Evropská komise provokuje Polsko

Evropská komise provokuje Polsko

Evropská komise (EK) předkládá Polsku doporučení ke změnám, která se týkají ústavního soudu a která mají vést k odstranění ohrožení právního státu.

Doporučení je O.K. Jenže v záloze EK je možnost zablokování hlasovacích práv Polska v ministerských radách EU, pokud Polsko požadavkům EK nevyhoví.

Připouštím, že vládu premiérky Stydlivé – tohleto mi formátuje word a přehlédla jsem, takže Szydlové ani prezidenta Lolka Polákům nezávidím a připouštím také, že doporučení EU jsou přiměřená (více viz např. http://zpravy.idnes.cz/evropska-komise-frans-timmermans-polsko-spor-o-ustavni-soud-p5t-/zahranicni.aspx?c=A160727_144549_zahranicni_jkk ), nicméně, jen pokud se týká doporučení. Jakmile si bude EK nárokovat uvalení nějakých sankcí na zemi, která neporušuje žádné rozpočtové povinnosti, nekoná v rozporu s mezinárodním právem ani se závazky vůči EU a především neohrožuje členské státy žádnými nároky na přijetí nebezpečných běženců, bude to za hranou a povinností ČR pak bude blokování případných sankcí vůči Polsku podobně, jak již předem upozornilo Maďarsko. Je totiž pouze a jenom vnitřní věcí Poláků, že si zvolili klerikální vládu, která se rozhodla utužit svou moc ihned po svém nástupu. Je také vnitřní věcí Poláků, kdy se dopálí natolik, že tuto stávající vládu vypískají a vyberou si nějakou lepší. Lidé se nejvíc naučí z vlastních chyb, ale vůbec nic se nenaučí z poslušného podržtaškování nějaké EK, tedy snad kromě dokonalého lokajství a poníženosti.

Jaké termíny k nápravě doporučila Evropská komise zemím, které přestaly dodržovat rozpočtové závazky? Jak Evropská komise hájila zájmy evropských občanů, když Merkelová pozvala migranty do Evropy a dodnes blemcá, že se to šafne? Policie a armády už jsou několik měsíců v nejvyšší pohotovosti a teroristických činů přibývá geometrickou řadou – to je to zvládnutí? Dojde někdy EK, že právě v této oblasti měla všeobecnou pravomoc, protože přerozdělování muslimů do všech států EU je pro tyto země absolutní riziko? Brexit je taktéž následek vyhrůžek EK britským občanům, že jim to EK spočítá, pokud si půjdou vlastní cestou – kdo normální by stál o takové ubohé partnery?

Páprdi, umolousaní paternalisté, jděte do háje, jste šašci, ale nejste k smíchu, nýbrž k pláči. Počítejte, kolik lidí jste díky vašim postupům nechali v Evropě zavraždit, kolik zmrzačit a nikdy se nedopočítáte, kolik lidí jste učinili zoufalými. Zalezte co nejdříve někam, kde vás nikdo nenajde, protože pokud teď nevezmete roha, pak již může být pozdě.

(Ilustrační obrázek Foto:aljazeera.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*