Evropa učí uprchlíky jak se chovat k ženám

Evropa učí uprchlíky jak se chovat k ženám

S rostoucím počtem uprchlíků a přistěhovalců ze Středního východu a Afriky, evropské země začaly pořádat kurzy, ve kterých učí nováčky, jak se chovat k ženám, uvedl France TV.

Hlavním cílem těchto nových kurzů, je naučit mužské migranty evropské sexuální normy a sociální základy, jelikož jsou často v šoku, že ženy nosí odhalující oblečení, pijí alkohol, nebo se líbají na veřejnosti.

„Mnoho uprchlíků pochází ze zemí, kde neexistuje rovnost mužů a žen, a ženy jsou považovány za majetek lidí,“ uvedl psycholog Per Isdal, který pracuje v jedné z norských organizací, které vyvinuly kurzy pro uprchlíky, uvádí France TV.

Ilustrační obrázek Foto: Reuters
Ilustrační obrázek Foto: Reuters

„Měli bychom těmto lidem pomoci přizpůsobit se naší kultuře,“ dodal Isdal.

Kurzy jsou v Norsku dobrovolné, ale v Dánsku jsou brány vážněji a hovoří se zde o vytvoření třídy „kulturního povědomí“ povinné pro každého uprchlíka, který vstoupí do země.

Rakušané si zase myslí, že by byl dobrý nápad zveřejnit pro uprchlíky letáky s popisy vhodného a nevhodného chování. Brožury mají řešit několik důležitých témat, včetně lidských práv, svobody, demokracie, rovnosti a práv dětí.

„Je to otázka rovnosti. Lidé potřebují vědět, co nejdříve, co se od nich v naší zemi očekává, aby se zabránilo nedorozumění,“ prohlásila rakouská ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitner, kterou citoval France TV.

Německo také věří, že kurzy pro uprchlíky jsou dobrý nápad. V současné době německá vláda experimentuje s kurzy pro mladistvé uprchlíky v provincii Bavorska.

Navíc, starosta malého města v provincii Hessen přišel se seznamem pravidel, které by měli uprchlíci následovat, aby lépe zapadli do kultury města.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Evropa učí uprchlíky jak se chovat k ženám

  • A jak je na tom s integraci evropskych kulturnich hodnot jiz treti generace muslimu zijici ve statech zapadni Evropy,at jiz prisli na Evropska kontinet jako Gastarbeitri nebo uprchlici z ruznch zemich zasazenych valecnymi konflikty? Posledni pruzkumi dokazuji,ze jsou radikalnejsi,nez jejich prarodice a rodice,proste co se tyce jejich stredoveke tmarske viry s te nikdy neslevi ,natoz aby se chteli prizpusobit zivotnim stylem evropskym civilizacnim hodnotam.Je mezi nimi procentualne par mizivych vyjimek,predevsim mlade divky a zeny a i ty se musi skryvat pred celymi rodinnymi klany,protoze jim jde doslova o zivot.

  • Určitě je to naprosto zbytečné. Je to v nich, po staletí zažité. Pro ně je žena podřadným tvorem a nevěřící ještě o moc níže. Pro ně by bylo potupou a ponížením už jen pouhé podání ruky. Co je tedy chtějí učit?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*