich povazuje za znacku tuposti a lenosti…

 • Ja mam zkusenost krapet odlisnou – s jedinym ockovanim jsem nemel problem (s lehkou vyjimkou ockovani proti TBC, mesic po nem jsem prochrchlal). Nicmene muj zivotni styl se tomu zdravemu ani na dohled nepriblizi – a presto se mi choroby vyhybaji velkym obloukem. Zastavam myslenku, ze vznik spousty neduhu a nemoci je do znacne miry ovlivnen rozpolozenim a pristupemtoho ktereho cloveka. Upinat se k te nebo one modle je, dle meho skromneho nadoru, donebevolajici zhovadilost.

 • · Edit

  Len tolko ze staci papat menej medialnej polievky.. a na gramatiku sa vysrat 🙂 peace

 • Plne souhlasim, duveryhodne to nepusobi ani trosku. A napsat na zacatku slova krouzkovane u, tako to uz je nejvetsi gol. Chyby jsou doslova do oci bijici… i/y, s/z, chybejici pismena, ci jejich zamena (misto tak – taj, atd.) Ten, kdo to napsal, by to mel po sobe zkontrolovat a nejen jednou… 🙂

 • ja nechápem načo to vôbec prekladáte zo slovenčiny.ved ja rozumiem po česky a myslím že aj češi dobre rozumejú slovenčine.čo sa týka praktík vo farmapriemysle už to všetci tušíme či vieme ale ľudia sú ešte zmätení a nevedia nájsť dostatočnú alternatívu voči oficialne prezentovanej farmacií.ale myslím že je len otázka času kedy im to cele spadne.

 • · Edit

  Ak pracujete vo farmaceutickom priemysle tak viete, že jeden liek je vyrábaný aj viac ako dvadsiatimi firmami pod rôznymi názvami. A každá firma sa snaží presadit ten svoj. Nevravím, že to je boj legálny. Veď určite viete o slávnom školení, kde sa objavila skrytá kamera televízie a všetky praktiky zverejnila. Momentálne sa ale situácia zlepšuje a farmaceutické firmy sú tlačené k tomu, aby tieto praktiky nepoužívali. Nechápem, ako človek, ktorý je v tomto biznise tak dlho môže napísať vyššie uvedený príspevok.

 • · Edit

  medicína pre Vás asi nie je podstatný fakt, pretože pán Virapen má absolútne faktické nedostatky v oblasti, o ktorej píše

 • · Edit

  Suhlasim s tym, že byvaly riaditeľ nema zasadne znalosti mediciny. Napriklad negovanie účinkov očkovania proti žltačke. Všetci zdravotnícky pracovníci sú očkovaný proti hepatitíde B a výsledný efekt sa dá dokázať hladinou protilátok, takže ten jeho výrok nechápem. Ako všade, kde sa točia veľké peniaze, tak aj vo farmaceutickom priemysle sú úplatky. Ale v každom štáte existuje ústav, ktorý liečivá schvaluje, kontroluje a kde lekári hlásia nežiadúce účinky. V ČR SUKL pravideľne informuje o ztiahnutých šaržiach nejakého lieku, rovnako ako sa z obchodov ztiahnu nevyhovujuce potraviny. Ak by bola tá korupcia, tak silná, tak nechápem, ako by nejaká farmaceutická firma mohla dostat pokutu, o ktorej sám autor píše.

 • · Edit

  Súhlasím, že zdravý životný štýl je najlepšia prevencia nemocí. Ale inak ste úplne mimo. Očkovania sú prevenciou infekčných nemocí ako tetanu, variola ( pravé kiahne/neštovice ) alebo autorom článku negovaná žltačka. Ohľadom chrípky je to komplikované. Očkovanie nechráni proti bežným virózam, ktoré za 10 dní zmiznú, ale proti skutočnej chrípke, ktorú človek dostane iba 3 až 5-krát za život. Momentálne české poisťovne zistili, že bude pre ne ekonomicky efektnejšie preplácať očkovanie proti chrípke všetkým, ako platiť náklady na liečenie. Myslíte si, že ste mújdrejší ako oni ?

