Evropa kapituluje a ustupuje na všech frontách

Evropa kapituluje a ustupuje na všech frontách

Teroristické útoky zasáhly „srdce Evropské unie“, což dokazuje, jaká je nynější bezpečnostní situace v Evropě.

K útokům došlo jen pár dní poté, co byl ve čtvrti Molenbeek zadržen strůjce loňských listopadových pařížských atentátů Salah Abdeslam. Položme si otázku, která by nikoho neměla nechat klidným. „Jak je možné, že v Bruselu, kde sídlí velitelství NATO a řada evropských institucí, se tak dlouho mohl skrývat i terorista Abdeslam“?

Hlídkující voják v ulicích Bruselu (22.3.2016) / Archiv Petr.C
Hlídkující voják v ulicích Bruselu (22.3.2016) / Archiv Petr.C

Do řad Daeše odešlo bojovat z Evropy několik tisíc lidí. Tím pádem se nám naskýtá otázka, kolik takzvaných spících teroristů se momentálně infiltrovalo v aktuální migrační vlně a čeká na příkaz, kdy udeřit v jednotlivých evropských městech. V Praze nevyjímaje. Musíme si uvědomit, že tisíce lidí z migrační vlny nebylo vůbec zaevidováno. O to těžší mají tajné služby konkrétních evropských států ztíženou pozici sledování potancionálních teroristů v Evropě.

Ihned po sérii atentátů v Bruselu si měli evropští politici položit jednu zásadní otázku. „Kdo nese odpovědnost za teroristické útoky v Bruselu?“

Odpověď je jednoznačná. Odpovědnost by měli vyvodit ti politici, kteří svými politickými rozhodnutími podporují terorismus. Vina padá i na ty, kteří jsou stoupenci migrační politiky otevřených dveří, neboť je prokázáno, že teroristé využívají současnou migrační vlnu k proniknutí do Evropy.

Už se neválčí jen v Sýrii a Lybii. Ale válčí se v Evropě a to už delší dobu. A konvenčními zbraněmi se v Evropě neválčí. To jsme mohli vidět v listopadu roku 2015 v Paříži a teď i v Bruselu. Pokud chce Evropa přežít, tak by se už měla konečně rozhodovat racionálně.

Byl jsem v Bruselu. Den předtím jsem byl dokonce i v metru, kde se udál teroristický čin.
Viděl jsem, že každou evropskou instituci hlídají vojáci se samopalama. Ale hlídkují i na ulicích, policisté nevyjímaje. A přesto se udál masakr v Bruselu. Vojáci a policisté se samopalama s jedním rezervním zásobníkem nebudou nikdy schopni odrazit teroristické útočníky. Není to v jejich silách. Vojáci je neodradí. Jen lid se bude cítit bezpečněji. Ale jen do té doby, než se opět něco stane.

Když jsem se několikrát procházel v ulicích Bruselu. Toto město je známe svou rozmanitostí kultur a otevřenou politikou „multi – kulti“. V Bruselu je zajímavé, že každé druhé mužské jméno novorozence je Mohamed.
Je načase, aby si politici i v Belgii přiznali, že mnoho tamních muslimů patří k teroristickým skupinám. Je sice teď „populární“ být velkým liberálním demokratem, ale toto lid neochrání, ba naopak. Viz Paříž a Brusel.

Vojáci střeží vlakové nádraží (22.3.2016) / Archiv Petr.C
Vojáci střeží vlakové nádraží (22.3.2016) / Archiv Petr.C

Nová migrační vlna nás čeká. Tentokrát z Lybie, kde podle odhadů čeká přes 400 tisíc takzvaných uprchlíků. Není vyloučeno, že migrační vlna z Lybie nebude opět promísena bojovníky z Islámského státu. Jak bude reagovat EU na tuto vlnu? Opět je všechny pustí do Evropy a posléze je rozmístí do členských států Evropské unie? Takové bude řešení? Už teď by politici Evropské unie měli řešit i Lybii a ne až problém nastane. Vždyť EU může lybijský problém řešit i humanitárně a to přímo v Lybii. Prostředky na to jsou. Musí být učiněna jakákoli opatření, která by zamezila vstupu migrantů z této země.

Není od věci zdůraznit, odkud pocházejí zbraně, se kterými zabíjejí teroristé v Evropě. Většina zbraní je z Balkánu. A proto doporučuji k přečtení názor europoslance Zdechovského (k přečtení zde). Taktéž doporučuji vystoupení Vojtěcha Filipa v Poslanecké sněmovně, který jasně říká, že válka proti Evropě začala dávno, nejpozději v dubnu 1999 napadením Jugoslávie. (Vystoupení Vojtěcha Filipa ke shlédnutí zde).

Bohužel za další ohrožení Evropy se dá pokládat i bezvízový styk s Tureckem, což velkou měrou ohrozí vnitřní bezpečnost EU. Evropa musí přežít. A je načase s tím něco konečně dělat. Tím chci říct, že „pevnost Evropa“ se nesmí stát jen pouhou frází, ale realitou, která nás ochrání. Jiné východisko není. Alespoň zatím.

A jak se zachoval premiér Sobotka po teroristických útocích v Bruselu? Radši si připomeňme, jak se nezachoval. Nezachoval se jako polská vláda, která jasně řekla, že země nepřijme uprchlíky, jak slíbila předchozí vláda. Premiérka Beata Szydlová argumentuje teroristickými útoky z Bruselu a tím, že mezi uprchlíky mohou být teroristé. Nelze jinak, než souhlasit s postojem polské vlády.

To, co se stalo loni v Paříži a teď v Bruselu může zanedlouho potkat i Prahu, či jiné tuzemské město. Bohužel, taková je situace.

Foto s europoslankyní Konečnou (22.3.2016) / Archiv Petr.C
Foto s europoslankyní Konečnou (22.3.2016) / Archiv Petr.C

Velké poděkování patří našim europoslancům, jmenovitě paní Konečné, Maštálkovi a Kohlíčkovi, kteří opravdu si uvědomují aktuální bezpečnostní situaci a dle toho jednají na půdě Evropského parlamentu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Evropa kapituluje a ustupuje na všech frontách

  • Turecko vybere výpalné. Pak prodá uprchlíkům své pasy a pošle je do Evropy legálně. Bezvízový styk s Tureckem je sebevražda EU. Pokud má být bezvízový styk zaveden, musíme z EU vystoupit a bránit své hranice.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*