Evropská komise nemá právo dělat z Polska protektorát

Evropská komise nemá právo dělat z Polska protektorát

Postup Evropské komise vůči Polsku je skandální, pošlapává princip národní svrchovanosti Polska a demokratickou vůli jeho občanů vyjádřenou ve svobodných volbách.
Postup úředníků Evropské komise, kteří si osobují stavět se nad ústavní orgány Polska, je pokrytecký, přezíravý a drzý. Poláci mají právo si sami rozhodovat o záležitostech, které se týkají jejich ústavních institucí.

Stavění se nad demokratické rozhodování polských voličů a ústavních orgánů a výhrůžky pozastavením hlasovacích práv Polska v institucích EU je nakročením k protektorátu, kdy orgány cizí moci převezmou kontrolu nad polským ústavním pořádkem.

eu-evil-inside
Svobodní konstatují, že nedemokratické není Polsko, ale Evropská unie a princip, na kterém je založena – že jedni diktují druhým, co mají a smějí dělat. Svobodní proto dlouhodobě podporují referendum o setrvání či vystoupení České republiky z Evropské unie.

 

Republikové předsednictvo Svobodných

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Svobodných

Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Evropská komise nemá právo dělat z Polska protektorát

  • Konecne by mohli cesti volici dostat rozum a dat ve volbach svymi hlasy prostor svobodnym,neni nutne opakovat jednu a tu samou chybu a volit jedno a to same svinstvo,ktere skodi lidem a zajmum CR jiz vice nez 25 let!

  • Postupně budou probíhat volby ve všech členských státech EU. Postupně budou vyhrávat volby ti, kteří hájí národní zájmy před byrokraty z EU, které nikdo nevolil. EU se rozpadne a zavládne zdravý rozum v Evropě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*