EU se připravuje na nový příliv migrantů

EU se připravuje na nový příliv migrantů

Evropská unie se na jaře a v létě 2018 připravuje na novou vlnu migrantů, zatímco blok pokračuje v boji s probíhající krizí.     

Zatímco je často popisována v minulém čase, migrační krize není zdaleka vyřešena a setkání ministrů vnitra EU, které proběhlo minulý týden, se mělo zaměřit na přípravu kontinentu na zvýšený tlak na své pozemní a námořní hranice díky lepšímu se počasí, píše Financial Times.    

Navzdory tomu, že počty klesly od roku 2015 díky dohodě s Turky, kteří jim brání v tom, aby migranti volně přecházeli do Řecka a díky tomu, že Italové podnikli kroky proti „záchranným“ lodím nevládních organizací, které působí jako „taxi služba“ pro pašeráky lidí se sídlem v Libyi, počty překračující Středomoří dosáhly v roce 2017 172 301 lidí.

EU udělala špatnou práci, pokud jde o snižování souvisejících bezpečnostních rizik a její vlastní „záchranné“ úsilí selhalo při účinné koordinaci s policejními orgány a předáváním informací o nových příchodech z důvodu „etnických“ úvah a pravidel ochrany údajů.Je zřejmé, že Evropská unie neočekává problémy, které doposud doprovázely migrační krizi s tím, že evropský komisař pro migraci Dimitris Avramopoulos řekl účastníkům konference EU o terorismu: „Vaše města, vaše obce.. jsou na frontě dvou nejnaléhavějších globálních otázek dne: migrace a bezpečnost.“

„Vaše města těžce utrpěla terorismem,“ připustil předtím, než se pochlubil úlohou EU poskytnout 120 miliónů eur na pomoc opevnění evropských veřejných náměstí, koncertních sálů a stadiónů.

Nicméně, bylo zřejmé, že eurokrat očekává, že kvůli teroristickým útokům zemře v ulicích více Evropanů: „Víme, že je to realita, které budeme pravděpodobně muset čelit v nadcházejících letech.“

Nakonec však Avrampolous zjevně nechce řešit probíhající proces masové migrace, který je příčinou migrační a bezpečnostní krize: „Je čas čelit pravdě. Nemůžeme a nikdy nebudeme schopni zastavit migraci“ napsal pro deník Politico v článku s názvem „Europe’s Migrants Are Here to Stay“.

Komisař nerozhodně prohlásil, že „migrace je hluboce propojena s politikou EU v oblasti ekonomiky, obchodu, vzdělávání a zaměstnanosti  – abychom jmenovali jen několik“ a trval na tom, že evropské země nemohou do budoucna zůstat „homogenní a bez migrace“.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*