Existuje skutečně planeta X (Nibiru) jak se uvádí ve starověkém sumerském písmu?

Existuje skutečně planeta X (Nibiru) jak se uvádí ve starověkém sumerském písmu?

Na internetu naleznete nespočet článků pojednávajících o této tajemné planetě, některé o této planetě dokonce hovoří jako o možné „zkáze“ pro planetu Země. Všechny možné druhy gravitačních fenoménů jsou spojovány s planetou Nibiru, a některé dokonce tvrdí, že tato planeta X neboli Nibiru představuje pro Zemi hrozbu, a že se s námi jednoho dne srazí. Vědci tvrdí, že tato planeta může existovat, ale že ji doposud neviděli. S pohledu mytologie se o planetě Nibiru hovoří v mnoha starověkých sumerských písmech.

sumer nibiru

Vzhledem k velkému počtu přírodních katastrof, které se na naší planetě v posledních letech staly, mnoho badatelů tvrdí, že jsou globální katastrofy příčinou toho, že se k nám dvanáctá planeta naší sluneční soustavy blíží. Ufologové věří, že astronomové a vědci planetu Nibiru sledují a že tuto informaci ukrývají před veřejností, tak jak mnoho jiných informací.

Existuje mnoho ufologů, kteří mají podezření, že agentury jako NASA, tajně v pozadí hledají planetu Nibiru, domov Annunaki. Některé mediální zprávy směřovaly k určitým lidem, kteří předpovídali, že tato tajemná planeta se blíží k Zemi, a že důsledky setkání mohou být pro naši planetu katastrofální. Přiblížení planety Nibiru by údajně vyvolalo mnoho katastrof, včetně zemětřesení, povodní, tsunami, požárů a meteorologických rojů. Ale, existuje skutečně tato planeta?

nibiru 2

V roce 1976, vyvolalo vlnu kontroverse pozdní vydání knihy Zecharia Sitchina s názvem „Dvanáctá planeta.“ V této, a také v jiných jeho knihách, Sitchin publikoval své překlady sumerských textů, které vyprávějí neuvěřitelný příběh o původu lidstva na Zemi, příběh, který se zcela liší od verze, kterou se většina z nás naučila ve škole.

Podle starověkých klínových textů, které jsou považovány za jedny z nejstarších spisů, které se dochovaly, a datují se do doby asi před 6000 lety, tyto spisy vysvětlují historii bytostí zvaných Anunnaki. Annunaki dle starověkých textů přišli na Zemi z planety pocházející z naši sluneční soustavy s názvem Nibiru. Je smutné, že mnoho lidí o tom ani neslyšelo, jelikož podle informací hlavního proudu planeta Nibiru neexistuje. Nicméně, podle Sitchina, je pochopení existence planety Nibiru velmi důležité pro minulost a budoucnost lidstva.

nibiru a slunce

Oběžná dráha planety Nibiru kolem slunce má být eliptická, a podle textů se nachází daleko za oběžnou dráhou planety Pluto. Planeta Nibiru, která má být domovem Anunnaki, podle textů obletí naší sluneční soustavu jednou za 3600 let.

Dnešní astronomové naznačují, že planeta X, která se nachází za oběžnou dráhou Pluta skutečně existuje a vysvětluje anomálie v dráhách Neptunu a Uranu, o čemž dokonce publikoval v roce 1982 i New York Times:

Vypadá to, že v nejvzdálenějších koutech naši známé sluneční soustavy existuje něco, co ovlivňuje planety Uran a Neptun. Nějaká neznámá gravitační síla stále působí na tyto dvě planety, což způsobuje nesrovnalosti v jejich oběžných dráhách. Tato síla naznačuje přítomnost dalekého a neviditelného velkého předmětu, který by mohl být dlouho hledanou planetou X. Poslední objevená planeta v naší sluneční soustavě byla planeta Pluto, objevena náhodou v roce 1930.

 

Z naší pozice můžeme pouze čekat, a doufat, že pokud by planeta Nibiru opravdu existovala, tak, že se to někdy i dovíme.

https://www.youtube.com/watch?v=_ptLlR6IVE0

 
Cclub/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Existuje skutečně planeta X (Nibiru) jak se uvádí ve starověkém sumerském písmu?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*