 • · Edit

  múžete a vyzkytují ? 😀 není divu, že žádné chyby nevidíte 😀

 • Ano presne tagto to je v prírode dávno boli aj su odpovede a riesenia ..nech to znie ako kolvek klišé … normálny človek ktorý nehlce tony odpodu a mesa ako dnesná strava a dáva si pozor na čistoutu tela nikdy nebude potrebovať ich lieky teda pokial si nezlomí nohu ruku atd… presne ako píšeš žiť inak nie kritizovať a hladať chyby… na tie poukázať a najsť si riešenie …. zdravie je to NAJ načo si má človek dávať pozor a starať sa oň….všetko je tag jednoduché a dávno to tu okolo nás je len mi budeme špekulovať a vyvíjať a kombinovať až je stoho pohroma ..je to nadlhu tému ale len som chcel ze MAS pravdu :)!

 • · Edit

  Giordano Bruno nebol upaleny kvoli tomu tvrdeniam o Zemi a Slnku (mimochodom to bol Kopernik, Bruno riesil to ze Slnko je hviezda a ze vo vesmire je nekonecne mnozstvo hviezd a pravdepodobne aj planet ako Zem a teda mozno osidlenych inteligentnymi bytostami) ale pre jeho nazory, ktore boli v protiklade so zakladnymi dogmami cirkvi ohladne svatej trojice a eucharistii a podobne. Samozrejme netvrdim, ze to bol primerany trest, to len aby sme nesirili zavadzajuce informacie ako to robia media…

  Co sa clanku tyka…konecne mal niekto z tych hajzlov odvahu vyst na svetlo Bozie. Len ked ludia su take ovce, ze to bohuzial aj tak nepomoze…

 • Myslím, že problémem je, že lidé potřebují něčemu věřit a nenapadne je (bez vnějšího popudu), aby se zamysleli, zda je tohle opravdu pravda, nebo jestli tohle funguje. Ano, lidé dokáží být s prominutím svině, zato je ale spousta takových, kteří by tohle neudělali a proto jiným věří. To stejné je i ve zmíněných potravinách. Tomu svinstvu, co dnes jíme, se ani jídlo říkat nedá.
  Když tomu ale tedy takto je, co byste doporučili lidem jako já, kteří trpí odmala na silné migrény a velmi bolestnou menstruaci. Opravdu by mne to zajímalo, protože ani já se nechci cpát chemikáliemi.

 • · Edit

  A múžete mi Vy pane gramatiku ukázat,kde v článku se tyto chyby vyzkytují?Ať hledám jak hledám,tak to nemůžu najít.Jediné co mi s toho vyplývá je,že češi jsou národ idiotů,kteří místo aby řešili skutečné problémy,tak hledají pičoviny,aby byli borci a super češtináři,ale opravdovým tématem se nezabývají.Dle mého názoru jste chudák,který má problém sám se sebou,protože místo abyste řešil to,že necháváte vědomé zabíjet své děti,tak řešíte nějaké posrané pravopisné chyby!

 • Naprosto s tebou souhlasím. Znám osobu, která se nechala očkovat proti chřipce a je každou chvíli nemocná (i několikrát do měsíce).
  Já jsem oproti tomu začala jíst zdravě a zatím se úspěšně vyhýbám nemocem (ačkoliv ostatní v mém okolí smrkají, kašlou atd.).
  Doporučila bych ostatním, ať se vykašlou na léky jako je Coldrex (Když jsem byla naposledy nemocná – minulý rok 3x za sebou v rozmezí 1 – 2 mesíců, vůbec mi nezabíral!) a začnou raději jíst dostatečné množství ovoce, zeleniny a MEDU! 😉

