„Evropa je ztracena“: Hlavní barcelonský rabín vyzývá Židy, aby se přestěhovali do Izraele

„Evropa je ztracena“: Hlavní barcelonský rabín vyzývá Židy, aby se přestěhovali do Izraele

V důsledku posledních teroristických útoků v Barceloně, hlavní rabín města varoval, že Židé v tomto regionu jsou odsouzeni kvůli hrozbě radikálního islámu.                

Nejméně 14 lidí bylo zabito a více než 100 zraněno při dvou samostatných teroristických útocích v Barceloně a nedalekém pobřežním městě Cambrils. Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za útok v Las Ramblas v Barceloně.

„Já říkám svým členům: Nemyslete si, že jsme zde napořád a povzbuzuji je, aby si koupili majetek v Izraeli,“ řekl rabín Meir Bar-Hen v rozhovoru s židovskou zpravodajskou agenturou JTA.

„Toto místo je ztraceno. Neopakujte chybu alžírských Židů, venezuelských Židů. Raději (odejděte) dříve, než pozdě.“

Bar-Hen uvedl, že útoky zdůraznily přítomnost velké muslimské komunity s „radikálními okraji“ v regionu a domnělé španělské úřady se zdráhají čelit islámskému terorismu.

Rabín se odkazoval na nedávné rozhodnutí, které umožnilo palestinské Leile Khaledové vstoupit do Španělska na knižní festival jako na evidentní důkaz jeho tvrzení. Khaledová se podílela na únosu letounů v letech 1969 a 1970.

Rabín, který chtěl zdůraznit, že hovoří za sebe, nikoli jménem komunity, uvedl, že to platí pro Evropu jako celek.

„Evropa je ztracena,“ uzavřel rabín.

Zdá se, že Federace židovských obcí Španělska nesdílí pesimistické vyhlídky Bar-Hena. Organizace vydala prohlášení, v němž uvedla: „Španělští Židé důvěřují Sboru státní bezpečnosti, který každodenně pracuje, aby zabránil radikálním fanatikům a islamistům zasévat chaos a bolest v našich městech.“

Skupina také vyzvala politiky, aby se „inteligentně a rozhodně vypořádali s bojem proti fanatismu ve prospěch svobody a demokracie.“

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Meir Bar-Hen Foto: Times of Izrael)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*