EU varuje řeckého premiéra, aby neohrožoval „evropskou jednotu v Moskvě“

EU varuje řeckého premiéra, aby neohrožoval „evropskou jednotu v Moskvě“

Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz prohlásil v rozhovoru pro německý časopis Bild, že doporučil řeckému premiérovi Alexi Tsiprasovi, že „nesmí ohrozit jednotu Evropské unie,“ během své návštěvy Ruska.

Tsipras má v plánu navštívit Moskvu 8-9 dubna. Očekává se, že se setká s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, premiérem Dmitrijem Medvěděvem, předsedou Státní dumy Sergejem Naryškinem a hlavou ruské pravoslavné církve, patriarchou Kirillem. Podle jeho tiskové kanceláře, budou strany „diskutovat o bilaterální spolupráci v oblasti obchodu, investic, energetiky, cestovního ruchu, kultury a vzdělávání. Mediální zprávy naznačují, že řecký premiér bude také žádat Rusko o ekonomickou pomoc.

European Parliament - Martin Schulz

„Já nevím, zda Rusko poskytne Řecku finanční pomoc, a kdy by se to mohlo stát. Ale můžu vzkázat Tsiprasovi, že nesmí ohrozit jednotu Evropské unie,“ uvedl Schulz.

Řecký dluh trojce věřitelů, která zahrnuje Mezinárodní měnový fond (MMF), Evropskou unii a Evropskou centrální banku (ECB), se odhaduje na zhruba 270 miliard dolarů. Země musí splatit tento rok 22.5 miliard dolarů.

V únoru, ruský ministr financí Anton Siluanov uvedl, že Moskva by mohla zvážit možnost poskytnutí finanční pomoci řecké vládě, pokud o ni Atény požádají, ale doposud nebyla vznesena taková žádost.

 

Sputnik/ Tomas Daleko
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “EU varuje řeckého premiéra, aby neohrožoval „evropskou jednotu v Moskvě“

  • Co si vubec mysli ten sprosty zidak Schulz? Co je mu do Recka, at se stara o Izrael a pokud mozno se odstehuje ke svym!

  • Čo všetko musia tí „p o d r i a d e n í vazali“, keď rozkážu tí „n e o m i l n í diktátori“ v tej skutočne demokratickej a slobodnej, EU-USA???…Propaganda, klamstvá, nátlak, vyhrážky, arogancia….. Nezažili sme to už raz pred štvrť storočím ,…alebo sa mi to len sníva??? Z blata, do kaluže.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*