EU začíná být zoufalá a naléhavě vyzývá všechny země, aby podepsaly Globální pakt OSN o migraci

EU začíná být zoufalá a naléhavě vyzývá všechny země, aby podepsaly Globální pakt OSN o migraci

Komisař EU pro migraci Dimitris Avramopoulos vyzývá všechny země, aby podepsaly Globální pakt OSN o migraci. Dokument je podle něj pro svět „důležitý“.Ve dnech 10. a 11. prosince se očekává, že země podepíší obecně kritizovaný Globální pakt OSN o migraci.

Několik zemí však již dalo předem vědět, že na dohodu nepřistoupí. V EU je nejméně šest zemí, které ji nepodepíšou. Mimo jiné země tvrdí, že smlouva jen podpoří více přistěhovalectví a představuje riziko pro národní bezpečnost.

Maďarský předseda vlády Viktor Orbán tento víkend uvedl, že vlády, které smlouvu podepíší, představují pro své občany „vážné riziko“.

Avramopoulos kritice nerozumí, řekl německému deníku Die Welt.

A proto chce, aby se země v příštích několika dnech rozhodly vstoupit do Globálního paktu o migraci.

Ti, kteří migrační smlouvu odmítli, ji dostatečně neprostudovali, tvrdí Avramopoulos s tím, že dohoda je naopak pro svět dobrá, protože podle něj povede k „řádnému“ přistěhovalectví po celém světě a zastaví obchodování s lidmi.

Stejně jako ostatní zastánci smlouvy, Avramopoulos poukazuje na to, že dohoda není závazná. Podle komisaře pro migraci je nepodepsání dohody také zradou pro Afriku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “EU začíná být zoufalá a naléhavě vyzývá všechny země, aby podepsaly Globální pakt OSN o migraci

  • Zastánci dohody sami sebe vyvrací. Dohoda je životně důležitá a zároveň není právně závazná. To je dostatečný signál k tomu, aby jí nikdo nepodepsal. Navíc se na ní podílela Merkelová.
    Metody EU jsou stejné. Neprojde dokument, napíše se jiný. Viz Evropská ústava – neprošla, tak se napsala pod jménem Lisabonská smlouva. Neprošly kvóty, napíše si jiný dokument.¨
    Eurobyrokracii je nutné ukončit v květnových volbách. Je nutné volit eurorealisty, kteří jsou nazýváni nacionalisty nebo euroskeptiky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*