Evropa musí přijmout naléhavá opatření, aby zachránila své včely dříve, než bude příliš pozdě!

Evropa musí přijmout naléhavá opatření, aby zachránila své včely dříve, než bude příliš pozdě!

Evropští vědci se domnívají, že záchrana včel před realitou moderního zemědělství je jedním z hlavních úkolů, kterým dnes Evropská unie čelí.                          

Člověk by měl přestat spekulovat o výhodách zemědělství a věnovat větší pozornost úsilí potřebnému k záchraně opylovacího hmyzu, navzdory jakýmkoli ztrátám, věří vědci.

Ve své zprávě o legitimitě používání pesticidů, evropští badatelé poznamenali, že je zapotřebí zpřísnit legislativu k ochraně včel. Zároveň bylo v letošním roce rozhodnuto legalizovat pravidla pro používání pesticidů na úrovni Evropské unie.

Zemědělci používají neonikotinoidy při pěstování zahradních a polních plodin. Tyto látky způsobují újmu nejen škůdcům, ale také včelám a jinému hmyzu, stejně jako pavoukům a ptákům, kteří se hmyzem krmí.

Neonikotinoidy byly zakázány v Itálii a budou zakázány ve Francii již v roce 2018. Některé varianty neonikotinoidů jsou také zakázány na území Evropské unie.

Pesticidy, jako jsou neonikotinoidy, zabijí až 30 procent všech včel. Tento trend je relevantní od poloviny 90. let. Před rokem 1995, před vznikem neonicotinoidů na francouzském trhu, byla míra úmrtnosti hmyzu pouze pět procent.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Evropa musí přijmout naléhavá opatření, aby zachránila své včely dříve, než bude příliš pozdě!

 • Jedy Chemtrailu padajicich z letadel na zemi, Pesticidy pouzivane v zemedelstvi, aby se pry urodilo vice, znecistene ovzdusi elektrarnami a prumyslem decimuji insekty a berou tak potravu ptakum, ktere rovnez hynou. Nici zdravi deti i dospelych. Neslysime od vedcu a jinych zadna varovani, ackoliv ubytek urody a ptaciho zpevu kazdy sam muze pozorovat.
  Nemoci vcel kuryrujeme jako u lidi antibiotiky, ktere ovsem pak nalezneme v medu, ktery nasledne jako skodlivy spalujeme. Starame se pouze o rust hospodarstvi a nase penezenky, ktere musi byt nadite, abychom si mohli koupit jeste vice veci, ktere nepotrebujeme a jezdit do dalekych tramtarii odkud se vracime spaleni sluncem a se zkazenymi zaludky. Je to vysledek naseho usili o vic blahobytu, pri kterem priroda i clovek dostavaji na frak, protoze nemaji zadnou lobby, jen par tech, ktere se oznacuji za blouznivce. Lide ztraceji pocit uspokojeni ze zivota, jsou vystaveni neustalemu tlaku uz od kolebky.
  Par nejbezohlednejsich zlocincu tlaci svet do nove valky, kterou chteji znicit zeme, ktere se jim nechteji podridit, jsou uz jenom 4. Neusale vidi vsude nepratele, ktere musi ‚kvuli nasi ochrane‘ prevalcovat.
  Nuti nas zbrojit a kupovat cim dale drazsi srot na zabijeni lidi i nas. Lide vsak chteji mir, potrebuji lasku, pratelstvi a svet bez valek. Dockame se nekdy toho, nebo zahyneme drive a vse o cem snime i co jsme vybudovali prijde vnivec? Zustava to i na nas, nechavame si stale lhat a nedelame nic proti tomu, leda ve volbach.

 • Rekla bych, ze si koledujeme o pekný prúsvih. Zabýváme se hloupostmi, treba jako koho volit – kdyz je to stejne úplne jedno, vsichni politici jsou stejní zaprodanci a je to vsechno porád horsí, ale dúlezité veci nám jaksi unikají. Ty jsou kolikrát tak neuveritelné a vzbuzují tak velký strach, ze je vetsina lidí nechce vúbec vedet, natoz se jimi zabývat. V kazdé oblasti naseho zivota se v soucasnosti dejí tak neskutecné a znicující procesy, ze bude opravdu zázrakem, kdyz lidstvo prezije. Je úplne jedno kterou kategorii zvolíme – zdravotnictví, finance a ekonomika, problém utecencú, skolství, potravinárství a zemedelství, soziální zabezpecení, vojenský prúmysl a ta dalsí odvetví si múze kazdý sám dosadit. Korunou jsou pak mezilidské vztahy. To, ze hynou vcely bere málokdo vázne, ale az se to projeví jako vseobecný problém a i ten nejtupejsí spoluubcan pocítí jeho dopad, tak to uz by mohlo být docela pozde. Vzdycky me napadne to Fucíkovské „lidé bdete!“. Nejsem komunista a tahle veta je v daném konceptu smyslenkou, ale presto me napadá. Snad bych ji obmenila ve výzvu „lidé, probudte se nez bude pozde“!!!

 • Znecisteni ovzdusi a umele znecisteni prostrednictvim Chemtrails se zacina projevovat. Monozstvi druhu insektu i jejich pocty se drmaticky zmensuji, ubyva zivocichu, ktere nemaji dost potravy jako ptaku a dalsich druhu v potravinovem retezci. Chemtrails slouzi vojenske technice a otravuje vzdusi a vsechny zive organizmy. Slozeni chemikalii v Chemtrails prokazala ETH v Zürichu. Politici nereaguji, neusiluji o zakaz, protoze jsou rizeni a loutkami mafie. Pracuji tedy proti nam v zajmu techto mafii.
  Zatimco Trump se snazi tu mafianskou bazinu vysusit moc se mu to nedari. Nema tolik moci a penez, aby ji premohl.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*