Euroatlantické pinožení

Euroatlantické pinožení

Kolik důkazů a zázraků ještě lidé potřebují, aby prokoukli a uvěřili, že ve hře na svobodu a demokracii jsou jen pouhými loutkami, otroky mocných, kteří je záměrně nechají zpracovávat médii, která si lidé sami zaplatí? Krize nevyvolává chování většiny, ale lačná nenasytná menšina, která si pod rouškou svobody a demokracie, ve jménu nekontrolovaného tržního hospodářství, přivlastňuje většinu bohatství společnosti na úkor většiny.

Neustále se za něčím honíme, aniž bychom věděli za čím, neustále něčeho dosahujeme nebo chceme dosáhnout, aniž bychom přesně věděli proč, neustále naivně věříme, že Karel, Andrej, Miloš nebo jiní borci zlepší naše životy. V diskuzích, dohadování se a v osobních útocích o to, kdo a co je lepší alternativou pro naše životy, jsme ochotni trávit mnoho svého cenného času a energie, přičemž si ani po opakovaném zklamání ze hry určené pro davy, nazvané demokratické svobodné volby, nejsme schopni uvědomit marnost našeho počínání.

Žádná politická strana a žádný sebeosvícenější vůdce problémy „západního světa“ a zemí, kam byla „vyvezena jeho demokracie“, nevyřeší. Jejich kořenová příčina  je v systému, který se nazývá zastupitelská parlamentní demokracie, a který pro lumpárny a zlodějinu, která se koná pod zástěrkou svobody a demokracie, nabízí dostatek ochrany a skrýší. A to jak pro současné, tak i potenciální lumpy-dobyvatele renty, v podobě imunity, stranických a vládních funkcí, koaličních dohod a rafinovaných vládních programů.

Co na tom, jestli u kormidla budou modří, rudí, oranžoví nebo všichni dohromady? Není-li snad příliš zřejmé, že naši „loď“ musí vést podle mezinárodních smluv, závazků, ústavy a z ní odvozených zákonů, přesně tak, jak si to přeje elita? Není-li snad příliš zjevné úsilí politiků o maximalizaci jejich užitků ze svých funkcí? Nejsou-li snad příliš nápadné neustálé nové a nové způsoby, nastolovaná témata a variace jejich manipulativního působení na veřejnost? Vyhovují nám neustálé mlžení, lhaní, nemohoucnost, taktizování, napadání, urážení a podvádění volených představitelů, majících na všechno odpověď?

Bitka v poslanecke snemovne

Vyhovují nám politici, kteří informace, jež se nehodí pro jejich skryté zájmy, s přehledem rétoricky deklasují do předem připravených kategorií, jako jsou pojmy konspirační teorie, vytržené z kontextu, agrese, terorismus, proruské, levicový či pravicový populismus? Politici, kteří se bez jakýchkoliv studií a analýz, jen z potřeby skrytě manipulovat s vědomím lidí za účelem dosažení svých skrytých cílů (moc, vliv, materiální bohatství), neštítí v lidech masově vyvolávat pocity provinění, například v podobě „Kalouskových složenek“, strašit návratem komunismu, stalinismem, fašismem, řeckou cestou, Ruskem, poklesem mezinárodního ratingu, zadlužováním svých dětí, apod.?


Je až s podivem, že se lidé vzdělaní, inteligentní, vědci, lékaři, umělci a populární osobnosti také nechali zmanipulovat a jako tupé stádo bečí pro své pastýře, snad z pocitu strachu, že o vše materiální, tedy o postavení, popularitu, vliv, pocit jedinečnosti a majetek přijdou, pokud se nebudou chovat tak, jak si elita přeje. Tito lidé ještě dostatečně duchovně nevyzráli a neuvědomují si pravý smysl našeho bytí, chybí jim potřebné Znalosti o fungování Vesmíru, o skrytě působících elitách, o manipulaci vědomí, o energetické struktuře člověka, o Duši a další informace, potřebné k tomu, aby se z každého zvířátka mohl zase stát Člověk.

Materialismus, soupeření a konzumní chování postupně ničí vše živé a krásné. Lidé nezvou své sousedy na večeři a nesdílí s nimi krásné chvíle, rodiče se nevěnují dětem, děti nectí své rodiče, všichni jsou ovládáni reklamou na promrhaný život. Západní Euroatlantická civilizace dělá mnohé, aby někde byl dostatek materiálních statků. Nedělá však nic proto, aby se lidé na celém světě cítili dobře a byli v pohodě…

 

Josef Votípka

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*