  Moje vlastní zkušenosti, někdo na to může mít odlišný názor. 🙂

 • · Edit

  No tak to asi máte v češtině dost vážné mezery. Například existuje slovo VÝZKUM , nikoliv „výskum“, neexistuje „žáden“, nýbrž ŽÁDNÝ, atd. 🙂

 • Dobrý den, děkuji za vaše názory a článek. Hodně lidí tady proti něčemu bojuje. Přestaňte bojovat a pomlouvat lidi. Začněte žít životem s přírodou a buďte šťastní a snad nebudete potřebovat chemické látky. Většina západních lidí myslí na to jaké auto si koupit, a kdy na něm vyměnit olej. Kdy jste naposled udělali něco pro sebe, štěstí své rodiny, úsměv vašich dětí. Systém, o kterém píšete, je velice silný a proto se ho nevyplatí kritizovat, pokud to tady chcete v klidu dožít. Je možné, ale pokusit se žít jinak. Kritizovat chyby umí každý a cokoli uděláte ve svém okolí a jste vidět, tak vás lidi roznesou na kopytech a nemusí to být farmacie. Jste to vy, kdo ovlivňujete své štěstí a budoucnost této planety. Přeji vám hodně štěstí a lásky v životě.

 • Hm, tak celej život byl sráč a ted se mu na starý kolena narodilo děcko, tak se najednou osvítil. Bravo sráči.

 • Kniha sa volá Vedľajší účinok smrť.
  Odporúčam aj knihu Čínská studie, tá zase ukazuje a dokazuje že nie všade na svete sú praktiky Farmakorporácií tolerované.

 • To ze sa „zdvyyyha zaludok“ ta pohorsilo ale to ze, ako si napisal ty, by odisiel „s firmy“ je v pohode. Radsej sa zamerajme na obsah clanku ako na gramatiku, lebo aj tak je maloktory z komentujucich gramaticky lumen… Kazdopadne obsah clanku je dolezity, pravdivy a dokonca aj logicky. Snad si nikto nemysli, ze vo svete, ktory ovladaju peniaze, korupcia a rozdelovanie moci medzi papalasmi, vo svete kde si kazdy chce ukradnut svoj co najvacsi kusok zeme a dostat sa ku korytu nech moze nakrmit seba aj svoje potomstvo do x-tej generacie, existuje giganticky farmaceuticky priemysel, ktoremu zalezi na dobre a zdravi beznych ludi? Nerobte si srandu, toto moze propagovat len niekto kto ma priamy zaujem na zahmlievani dokazov alebo niekto kto je tak dosr… z pravdy ze ju radsej odmieta a vedome voli sladku nevedomost. Mnoho konspiracnych teorii bolo vyhlasenych za obycajne teorie aj napriek tomu, ze dokazy su, lenze ludia budu vzdy slepo nasledovat to co vravia media. Preto su media najvacsou zbranou zlodejov, klamarov a vrahov. A kym to bude takto, ti „zli“ budu vzdy vyhravat a pokracovat vo svojich svinstvach. Bez ohladu na to za akym ucelom pan Virapen napisal svoju knihu, vie velmi dobre o com hovori a hovori pravdu, preto uvahy o tom, ci to je alebo nie je za ucelom zarobku su irelevantne. Dolezite je ze informacie su pravdive.

