Evropská unie varuje Británii: „Zaplatíte cokoliv, o co si řekneme“

Evropská unie varuje Británii: „Zaplatíte cokoliv, o co si řekneme“

Vedoucí představitelé Evropské unie varovali Británii, že bude muset urovnat všechny dluhy s EU, předtím, než bude moci odejít.      

Ministři EU se v pondělí setkali v Bruselu, kde se dohodli, že zablokují po Brexitu obchodní dohody, dokud nebude Theresa Mayová souhlasit, že zaplatí „to, co dluží, než opustí blok.“

Deník PressTV uvedl:

Ministři rovněž zpřísnili právní mandát pro Michela Barniera, který byl pověřen vedením jednání s Británií o Brexitu.

Barnier řekl novinářům na tiskové konferenci v Bruselu, že tato dohoda je „demonstrací odhodlání a důvěry“ podporované nejen všemi členy EU, ale také Evropskou komisí, Evropskou radou a Evropským parlamentem.

„Od té doby, co se Spojené království rozhodlo odejít, EU prošla intenzivním přípravným procesem,“ uvedl. „Jsme připraveni a dobře připraveni. Máme jasný mandát podporovaný všemi 27 členskými státy.“Šéf bloku pro vyjednávání o Brexitu uvedl, že se co nejdříve dostane k vyjednávacímu stolu s britským týmem a doufá, že rozhovory budou probíhat v „pozitivní atmosféře“.

Barnier předtím varoval před závažnými důsledky, pokud Spojené království opustí EU bez nějaké obchodní dohody.

Členové bloku se minulý měsíc dohodli, že rozhovory o Brexitu budou probíhat postupně. Podle tohoto plánu bude dohoda o volném obchodu se Spojeným královstvím projednána teprve poté, až budou vyřešeny všechny otázky rozpočtu a práv občanů EU.

Britská premiérka Theresa Mayová v březnu spustila článek 50 Lisabonské smlouvy, aby oficiálně zahájila rozvodové rozhovory mezi Británii a EU. Nicméně, jednání o Brexitu začne až po všeobecných volbách ve Velké Británii dne 8. června.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Evropská unie varuje Británii: „Zaplatíte cokoliv, o co si řekneme“

  • EU není čtvrtá říše, ale ti byrokrati to ještě neví. EU je zkolabovaný nesmysl a bude chvíli trvat, než si to vrchnost uvědomí. Od EHS k dnešní podobě EU uběhla dlouhá doba a nikdo nemůže očekávat, že bude fungovat čtvrtá říše na bázi nikým nevolených, nikým nechtěných a draze přeplacených úředníků.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*