Evropský parlament bude jednat o uprchlících Petr Mach bude hlasovat PROTI kvótám

Evropský parlament bude jednat o uprchlících Petr Mach bude hlasovat PROTI kvótám

Evropský parlament bude příští týden znovu jednat o povinných kvótách a o sjednocení azylových standardů. Poslanec Petr Mach (Svobodní) bude hlasovat proti. „Myšlenka povinných kvót už byla zavržena na jednání Evropské rady na konci června a neměla by být vytahována znovu,“ říká k tomu Petr Mach.

Výbor pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) Evropského parlamentu 29. července schválil s pozměňovacími návrhy návrh Evropské komise, jehož podstatou je opět stanovení povinných kvót na přemístění uprchlíků z Itálie a Řecka, a dále též návrh na sjednocení standardů při poskytování azyl. Evropský parlament by měl o návrhu jednat a hlasovat 9.–10. září.

Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha
Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha

„Je nepřijatelné, aby Německo skrze EU nutilo Českou republiku zvyšovat standardy azylového řízení. Německo by se naopak mělo zamyslet nad svojí velkorysou vstřícnou politikou, která vede k mnoha problémům v Německu i v zemích, přes které imigranti do Německa putují,“ dodává poslanec EP a předseda Svobodných Petr Mach.

Návrhy výboru LIBE:

Výbor LIBE schválil 29. července 2015 pozměněný návrh rozhodnutí Rady, kterým se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie a Řecka /COM(2015)0286 – C8-0156/2015 – 2015/0125(NLE)/

Pozměňovací návrh č. 9 volá po jednotných standardech přijímání žadatelů o azyl.

Pozměňovací návrh č. 13 píše o přerozdělení 40 000 osob z Itálie a Řecka do dalších členských států.

Pozměňovací návrh č. 20 vylučuje diskriminace podle náboženství při přebírání uprchlíků.

 

Odkaz zde:

http://www.europarl.europa.eu

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí europoslance P. Macha

https://web.svobodni.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Evropský parlament bude jednat o uprchlících Petr Mach bude hlasovat PROTI kvótám

  • Byrokratická unie selhala. Nastavila si sama sobě tolik legislativních překážek k jakékoliv rychlé akci. Jedinou cestou je udělat uprchlíkům takové podmínky, že k nám nebudou chtít. Nesmyslný sociální systém je třeba radikálně změnit. Pokud EU bude kromě zahnutých okurek rozhodovat ještě o tom, koho si pozveme k sobě domů, je čas na vypsání reverenda o vystoupení z EU.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*