 • · Edit

  Zdravím…..
  Tady se mnozí rozčilují nad tím, že někteří řeší gramatické chyby a že by bylo vhodnější, zamyslet se především nad obsahem a neřešit malichernosti, jako je gramatika.
  Tak to bych si s prominutím dovolil nesouhlasit.
  Jednak tato tématika není nic nového a po internetu se podobné články a pojednání šíří již mnoho let. Bohužel však valná většina „spoluOvčanů“ stále tupě věří mainstreamu. A je to pochopitelné, neb je to pohodlnější, než se podívat šokující a nepříjemné pravdě do očí.
  Ovšem budu-li chtít přesvědčit lidi kolem sebe o tom, že spousta věcí není tak, jak je předkládáno médii, musím svůj pokus o jejich přesvědčení prezentovat tak, aby byl nebo alespoň působil co nejdůvěryhodněji. Ve chvíli, kdy si alespoň průměrně inteligentní člověk se základní znalostí pravopisu přečte tento článek a nebude-li o daném tématu nijak blíže informován, zapůsobí to na něj velmi nedůvěryhodně. A pokud se redaktor (potažmo autor) jeví tak, že ani neumí pravopis, nezasvěcený čtenář nikdy předkládanou informaci nevezme výrazněji na zřetel, natož aby jí uvěřil. A ve chvíli, kdy redaktor ještě veřejně napíše, že článek po sobě ani nečetl, tak kdo mu pak má věřit, že si všechno nevymýšlí nebo nesbírá na nějakých fantasmagorických webech. Je to jako když se v mainstreamových médiích pokouší běžnému městskému občanu představit výhody různých alternativních způsobů života někdo, kdo vypadá, jako by vylezl z kanálu nebo z ohrady. Efekt je opět nulový.
  Tak že já bych formě textu a pravopisu nepřisuzoval tak nízký význam, jak se tu někteří čtenáři snaží naznačit.
  Klidně nabízím Svobodným novinám.eu svoje služby zdarma jako korektor.:-))
  Lukáš Kumpricht

 • Přesně tak,obsah je mnohem důležitější,než chyby nemluvě o tom,že již je asi opravili.

 • · Edit

  Tak tady nevím,ale ať ten článek čtu jak čtu,tak v něm nemůžu žádnou pravopisnou chybu najít,i když to tady řešíte.Asi neumím česka nebo nevím.

 • Dobrý deň, myslím si , že ten pán, píše absolútnu pravdu. Smutné je, že to ľudia už radšej ani nechcú vidieť, naozaj ovečky, hlavne nevyčnievať 🙁 Poznám už veľa rodín, ktoré sa rozhodli, nezaočkovať svoje dieťatko. A tie deti sú zdravé, vlastne menej chorľavé, ako deti, ktoré sú zaočkované. Má odvahu a recht, že tú knihu napísal a dal uverejniť. Áno, a môže byť, že ho zhrýza aj svedomie, ale prebudil sa, to je krásne a hlavne podstatné. Pekný deň 🙂

 • Priateľu. Choď si dať tabletku na ukľudnenie a uvidíš ako zaberie. Potom si zapni správy a hltaj každé slovo. Lebo len tam sa dozvieš pravdu. Kvôli takým zarytím ignorantom sa z ľudí stávajú otroci všemocných vládcov. Blahoželám k tvojim okovám!

 • ty sa zaoberas tristvrtinou tvojho debilbneho doteza gram. chybami, skusil si sa zamysliet nad obsahom. Je uplne naivne si mysliet ze to tak nefunguje tak nezamlzuj problematikudebilnymi pripomienkami a gramatike, na to sak fakt vyser a ries ze tvoje mozno sucasne decko ti moze skapat v naruci len preto aby si neaky zebrak mohol kupit o 2 litre silnejsie auto !!!

 • Mal by si si to este raz precitat a zamysliet sa predtym ako napises taku hlupost este niekedy…. a ver tomu ze ak by si zarabal tolko ako on v danej firme tak by si nepoznal vlastneho brata keby o to islo

 • · Edit

  Clanok som cital tak dva roky dozadu, chyba tam k tomu synovi, autor knihy tam popisal aky bol postup a ako odmietol kazde jedno ockovanie a ako mu tie ockovania tlacili aj sudne atd…

