Evropská komise nemá právo dělat z Polska protektorát

Evropská komise nemá právo dělat z Polska protektorát

Postup Evropské komise vůči Polsku je skandální, pošlapává princip národní svrchovanosti Polska a demokratickou vůli jeho občanů vyjádřenou ve svobodných volbách.
Postup úředníků Evropské komise, kteří si osobují stavět se nad ústavní orgány Polska, je pokrytecký, přezíravý a drzý. Poláci mají právo si sami rozhodovat o záležitostech, které se týkají jejich ústavních institucí.

Stavění se nad demokratické rozhodování polských voličů a ústavních orgánů a výhrůžky pozastavením hlasovacích práv Polska v institucích EU je nakročením k protektorátu, kdy orgány cizí moci převezmou kontrolu nad polským ústavním pořádkem.

eu-evil-inside
Svobodní konstatují, že nedemokratické není Polsko, ale Evropská unie a princip, na kterém je založena – že jedni diktují druhým, co mají a smějí dělat. Svobodní proto dlouhodobě podporují referendum o setrvání či vystoupení České republiky z Evropské unie.

 

Republikové předsednictvo Svobodných

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí Svobodných

Podobné články

Macron je služebník zla

Macron je služebník zla

Jestli je jím vědomě, nebo to ještě neví, nevím ani já. Každopádně, namísto aby se…

2 Komentáře “Evropská komise nemá právo dělat z Polska protektorát

  • Konecne by mohli cesti volici dostat rozum a dat ve volbach svymi hlasy prostor svobodnym,neni nutne opakovat jednu a tu samou chybu a volit jedno a to same svinstvo,ktere skodi lidem a zajmum CR jiz vice nez 25 let!

  • Postupně budou probíhat volby ve všech členských státech EU. Postupně budou vyhrávat volby ti, kteří hájí národní zájmy před byrokraty z EU, které nikdo nevolil. EU se rozpadne a zavládne zdravý rozum v Evropě.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*