Evropa by si měla brát příklad z Orbána, místo jej kritizovat!

Evropa by si měla brát příklad z Orbána, místo jej kritizovat!

Zatímco Angela Merkelová a další politici, kteří drží evropské brány otevřené, neustále ztrácí popularitu, evropský lid souhlasí s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, a jak vidíte, maďarský model uzavřených hranic v zemi funguje, uvedl v rozhovoru německý novinář Udo Ulfkotte, autor mezinárodního bestselleru „Koupení novináři (Bought Journalists)“.

Pan Ulfkotte, bývalý redaktor předního německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, uvedl v rozhovoru s maďarskými webovými stránkami Pestisrácok.hu v souvislosti s jeho novou knihou, která vysvětluje, jak politici, farmaceutické firmy a média profitují z uprchlické krize, že evropští lídři by měli raději věnovat pozornost maďarskému vůdci a jeho uprchlické politice namísto jeho kritizování a trestání.

Nejprodávanější autor v rozhovoru poukazuje na to, že Viktor Orbán je nucen pracovat proti větru, protože například německý tisk se jej pokouší zobrazit ve špatném světle. Autor také uvedl, že uprchlíci nepřichází do Evropy sami o sobě, ale proto, že je to sepjato s farmaceutickými korporacemi a pojišťovnami, jakož i s tím, že někteří politici na uprchlické krizi vydělávají.

Argumentujíc, že „obrovské množství“ lidí v Německu souhlasí s premiérem Orbánem a jeho politikou, novinář ukázal prstem na maďarsko-amerického miliardáře a finančníka George Sorose jako na toho, který má své zájmy v oslabení Evropy. „Je to v zájmu jak Spojených států, tak miliardáře Sorose, zaplavit s uprchlíky Evropu. Jako výsledek jejich příchodu se Evropská unie stává ekonomicky slabší, protože příjem a péče o uprchlíky stojí obrovské částky peněz,“ uvedl Ulfkotte.

Pan Ulfkotte hovořil pro internetové stránky po prezentaci maďarského vydání své nové knihy o azylovém průmyslu na knižním festivalu v Budapešti, který se konal minulý víkend.

 

(HungaryToday/ Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*