 • · Edit

  Můžu jen potvrdit, sám dělám nutričního poradce a chodím na různá školení kde se toto téma o lécích často probírá, školitele jsou často odborní lékaři, kteří tvrdí co jsou léky za svinstvo, vždyť zejména praktičtí lékaři jsou placeni za to, že jste nemocní, čím více jste nemocní tím lépe. Léky jako paralen acylpirin atd. je chemie k potlačování bolesti, myslíte že chemie tělu prospívá, než třeba přírodní prostředky?:D Samozřejmě na každému je rozhodnutí jak s touhle informací naloží, jsem rád, že takové informace vycházejí na světlo. Sám žiji v rodině, kteří jsou ovládaní většinou(médiema atd.) členové rodiny jsou hodně často nemocní, připadá mi, že se ani nelepší, mají šíleně slabou imunitu, takže rychle onemocní ,,a co pak?,, znova k lékaři a pak stěžují si kolik v lékárně utratily peněz ,, je to dost smutné,,. Taky jsem býval často nemocen než jsem začal zdravě jíst a vyhýbat se lékům a nemocný jsem nebyl ani nepamatuji. Lidé by si tohle měli uvědomit…

 • … teď koukám na slovenský zdroj … tam je to na jiné úrovni, tan text. Odvolávám překladač a beru v úvahu, že jste to přeložil ze slovenštiny (pokud píšete častěji, doporučil bych studovat 🙂 … nic ve zlým). Pak je tedy škoda jen toho, že ani slovenský zdroj tam nemá původní uvedení toho rozhovoru, protože to určitě nebyl rozhovor pro dolezite.sk …

 • Promiňte, ale k tomu bych rád věděl více. Obyčejně pokud je někdo překladatel a troufne si přeložit takový, relativně středně složitý text, pak to bývá zpravidla již člověk, který se jazyky zabývá. A ten by neudělal ani polovinu takových chyb, které tu vidíme ani při prvním, velmi rychlém psaní úplně bez kontroly. Výzkum se „s“ prostě jako lingvista nenapíšete … apod. Navíc každý, kdo má praxi v psaní textů, píše obecně za každou čárkou mezi slovy také mezeru :-). Vychází mi z toho tady jediná „seriózní“ možnost … a to použití nějakého toho Google překladače a amatérská úprava textu člověkem, který češtinu moc neřeší. To by bylo vše v pořádku a nevidím důvod, proč se k tomu naplno nepřiznat … a samozřejmě k tomu pak přidat originální zdroj rozhovoru. Nebo to vše může být úplně jinak a je to celé FAKE! … Nemám rád praktiky farma-koncernů, ale bojovat stejnými lživými metodami proti nim je totéž …. 🙁

 • · Edit

  Ver tomu, ze ako to Ty nazyvas, bezny clovek, sa nakoniec musi podriadit systemu.. Kazdy mame rodinu, kazdy mame naklady, ktore bohuzial musime mesacne platit.. Ak sa dostanes na post, kde si mozes zarobit a zit si dobre, ver tomu, ze neberies ohlad na ostatnych.. Hovoris, ze taku pracu by si nerobil.. Chapem, aj ja som si to povedal, a hovorim si to denne.. Ano chodime do prac, ktore v skutocnosti nenavidime, ale mozeme si za to samy.. My LUDIA sme si vymysleli kapitalizmus a demokraciu, a podla toho aj tak zijeme.. Musime sa podriadit.. Takychto hluposti narobime denne.. Vrazame peniaze do boja proti vojne.. Ach jaj, uz len ten nazov „boj proti vojne“ co je to za bullshit.. Staci aby LUDIA, ktory chodia denne do prace, a vyrabaju zbrane sa vzdali toho postu a zacali robit nieco ine.. Ak by sme my LUDIA nevyrabali zbrane vojny by neboli.. Tak isto je to s liekmi.. Ak by sme ich nevyrabali, ale radsej tradovali stare dobre recepty nasich mam.. Lenze nezijeme vo svete KEBY. Ale teraz, tu. Je otazka ako sa k tomu postavime? Tento clovek, jeden z mnohych nas chce len upozornit na praktiky ake sa vo svete deju..

