Evropská unie zmítaná chaosem v žádném případě nezaručuje, že znovu obnoví svou prosperitu

Evropská unie zmítaná chaosem v žádném případě nezaručuje, že znovu obnoví svou prosperitu

NATO je už jen stínem své bývalé existence a Evropská unie ztratila své ekonomické kouzlo

 

O potenciálu NATO se dá mluvit už jen v souvislosti s účastí na vojenských eskapádách USA. Funguje na základě vojenské dohody a jediný členský stát může svou neúčastí jakokoliv vojenskou akci zablokovat.

Jednou ze slabin EU je nejednotná zahraniční politika členských států. Ta se v Evropě odvíjí od strategie NATO a její předlohou je EU respektovaná americká varianta.

Zklamáním ze slibované prosperity a vojenské ochrany sílí nespokojenost bývalých ruských satelitů (nyní členských států EU) spolu s nejistotou, co bude dál.

Postupující oslabení EU, zvýšené dramaticky migrační vlnou spojenou s obrovskými finančními výdaji i bezpečnostním rizikem, vnímá Rusko jako rozpad evropské integrace a nahrává jeho strategii – omezení vlivu NATO na východě Evropy a tím zamýšlené příhodné geopolitické uspořádání (změny) hranic v Evropě

Pro tuto tichou expanzi hrají bezesporu významnou roli stále aktivní tajné služby, a to nejen ruské.

Přetrvávající vazby z minulosti, složka na každého, včetně osobních i intimních tajemství, mohou stále ovlivňovat politická i ekonomická rozhodnutí.

 

Rusko čelí vážným strategickým a ekonomickým problémům

 

Vladimír Putin není žádný ruský hlupáček, jak se nám ho denně líčí česká média.

Je to muž vycvičený KGB na plánování hororových scénářů, mezi které patřil i rozpad SSSR a jehož dohra je geopoliticky a ekonomicky stále v nedohlednu.

Vladimír Vladimírovič velice dobře ví, že Rusko by bylo lehkomyslné, kdyby nepředjímalo budoucí události, aniž by přijalo operativní opatření, což se může jevit světovým velmocím archaické.

Proto se uchýlil ke dvěma, pro Rusko logickým strategiím. První je geopolický posun v evropské nížině na Západ v kombinaci se zajištěním průmyslových a nerostných zdrojů.

Druhou je dosažení Karpat jako bariéry mezi Ruskem a evropským poloostrovem.

Ani jedna z těchto variant ale není možná, protože pobaltské republiky a Polsko představují momentálně nepřekonatelnou překážku k této expanzi.

Pobaltské republiky, které se připojily k NATO a vzdorující Ukrajina by v současném postavení, v případě intervence třetí strany, mohly Rusku zablokovat cestu na západ.

Na jihu Karpat zůstává problémem Ukrajina a Rumunsko. Jen slabé a poslušné Bělorusko by se v případě změny pohraniční linie zřejmě posunulo na východ.

 

Vztah Ruska a Německa bude definovat Evropu budoucnosti

Německo jako dominantní ekonomická síla a strategicky obratné Rusko budou v budoucnu rozhodovat o osudu pohraničního pásma.

Jestliže dojde k rozpadu EU, pak bude Rusko pro Německo při hledání nových trhů významným obchodním partnerem s již dnes zásadním zdrojem energií.

Znepřátelit si Rusko v době, kdy se evropské peníze a americké snové investice jeví jako duchařina, by si měli uvědomit všichni, kteří mají náš osud ve svých rukou, že vylákat ruského medvěda z ukrýtu urážlivým pokřikem je snadné, ale zahnat zpátky téměř nemožné.

 

Tamara Dřevikovská
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Evropská unie zmítaná chaosem v žádném případě nezaručuje, že znovu obnoví svou prosperitu

  • Nebýt žravé politiky USA , žijeme v mormálním světě, normálním životem. Nebyla by žádná bláznivá Merklová a EU by byla stabilní a silná. Vše je v rukou USA a jejich poskoků, nebot ony nás dusý a ovládají . Možná by byla na děje v prezidentu TRUMPOVY, pak je již vše v NAŠICH RUKÁCH nebo RUKÁCH BOŽÍCH!!!!!

  • Politici jako je Merkelová nebo Sobotka se budou snažit resuscitovat EU jen proto, aby si udrželi koryta. Až půjdou od válu, nastoupí noví, kteří se budou chovat pragmaticky a obnoví vztahy s Ruskem. Pokud se USA nepodaří rozpoutat válku Evropy proti Rusku, bude to znamenat krach USA a konečně se bude moci Evropa normálně rozvíjet v duchu původních tradic.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*