EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých hvězd stupňuje revoluci…

EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých hvězd stupňuje revoluci…

Cosi je podstatné a cosi nepodstatné. A velice často záleží na čase, kdy se to odvíjí.

Tusk, Merkelová, Poláci, země Pobaltí chtějí přitvrdit vůči Rusku  a vyhlásit zase nějaké sankce. Tak proč ne. Od majdanu a série sankcí se Rusko stalo světovou supervelmocí po boku Číny a USA. A v jistém smyslu se bez něj nic nezmění v Sýrii, a na Blízkém východě vůbec.

Jen ať si přitvrdí. Rusko nikdy posledních 30 let nemělo takový geopolitický význam jako dnes. USA se před ním klepou a už i někteří idioti si myslí, že Putin organizuje žluté vesty. Proč ne. Legrace musí být.

Poté, co Evropská komise dusila kvůli justiční reformě Poláky a chtěla je vyrazit z EU a poté, co stejně kriticky postupovala proti Orbánovi, naprosto logicky zaútočila proti Babišovi. Problém Babiše je, že stále leckdy neví, která bije a nechápe, že pro zfanatizované klany evropských lidovců, socialistů a zelených je cosi jako kdysi Berlusconni nepřítelem číslo jedna. A nic s tím neudělá.Ale nešť je to nepodstatné. Jestli Agrofert bude či nebude dostávat eurodotace, je zcela fuk. Trapné bylo, jak dalece se plazil před Evropskou komisí a stejně mu to nepomohlo. Ale jinak, pro běh Evropy a světa to význam nemá.

Co je ovšem možná nejpikantnější, jak probruselské elity dělají, jakoby nečetly manifest žlutých hvězd, který doslova rozmetává geopolitické a zřejmě i ekonomické uspořádání Evropy a vlastně i světa od roku 1945  a vyhlašuje mu válku..

Nechci řešit všechny body, ale některé mají brizanci změnu systému v západním světě.

Takže jen některé :

Politika

 1. Vystoupit z Evropské unie a navrátit Francii politickou, finanční a ekonomickou suverenitu.
 2. V národním vzdělávacím systému: vyloučit ideologii ze vzdělávání a revidovat
 3. Učinit veřejné sdělovací prostředky dostupné všem, zakázat v nich propagandu.Zastavit médiím dotace a zrušit daňové úlevy pro zástupce médií, a také zrušit „komploty“ mezi médii a politiky a rozbít mediální monopoly.

Geopolitika

 1. Vystoupit z NATO a zakázat nasazení francouzské armády v agresivních válkách.
 2. Pokud jde o francouzsko-africké vztahy: ukončit politiku loupení, vojenského a politického vměšování.Vrátit africkým národům nespravedlivě zabavený majetek a prostředky diktátorů, stáhnout francouzská vojska do vlasti. Eliminovat koloniální systém, díky němuž jsou africké země nuceny udržovat devizové rezervy ve francouzské centrální bance a zůstávají v chudobě. Vyjednávat s nimi za rovných podmínek. PS. PS NEVÍM, PROČ SE ÚČASTNÍME JAKO ČESKO AGRESIVNÍ MISE V MALI.
 3. V Zastavit tok migrantů, na jejichž přijetí a integraci nemá Francie prostředky.
 4. V oblasti zahraniční politiky: respektovat mezinárodní právo a podepsané dohody.

Ale je tam skvělé množství vynikajících námětů…

Ať si na summitu EU lídři plácají, co chtějí, a ať si je média pouští do nekonečna. Historie už jde jiným směrem.

A PŘÍSTÍ SOBOTU UVIDÍME…. VÍCEMÉNĚ UŽ SE JEDNÁ JEN O SYMBOL, ČILI O HLAVU Emanuela Macrona …

PADNE-LI, PADNE I EVROPA POSLEDNÍCH 50 TI LET.

BUDE-LI TO NEKRVAVÉ, JE TO SKVĚLÁ ZPRÁVA PRO VŠECHNY…
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “EU se zabývá margináliemi a přitom Hnutí žlutých hvězd stupňuje revoluci…

 • USA se nejvíc bojí toho, že Evropa začne spolupracovat s Ruskem a Čínou. To by byla pro USA katastrofa. Proto udělají vše, aby se Evropa nedokázala zbavit závislosti na USA a to i za cenu války s Ruskem. Nyní se hraje o vše. Pokud se podaří vyhecovat Porošenka k válce s Ruskem, bude v tom celá Evropa. Pak je otázka, zda se Evropa dokáže od války distanocovat, nebo půjde bojovat ha hegemonii USA a zničí se.
  Evropská unie se dostala to fáze, kdy multiplikace byrokracie je nezastavitelná. EU je tedy nereformovatelná a musí se rozpadnout, aby začaly jednotlivé státy spolu opět normálně spolupracovat.
  Velká Británie udělala chybu, že si záměrně zavřela dveře v Rusku a bude proti EU slabá.
  Pokud by odešla Francie, tuto chybu by neudělala a byla by silná. Historické vazby Francie a Ruska nelze opomenout.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*