 • · Edit

  Gramatické chyby jsou v článku proto, že se jedná o překlad ze slovenštiny.
  A mě jen zařáží, že forma je důležitější než obsah a že lidi nenapadne se ptát proč.
  Kdyby byli lidé zvídaví a zjišťovali si informace sami, neměly by farmaceutické firmy tolik zisků.
  Jen proto, že informace je prezentována médii, či vládami neznamená, že tato informace je pravdivá.
  Své o tom jistě věděl Giordano Bruno který za své tvrzení o Slunci a Zemi byl obviněn z kacířství a upálen tehdejší vládnoucí garniturou-katolickou církvi. Giordano Bruno měl pravdu a předběhl svou dobu o několik století.
  Zkuste se nad článkem zamyslet stejnou optikou. Dle mého názoru: Farmaceutické firmy=katolická církev ve středověku.

 • Clanok som si cely precitala a aj komentare k nemu. Je pre mna zarazajuce ,ze sa tu riesia hrubice a chyby v texte. Alebo ci chce niekto zarobit alebo nie. Je to to posledne co by sme mali riesit. Zabudli sme na svoje srdcia a vsetko musime mat perfektne predlozene, napisane ospravedlnene ci niekto zarobi alebo nie. Tieto pravidla spravnosti nas zaujimaju viac ako konkretne posolstvo, ktore sa derie na povrch. Vypnime pravidla a zapnime srdcia a tam najdete vsetky odpovede a zdrave vedenie k mudrym cinom. Krasny den prajem

 • Jo a ještě jedna věc: Vy co tu kritizujete, že byl tak dlouho u zdroje a teprve pak začal kritizovat. 1) chtěl bych vidět vás a 2) tím, že tam byl tak dlouho jsou jeho informace důvěryhodnější, než od nějakého plácala, kterého vyhodili po prvním měsíci zkušební doby

 • Dobrý článek, ale autorovi kopačku za to, že si to neumí po sobě přečíst! Kopa pravopisných chyb, kazí to dojem a podkopává důvěryhodnost.

 • Jaký důsledek sis představovala? Položení farmaceutických koncernů na lopatky? Už jen to, že tato informace prosakuje populací a dává každému možnost vzít odpovědnost za sebe do svých rukou je dle mého bezvadné vyústění 🙂

 • No já nevím, já ve farmaceutickém průmyslu dělal a tenkhle ten údajný „pan bývalý generální ředitel“ má docela mezery ve svém vdělání na to že se dostal ve farmacii tak daleko. Třeba že rtuť je jedovatá 😀 Rtuť sama o sobě jedovatá není, spíš je to kumulativní jed který vadí tím, že se v těle dlouho drží a přeměnuje na jedovaté sloučeniny. A to s těma vakcínama je taky blbost. Thimerosal není vakcína, ale sloučenina rtuti obsažená ve stopovém množství téměř ve všech vakcínách. Prostě další konspirační teorie kterou navíc psal nějaký >>DEBIL<< která nemá v tomhle oboru ani základní vdělání..

 • farmafirmy ako napr. GSK = predajca všetkých povinných vakcín používajú na špinavú propagandu PR firmu SNOWBALL
  ktorá pre klienta rieši tieto veľmi zaujímavé veci:
  metódy práce agentúry zahŕňajúce o.i. „zakladanie blogov a web stránok, aktívnu prácu s diskusným priestorom a buzz marketing“
  dobré nie?
  je tu toho svinstva viac, ľudia otvorme si oči a informujme ďalej
  tuto http://www.slobodnyvysielac.sk boli minimálne 2 úderné relácie:
  http://rizikaockovania.sk/dok/slobodnyvysielac/slobodnyvysielac-2013-09-06_informacna-vojna-ZOSTRIH-krausova-tuharsky.mp3
  alebo http://archive.slobodnyvysielac.sk/2013-09-06_21-00_informacna-vojna-ockovanie-krausova-tuharsky.mp3

