EU vyhrožuje Maďarsku a Polsku – akceptujte migranty, nebo opusťte blok

EU vyhrožuje Maďarsku a Polsku – akceptujte migranty, nebo opusťte blok

Francie a Německo, spolu s řadou až 21 dalších zemí, budou požadovat, aby Maďarsko a Polsko přijímali přistěhovalce v rámci systému kvót, nebo ať opustí Evropskou unii.            

Oba tyto národy ignorovaly naléhání Bruselu vzít migranty v současné době pobývající v hojném počtu v Itálii a Řecku. Veřejné mínění v Maďarsku a Polsku je také silně proti nucení přijímat tisíce přistěhovalců z neevropských kultur.

Polská strana Právo a spravedlnost si částečně zajistila vítězství v roce 2015 díky tomu, že byli voliči rozzlobeni na předchozí vládu, která souhlasila s přijímáním přistěhovalců v rámci systému povinných kvót.

V Maďarsku, premiér Viktor Orbán je hlasitým oponentem systému kvót od samého začátku a tvrdí, že nucení členských zemí, aby přijaly povinné migrační kvóty je nezákonné, a bude šířit „terorismus po Evropě.“

Později v tomto roce, obě země dostanou ultimátum a musí se rozhodnout, zda budou ochotny zachovat proti-migrační postoje, když to ohrozí jejich členství v EU, sdělil vrchní diplomatický zdroj z jednoho z bloku deníku The Times.

Diplomatický zdroj uvedl: „Budou muset učinit volbu: jsou v evropském systému, nebo ne? Nemůžete Evropskou unii vydírat, jednota má svou cenu.“

Evropský soudní dvůr (ESD) má vést jednání o legalitě migrační kvót v příštích týdnech, s tím, že se očekává rozhodnutí ve prospěch systému – pravděpodobně do konce roku.

„Jsme přesvědčeni, že Evropský soudní dvůr potvrdí validaci kvót,“ uvedl zdroj. „Pak se tyto země musí řídit tímto rozhodnutím. Pokud tomu tak nebude, pak budou čelit následkům, finančním i politickým. Žádný další přechod na samosprávu. Nebude již existovat žádné „jednou nohou uvnitř a jednou nohou venku. Budeme v tom velice tvrdí.“

Maďarsko napadlo soud, a trvá na tom, že je kulturně a ústavně nerozumně nutit žadatele o azyl neochotným členským státům.

Viktor Orbán v prosinci prohlásil, když hovořil o politice importu velkého množství lidí ze třetího světa, že Maďarsko a další země ve střední Evropě „měli možnost se poučit z chyb západní Evropy.“

„Maďarsko je stabilní země v turbulentním západním světě, protože lidé byli tázáni na jejich názory a my bráníme zemi před nelegálním přistěhovalectvím.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “EU vyhrožuje Maďarsku a Polsku – akceptujte migranty, nebo opusťte blok

  • Po volbách se to snad změní i u nás. Zrádce nesmíme volit i kdyby slibovali cokoliv. Sobotka mluví jinak doma a jedná jinak v EU. Dokonce proti usnesení PSP. Patří do vězení a ne do vlády. EU se rozpadla. Zatím jen fakticky. Formálně to bude trvat, než papaláši pochopí, co se vlastně děje. Od původní EHS k dnešní podobě Byrokratické unie, uběhla dlouhá doba a vše je jinak. EU nesmí být čtvrtou říší, ani superstátem, který diktuje členským zemím. To raději z toho spolku rychle vystupme.

  • To je dukaz, ze ceska vlada nechava nasi zemi zaplavovat migranty!!!!! Neustale obcanum lzou. Je to mafie, ktera nam skodi a importuje sem problemy, ktere nechceme zde mit. Jedine Polsko a Madarsko se nenechaji ohnout jako Sralbotka a jeho kumpani ve vlade!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*