EUROPOL – P. Mach se bojí obřího zneužití dat

EUROPOL – P. Mach se bojí obřího zneužití dat

Evropský parlament dnes projednával návrh, kterým se ruší původní mezivládní servisní organizace národních policejních sborů a vzniká pod stejným názvem Europol jako policejní agentura podřízená Evropské unii.

Europoslanec Petr Mach (Svobodní) je proti tomu a svůj postoj vysvětluje:

„Bude sbírat obrovské množství údajů, čísla kont, adresy, jména a další údaje, nejen od národních policií, ale i data klientů přímo od soukromých subjektů, např. leteckých společností. Na základě rozhodnutí Komise je bude Europol moci předávat třetím státům a mezinárodním organizacím.

Data bude moci dokonce předávat soukromým firmám. Z Europolu se stane nebezpečný Velký bratr, který na nás bude vědět vše. Chabou zástěrkou je dohled tzv. Evropského inspektora ochrany údajů. Co to je za instituci? Kdo o ní kdy slyšel? Správní rada, kde budou zástupci členských států, má jen omezené kontrolní pravomoci a jediné, co je podle navrhovatelů důležité, že tam má být vyrovnaný počet mužů a žen.  Nejde o boj s terorismem, kterým se teď všichni zaštiťují. Koneckonců, dvě země, Dánsko a Británie stojí mimo tento Europol. Na boj se zločinem máme policie a Interpol. Jde o zřízení nebezpečného Velkého bratra a bojím se zneužití i úniků tak obřího množství dat.“

 

Celé stanovisko P. Macha najdete zde:

http://www.petrmach.cz/hlasovani-o-europolu/

 

Kateřina Kašparová

tisková mluvčí P. Macha

(Petr Mach Foto: Marek Sybal, Archiv Petra Macha)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “EUROPOL – P. Mach se bojí obřího zneužití dat

  • Já bych obavy pana Macha nesdílel. EU není schopna ani zjistit, kolik je tu uprchlíků. Byrokrati sbírají tak velké množství dat, že není síla, která by je mohla smysluplně zpracovat. O využití už nemůže být řeč. Je známo, že nadbytek informací se projevuje stejně jako jejich nedostatek. Jen si někteří úředníci namastí kapsy tím, že budou střípky databází prodávat. To je vše. Výsledkem bude více reklam v e-mailech.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*