Evropští politici napojeni na Sorose požadují, aby EU odřízla financování Maďarska

Evropští politici napojeni na Sorose požadují, aby EU odřízla financování Maďarska

Čtyři přední evropské politické osobnosti napsaly dopis předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi, aby Evropská unie zastavila všechny platby do Maďarska, a tvrdí, že vládnoucí strana Fidesz premiéra Viktora Orbána zkorumpovala demokracii.

Dopis podepsal bývalý německý ministr financí Hans Eichel a bývalí evropští komisaři Pascal Lamy, Franz Fischler a Yannis Paleokrassas. Napsali, že politický blok by měl ukončit financování Maďarska, pokud „nebude obnovena základní demokratická svoboda a nebude potlačena korupce,“ píše deník Euronews.   

„Pevně věříme, že toto je také předpokladem pro pokračování financování EU pro méně rozvinuté regiony – které jsou pro budoucnost Evropské unie nezbytné – v období po roce 2020 s ohledem na rostoucí rozhořčení po celé Evropě o neúčinných a nevhodných využívání prostředků EU,“ stojí v dopise.

Eichel and Lamy jsou napojeni na levicového miliardáře George Sorose prostřednictvím Evropské rady pro zahraniční vztahy (ECFR), kde jsou oba uvedeni jako členové. ECFR byla založena Sorosem a jeho Nadací otevřené společnosti, která nadále poskytuje ECFR milióny dolarů ročně.Deník Breitbart London hovořil s maďarským státním tajemníkem pro veřejnou diplomacii a vztahy Zoltánem Kováčem, který řekl: „Není to poprvé, kdy se nás COM, jiné instituce EU, nebo osoby napojené na bývalé instituce EU pokoušejí politicky vydírat a vyhrožují snížením prostředků nebo uložením pokuty za údajný nesouhlas s „evropskými hodnotami“.

„Je to tradiční metoda evropských levicových liberálních politických kruhů – a všichni víme, že jde o maďarský politický postoj k migraci a s tím souvisejícími evropskými otázkami,“ dodal Kováč.

„Pokud jde o zastavení finančních prostředků EU do Maďarska, Kováč poznamenal: „Kohézní fondy nejsou dar, ale jsou součástí pečlivě zpracovaného rozdělování peněz daňových poplatníků EU, aby se odstranila propast mezi zeměmi s různými ekonomickými postoji.“

Kováč nazval tento dopis „dalším příkladem fungování Sorosovy sítě, která má za cíl jasnou politickou agendu, Spojené státy Evropy, proti stávajícím smlouvám a maďarskému postoji, silnější EU prostřednictvím silnějších členských států.“

Tyto výhrůžky nejsou poprvé, kdy hlasy v EU požadovaly akce proti Maďarsku. Na začátku letošního roku požádal Juncker o zavedení sankcí poté, co odsoudil Maďarsko, stejně jako Polsko a Českou republiku, za to, že odmítly převzít redistribuované migranty z jiných zemí EU.

Navzdory hrozbám, maďarský premiér Viktor Orbán odmítl změnit svůj kurz, o kterém nedávno řekl: „Nechceme řešit demografické nebo pracovní problémy venku prostřednictvím přistěhovalectví.“

Orbán také těžce kritizovat George Sorose a obvinil jej a jeho spojence z toho, že maní v úmyslu zaplavit Evropu milióny migrantů.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*