  a tiež zásadné info o farmabiznise, relácia 20.09.2013
  Farmaceutická mafia. Hosť: Ing.Filip Rázga PhD, pracovník SAV:
  http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/play.php?file=2013-09-20_21-00_informacna-vojna-razga-farma-mafia.mp3

  klobúk dole pred pánmi čo sa neboja hovoriť.

 • je to preklad,rozhodne to napsal autor,ale nejaky cech,ktery neumi psat na klavesnici…

 • · Edit

  Jaké kecy? Usnul jste nebo nic nevíte .. je to běžná praxe u téměř každého lékaře. Mám kamaráda co pro podobnou firmu dělá a bohužel vše potvrdí. Ví snad o jednom lékaři z těch desítek nebo stovek ke kterým jezdí který „nebere“ nebo se zajímá o léky které píše pacientům. Zbytek normálně podplácí a ti mu píšou vše za co mají největší odměny. Je to „bonus“ k platu.. viděl jsem tabulky odměňování… při určtém odběru mají nasmlouvanou odměnu cca 100-400 kč za krabičku léku. Je to hnus ale je to tak. Tak si vytáhněte hlavu ze zádele a pak pište něco o snůšce keců..je vidět že jste jen slepá ovce sytému, přesně takové hlupáky potřebují..

 • Chudákovi MrX sa „zdvyyyyyha“ žalúdok ( pardón,zaludok ) , hoci z toho žije nadštandartne – upozorňuje všetkých, ale až po 7-mich rokoch hrabania „drobných“.
  Pán Virapen zarobil majland vo farma priemysle pri všetkých svojich svinstvách , ktoré otvorene prezentuje a potrebuje ešte nejaké drobné na penziu, preto sa teraz zviditeľňuje . Normálny človek by toto nenapísal – odišiel by s firmy skôr, ako by to podpísal. Nuž ale hľadaj v dnešnom svete normálneho – teda na vedúcej pozícii …

 • Neví z čeho vycházíte pane Miroslave, že je lhář, ale já si to nemyslím a to se stačí podívat na jeden příběh na Pavla Zachu a jak vychovával svého syna. Jen stručně, protože si asi lidi jeho knihu nepřečtou. Od malička se svému dítěti věnoval, že ho otužoval a zvyšoval mu jeho imunitu. Jestli byl dvakrát nemocný, tak je to moc. Spíš bych se podíval na to, kde se děti nakazí těmito nemoci. Asi jim to do organismu samo neskočí ne? Obhajovat můžu, co chci, ale tady je důkaz a opravdu si nemyslím, že by pan Zacha podplácel doktory nebo deníky, aby se jeho kniha víc prodávala http://www.kameveda.com/?page_id=279 . No když chcete něco komentovat, tak aspoň to potvrďte nebo vyvraťte. Spíš je otázka, jak se proti tomu nejlépe bránit, když už se tak stane a dítě onemocní a vakcíny nepomáhají.

 • Komentujete chyby a pritom vy ich mate v komentaroch nespocetne vela.A navyse su to uplne banalne veci ked sa rozpravame o zivote cloveka. Cely svet. cela spolocnost je l skazena peniazmi. Mali by sme sa zamysliet nad svojimi zivotmi a potom kritizovat. Ja verim tomu co kniha udava. Peniaze hybu svetom.Clovek nepozna cloveka.

