Evropská unie obdržela informace o havárii letu MH17 od ruského ministerstva obrany

Evropská unie obdržela informace o havárii letu MH17 od ruského ministerstva obrany

Evropská unie obdržela informace od ruského ministerstva obrany o tragické havárii malajsijských aerolinií ve východní Ukrajině a v současné době je posuzuje, řekl v pátek kanálu Ria Novosti ruský velvyslanec Vygaudas Ušackase.

Ruský velvyslanec při EU Vladimír Čižov poslal informace o havárii od ruského ministerstva obrany mým kolegům v Bruselu. Nechci hádat, kdy a jak informace posoudíme, ale v současné době se tomu věnujeme v plném proudu,“ řekl Ušackase v rozhovoru.

RIA Novosti. Andrei Stenin
RIA Novosti. Andrei Stenin

Dříve Vygaudas volal po plném přístupu na místo nehody.

Doufáme, že budeme mít konstruktivní podporu Ruska, jak kvůli přístupu na místo havárie, tak možnosti provést úplnou studii všech okolností,“ řekl.

Mezinárodní vyšetřovací tým 24 expertů pod vedením rady bezpečnosti holandské (DSB) pokračují v práci na analýze dat z Boeingu 777 z černých skříněk.


Mezinárodní vyšetřovací tým provedl důkladné posouzení zapisovače letových údajů. Zapisovač letových údajů byl lehce poškozen, ale paměťový modul byl neporušený,“ uvedlo DSB ve čtvrtek na svých webových stránkách.

Kromě toho nebyl nalezen žádný důkaz, nebo náznaky, že by se s rekordérem nějak manipulovalo. Po přezkoumání byla data úspěšně stažena ze zapisovače letových údajů, které obsahují platné údaje o letu,“ uzavřel bezpečnostní orgán.

Podle informací webových stránek DSB, data z obou rekordérů se nyní spojí a budou déle analyzovány.

Mezitím, Nizozemsko plánuje vyslat tým 23 vyšetřovatelů spolu se 40 neozbrojenými policisty na místo nehody, napsala Agence France-Presse  s odvoláním na nizozemského premiéra Marka Rutta.

Kyjev obviňuje ze sestřelení letadla jednotky místní domobrany. Nicméně, místní vůdci domobrany trvají na tom, že neměli zbraně schopné svhnout letadlo letící ve výšce 32.000 stop.

OSN, Rusko a další země zdůraznily význam transparentního mezinárodního vyšetřování.

zdroj : http://en.ria.ru

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*