EU – Turecko v poločase 0:1

EU – Turecko v poločase 0:1

Dlouho očekávané fotbalové utkání mezi EU a Tureckem právě probíhá. Pro ty z Vás, kteří nemají dostatek času, jsem připravil krátké shrnutí příprav tohoto vrcholného sportovního zážitku a postřehy z prvního poločasu.

Ještě nikdy v celých dějinách Evropy nebylo žádné sportovní klání sledováno takovým množstvím fanoušků. Ostatně není se co divit, tolik hvězd první velikosti na jednom místě se jen tak nevidí.

Vraťme se ale na počátek. Dávno před prvním hvizdem probíhaly místní přebory v jednotlivých státech.

Některé země – nechci je jmenovat, ale například Německo, Švédsko, Francie, Itálie a další – zvolily speciální taktiku, kterou vymyslelo právě Německo. Z obavy o možný výsledek, nemaje dostatek vlastních kvalitních sportovců, začaly nakupovat a zvát hráče z mimoevropských zemí.

Pochopitelně ani sebekvalitnější hráči, bez podpory publika, nezmohou mnoho. Proto v rámci co nejlepšího zázemí bylo umožněno všem příznivcům těchto borců připojit se ke svým idolům a tím vytvořit takové specifické podmínky, na jaké jsou zvyklí ze svých zemí.

Bohužel, tato původně poměrně utajená taktika se rozkřikla a sportovní fanoušci a fanynky, ze všech zemí světa, se rozhodly zapojit a pomoci s prestižním sportovním kláním ve stylu “ My všichni jsme Go-go“.

Události nakonec dostaly takový spád, že představitelka země, která toto sportovní šílenství rozpoutala zjistila, že milion fanoušků prostě na žádný dostupný stadion nedokáže umístit a aby projevila svou dobrou vůli a umožnila i ostatním využít jejího nápadu, tak nabídla, že část fanoušků (pochopitelně, že nejlepší sportovce si ponechala pro sebe) uvolní i do ostatních zemí.

Ke svému překvapení zjistila, že tyto ač malé země, byť i za cenu možné prohry, o sportovce z jiných zemí a jejich fanoušky nestojí a budou se snažit vystačit s vlastními prověřenými kádry.

Co teď? Všechna volná místa jsou již plná, fanoušci se začínají nudit a je samozřejmé, že v takovém množství lidí se objeví sem-tam nějaký ten rowdies, co způsobí drobnou neplechu.

Zkusila tedy přemlouvat, slibovat dotace z peněz, které si samy státy naspořily, apelovat na přátelství, porozumění, loajalitu, humanitu. Nic nepomáhalo.

Naštěstí se ve většině zemí našlo dostatek lidí na vysokých místech, kteří sice zdráhavě, ale nakonec přislíbili, že si jich tedy pár vezmou. A přišel další šok.

Fanoušci, že ne a ne, že chtějí jen do těch velkých zemí, kde mají velké kluby a zázemí, kde se o ně kvalitně postarají.

Ostatně pozvalo si nás přeci Německo a my ho nechceme zklamat a proto pomůžeme k vítězství právě jemu.

A tak se zrodil další geniální nápad. Turecko !! To je přesně to co potřebujeme. Pustíme mu nějaké drobné a ono se o vše postará. Je to také velká země s velkými kluby, že umí fandit to jsme slyšeli přeci nedávno, když po bezvýznamném teroristickém útoku v Paříži všichni diváci na fotbalovém stadionu vesele volali „Alláh Akbar“ na protest proti tomuto činu.

A usměvavé Turecko naznačilo, že by to asi šlo.

„Sláva“, křičela hlasitě představitelka Německa, „Vyřešíme to ke spokojenosti všech stran!“

Pravda, našli se škarohlídové, kterým se to nějak nepozdávalo, ale vzhledem k situaci, když přes jejich země táhly davy fanoušků do Německa a zůstávala za nimi jen spoušť, nakonec kývli, že to tedy zkusí.

Turecko nabídlo, že uspořádají fotbalový zápasEU versus Tureckoa podle výsledku se bude dále postupovat.

Německo zajásalo.

Týden před zápasem se ještě představitelé všech zemí EU optimisticky sešli s Tureckem na předzápasovém brífingu.

Úsměv na rtech jim ovšem poněkud začal povadat, když Turecko začalo upřesňovat pravila hry.

Tak za prvé“ prohlásil trochu samolibě představitel Turecka, „Vás je 28 a naše země je jen jedna, proto musíme pravidla trochu upravit. Ať prohrajeme, nebo vyhrajeme, tak požadujeme za zápas 6 miliard EUR.“

Za druhé“ „Nikdo z Vašich hráčů nesmí opustit vlastní polovinu hřiště a budete hrát bez brankáře“.

Za třetí“ „I v naší zemi jsou fanoušci Vašich klubů a proto požadujeme, že kdo bude chtít, tak půjde fandit k Vám“.

A za čtvrté“ „nemyslete si, že budete jen tak pobíhat po hřišti a bránit našim hráčům v útoku a nedejalláh snad i ve střelbě na branku“.

„To jsou naše podmínky a pokud bude vše splněno, potom Vám slibujeme, že si vezmeme všechny fanoušky, co nefandí Německu“.

„Ovšem“ a pak se významně odmlčel, načež pokračoval „Kdo ovšem prokáže, že Německu fandí, tak toho si do Evropy vezmete“.

pokračování příště ….

(Turecký premiér Ahmet Davutoglu a Donald Tusk Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “EU – Turecko v poločase 0:1

  • Hezký pokus popsat praktiky vyděračů. EU podlehla a vymstí se to. Hlídání hranic s Tureckem a izolace Turecka by stála zlomek toho, co se těm vyděračům chystáme zaplatit. Nakonec sem stejně ty uprchlíky pošlou.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*