 • Ale keci su to len pre toho kto do toho biznisu vobec nevidi a vacsina populacie nema ani sajnu o tom , co. Sa v skutocnosti okolo nas deje. Mozno chce predat svoju knihu ale vsetko co pise sa realne deje a kto si mysli ze nie nech sa nadalej utvrdzuje v svojich ptedatavach uzasneho sveta a zdravotnictva ako takeho. Nam sa to este zrata ak cele zdravitnictvo coskoro odkupi penta 🙂

 • Uz 7r pracujem pre korporatne farmaceuticke firmy, momentalne posobim v tretej a svinstva ktore sa tu deju naberaju coraz na vacaich rozmeroch. Siel som tu pomerne mlady a neuvedomely, nuz teraz sa mi z praktik a fungovania tychto spolocnosti zdvyha zaludok. Vsetko je len o prachoch a krabickach a az potom pacient 🙁 len tlacit na preskribciu za kazdu cenu nech kazdy pacient z ambulancie odchadza s receptom toho a hentoho lieku. Presiel som cez rozne specializacie lekarov a posobil som aj vo vakcinacnom tyme a navstevoval pediatrov. Tie adjuvantne latky a stabilizatory ako napr uhlicitan hlinity a kopec inych v skutocnosti maju same o sebe mozno zanedbatelny NÚ nuz s inou latkov v kombinacii vo vakcine aj fatalne nasledky. Ockovanie voci rakovine krcka maternice? Proti pneumokokom? To je bullshit!!! Nuz ta praca je celkom dobre motivovana financne a schopnost sa dnes uplatnit a najst si lepsie zamestnanie zaberie kopec casu a energii !!! Ze bojujeme za zdravsi svet hahah rehot

 • · Edit

  Tento rozhovor je buď podvrh (nejspíš) nebo bulvární agitka nejhrubšího zrna… Jestli tohle myslíte vážně, tak nejste o nic horší, než jakákoliv prolhaná politická strana, která se snaží podprůměrným primitivům vnutit jednoduchá řešení na složité problémy. Že Vám není hanba!!!

 • · Edit

  Bože to je taková snůška keců, že to snad ani není možné myslet vážně. Ano, ne každý člověk je stroj, na kterého účinně působí očkování, ale pan Virapen by také měl uvést, jak dopadají a umírají neočkované děti. Spalničky, zarděnky, atd… Velmi hezky znějící názvy, ale odporné následky pro ty, kteří v sobě nemají protilátky. Chápu novou vlnu rodičů, kteří pod vlivem podobných „odborníků“ jako je pan Virapen, odmítají očkovat své děti a jen hřeší na to, že většina populace je proočkovaná. Ale ptejme se, proč to pan Virapen dělá??? Protože potřebuje co nejvíc prodat svoji knihu. Není on vlastně ta dvojitá zrůda, co dřív makal, pro ty „takzvaně hnusné“ společnosti a dnes ho živí vydavatelský byznys… ???

 • Velmi pěkný rozhovor, je veliká škoda, že ho zcela diskredituje neskutečné množství hrubek…je třeba tyto informace prezentovat i v určité formě, pokud stojíte o celospolečenskou debatu. Tolik můj názor…každopádně celé farmabyznys je evidentně nastaven jako výdělečná činnost, dovede si někdo představit, kdyby medicína skutečně léčila??? Bohužel většina lidí stále slepě důvěřuje ošetřujícímu lékaři…protože to je takový mazec, že lidi tomu ani věřit nechtějí.

 • Zajímá mě… opravdu, zajímá? -> Google

  Nežádoucí účinek – Smrt / Virapen, John

 • · Edit

  Bohuzel po teto afere se rychle slehla zem… Uz je to par let a malokdo to zaznamenal. Ja knihu cetla a videla reportaze a rozhovory (dokonce pro ct, tusim) a zadny vetsi dusledek to nemelo, i kdyz sem se snazila o tom povedet.

 • · Edit

  Hezké. Možná to pravda je, možná ne. To je na názoru každého jednoho člověka. Mě hodně zarazily gramatické chyby, jako že je jich tam jako naseto. Proč? Tlačil termín? To je hnusná doba.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*