Evropská komise podpořila bezvízový styk s Tureckem

Evropská komise podpořila bezvízový styk s Tureckem

Evropská komise podpořila dohodu s Tureckem o bezvízovém styku, poté, co Ankara pohrozila, že vycouvá z migrační dohody mezi EU a Tureckem. Navrhuje se, že vízová povinnost bude zrušena do konce června.       

Toto rozhodnutí bylo potvrzeno na Twitteru evropskou komisařkou pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerovou.

„Evropská komise dnes navrhla… zrušit vízovou povinnost pro občany Turecka,“ uvedla Vestagerová na Twitteru.

Bezvízový styk pro Turecko musí ještě schválit vlády EU a Evropský parlament.

„Turecko dosáhlo značného pokroku, a to zejména v posledních týdnech při plnění podmínek uložených pro uvolnění vízového režimu. Ještě je třeba učinit potřebné kroky, jelikož se jedná o naléhavou záležitost, ale pokud Turecku udrží dosažený pokrok, může splnit zbývající kritéria,“ uvedl viceprezident Evropské komise Frans Timmermans.

„To je důvod, proč Evropská komise „předložila tento návrh na stůl, který otevírá cestu pro Evropský parlament a členské státy, aby rozhodly o zrušení vízové povinnosti, jakmile budou splněna tato kritéria,“ dodal Timmermans.

Podle přijatého dokumentu, bude bezvízový styk Turecka platit pro všechny členské státy EU s výjimkou Irska a Velké Británie, kteří mají svou vlastní vízovou povinnost a s výjimkou čtyřech zemí přidružených Schengenu- Islandu, Lichtenštejnska, Norka a Švýcarska.
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Evropská komise podpořila bezvízový styk s Tureckem

  • Erdogan to má dobře spočítané. Bere z Evropy výpalné. Pak těm uprchlíkům prodá turecké pasy a znovu vydělá. Ti pak přijdou do EU legálně. Takovou sebevraždu EU nemůže připustit. Evropská komise je banda nikým nechtěných, nikým nevolených a přeplacených zbytečných úředníků a měla by se zrušit.

  • Nejvyšší čas vystoupit z EU a NATO a začít svojí vlastní politiku s V4, Rakouskem, Finskem, zemí Balkánu, se státy Evroasijské Hospodářské Unie, a státy jimiž nejde o zničení Evropy!!!!!

  • evropskou komisi nemožno vinit z vlastizrady,nepatrí ji nic a rozdáva všechno co patrí lidem Evropy.To už nám i turci budou diktovat,co máme rozdávat nelegálnim nájezdním hordám? Zotročují nás,zrušme je.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*