EU poruší jakoukoli smlouvu, aby potrestala Polsko za otázky LGBT

EU poruší jakoukoli smlouvu, aby potrestala Polsko za otázky LGBT

Evropská komise a další orgány Evropské unie si zvykly porušovat smlouvy EU a nebudou s tím váhat, pokud jde o práva LGBT, která považují za posvátná, varuje polský europoslanec prof. Ryszard Legutko

V rozhovoru pro polský zpravodajský portál Wpolityce.pl Legutko říká, že hrozba, že se prostředky EU stanou závislými na tom, zda Polsko změní své postoje v otázkách LGBT, je velmi reálná.„Protože si zvykli porušovat smlouvy, mohou udělat cokoli. Vždy najdou nějaké ospravedlnění. Evropský soudní dvůr (ESD) nás nepodpoří a podpoří cokoli, co řekne Evropská komise nebo klíčové země EU. Práva LGBT jsou pro ně svatým grálem a my jsme v nebezpečí, “řekl.

Polský poslanec se domnívá, že se vyvíjí nový nástroj, který by umožnil Polsko a Maďarsko trestat. Uvedl skutečnost, že předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svém středečním projevu zmínila „zóny bez LGBT“ jako něco, proti čemu je třeba bojovat, i když ve skutečnosti tyto zóny neexistují.

Tvrdí, že tyto akce jsou zcela koncipovány mimo smlouvy EU, protože definice rodiny nebo manželství není v kompetenci Evropské komise.

„Dokážu si však představit, jak budou všechna zákonná opatření k posílení rodin přijatá členskými státy považována za porušení zásady rovnosti a za diskriminaci LGBT lidí,“ varuje Legutko.

Legutko se obává, že trend porušování smluv bude pokračovat. Varuje, že místní samosprávy, které chtějí pouze omezit výuku LGBT ve školách, budou sankcionovány jak Evropskou komisí, tak Evropským soudním dvorem.

Vypadá to, jako by otázky svědomí byly nyní spravedlivou hrou o ideologický zásah Evropské komise.

Věří, že von der Leyenův slib, že bude chtít standardizovat uznávání rodinných vztahů ve všech zemích, bude použit k tlaku na Polsko, aby uznalo svazky a adopce osob stejného pohlaví. Je si jistý, že jde o legální lest, aby standard některých států EU byl standardně použitelný pro všechny, což je další způsob, jak obejít omezení stanovená smlouvami.

Průzkum veřejného mínění důsledně ukazuje, že drtivá většina Poláků je proti manželství, adopci a civilnímu partnerství osob stejného pohlaví.

Legutko věří, že to vše je součástí úsilí o větší Evropu a větší integraci, a jediným prostředkem boje proti tomuto trendu bude Evropská rada.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*