Evropský soudní dvůr: Je nelegální vyhazovat násilnické migranty z azylových domů

Evropský soudní dvůr: Je nelegální vyhazovat násilnické migranty z azylových domů

Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že členské státy Evropské unie nemají dovoleno vykopávat žadatele o azyl z azylových domů, i když se dopustili násilností.Tento rozsudek přišel po případu týkajícím se afghánského migranta v Belgii, který byl zapojen do boje mezi jinými migranty v azylovém domě a byl vyhozen na 15 dní. Během té doby žil v ulicích Bruselu nebo se svými přáteli, píše deník Kronen Zeitung.

Soudní dvůr Evropské unie stanovil, že rozhodnutí vyhodit Afghánce, i když jen dočasně, bylo porušením práva EU a že nařízení o uprchlících z roku 2013 takové tresty za delikty zakázalo, i když byly násilné.

Soud dále uvedl, že základní potřeby žadatelů o azyl musí být uspokojeny „trvale a bez přerušení“, a že bylo špatné, že azylový domov poskytl migrantovi seznam přístřešků pro bezdomovce, které mohl navštívit.

Zatímco soudci zakázali opatření azylového domu, uvedli, že je stále možné, aby členské státy EU uvěznily migranty za trestné činy nebo je přesunuly do jiných azylových domů.

Belgie, stejně jako Německo, Švédsko a další země, zaznamenaly od migrační krize v roce 2015 velký příliv migrantů, což začátkem tohoto roku vedlo ke kritice ze strany belgického senátora Alaina Destexheho, který uvedl, že elity v zemi nepředpověděly důsledky přijetí tolika migrantů.

„Velká část populace přistěhovalců není integrována ani ekonomicky (záleží silně na sociálním systému), ani kulturně, což je ještě vážnější: žijí podle hodnotových systémů, které jsou někdy neslučitelné s našimi zákony, naší historií, a naší tradicí,“ uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*