Evropská policejní unie: Kontinent je naprosto nepřipraven na další migrační krizi

Evropská policejní unie: Kontinent je naprosto nepřipraven na další migrační krizi

Nový průzkum policie v celé Evropské unii ukázal, že mnozí důstojníci se cítí naprosto nepřipraveni zvládnout další velkou vlnu migrantů s odvoláním na několik pracovníků a na některé zdroje.  

Zpráva pochází z průzkumu Evropské policejní unie (EPU), která se koncem roku 2016 ptala policejních důstojníků z Nizozemska, Německa, Španělska, Chorvatska, Srbska a Bulharska na různé otázky. Podle průzkumu si mnoho policistů stěžovalo, že jsou příliš špatně vybaveni na další migrační krizi, přičemž si všimli, kolik migrantů proklouzlo bez povšimnutí, píše deník Die Welt.   

Šéf EPU Gerrit van de Kamp také varoval, že nedostatek zdrojů může napomoci džihádistům proklouznout do Evropy bez kontroly.

Policie, která byla v kontaktu s migranty, také čelila problémům s přenosnými nemocemi. Ve zprávě se uvádí, že 45 důstojníků v Itálii dostalo tuberkulózu kvůli jejich kontaktu s migranty a kvůli tomu, že jim nebylo poskytnuto řádné očkování.V Německu a v balkánských zemích si důstojníci stěžovali, že jsou migranti stále více násilní a mnozí tvrdili, že cítí, že je v tom politici nechali.

„Evropa bojuje proti nezákonnému překračování hranic, proti kriminalitě, přílivu uprchlíků a terorismu více než kdy předtím,“ uvedl van de Kamp.

Niksa Nikodinovič, jeden z autorů studie, uvedl, že existuje velký problém s vybavením pro důstojníky ve východoevropských státech, podle něhož byli někteří důstojníci nuceni nosit sedmi až osmileté uniformy.

Poukázal také na příklad kontrolního bodu, který připomíná malý přístřešek s tím, že: „Zeptejte se sami sebe na otázku: může srbský, rumunský nebo bulharský policista oblečený v takové uniformě sloužící v takovém krytu na hranicích odvádět dobrou práci?“

„Oni chtějí, aby měli normální uniformy a nemuseli si navlékat plastové tašky na své boty,“ dodal Nikodinovič.

Policie v celé Evropě je zahlcena migrační krizí a mnoho z důstojníků jsou zahlceni kvůli zločinům páchaných migranty. Nejvíce známý případ byl na Silvestra v Kolíně nad Rýnem, kde policie nedokázala zabránit více než tisům sexuálních útoků.

Švédské policejní síly rovněž zaznamenaly velké problémy s financováním a s kontrolou no-go zón. V jednom švédském státě, který je velikosti sousedního Dánska, snížení rozpočtu zredukovalo síly na jedno policejní auto.

Někteří švédští politici vyzývají k drastickým opatřením, jak čelit narůstajícímu bezpráví v no-go zónách, včetně návrhu vyslat armádu na podporu policii.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek: Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Evropská policejní unie: Kontinent je naprosto nepřipraven na další migrační krizi

  • To je zajímavý, nikoho z nich nenapadlo všechny chytit za prdel a vyhostit do původních zemí. Všichni nosej frčky, ale v hlavě prázdno.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*