EU odhalila plány na „drastické“ snížení financování pro vlastenecké východní národy

EU odhalila plány na „drastické“ snížení financování pro vlastenecké východní národy

Vlastenecké země visegrádské čtyřky na východě budou mít své regionální financování z Bruselu o čtvrtinu snížené na základě nových rozpočtových předpisů Evropské unie, které odměňují přijímání migrantů ze třetích zemí.

Evropská komise předložila návrh rozpočtu na období 2021 – 2027, který navrhuje to, co Nová Evropa označuje za „drastické“ škrty v kohézních fondech do střední Evropy, přičemž Polsko, Maďarska a Česká republika budou mít redukci o 25 procent.

Tyto plány by znamenaly, že Brusel posune kritéria pro přidělení 373 miliard EUR – které jsou zaměřené na posílení ekonomik chudších zemí – od HDP na obyvatele na takzvané evropské „hodnoty“, včetně migrace a politiky životního prostředí.Polský ministr pro evropské záležitosti Konrad Szymański prohlásil, že vláda odmítne všechny pokusy o „rozpočtovou revoluci“ a řekl deníku Politico: „Jsme připraveni hledat kompromis, ale se Střední Evropou by mělo být zacházeno spravedlivě.“

Země, které se ocitnou v rámci rozpočtových plánů po roce 2020 jako vítězové, zahrnují Itálii, Řecko a Španělsko, které hostí obrovské množství přistěhovalců, kteří překonali hranice kontinentu a hledají lepší život.

Vysocí představitelé EU opakovaně trvali na tom, že každý národ v Evropě musí souhlasit s tím, aby umožnil velkému počtu migrantů ze třetích zemí usadit se v jejich zemi  s tím, že je to hlavní rys náležející k členství v bloku.

Oponenti východoevropského odporu následovat takzvané multikulturní kroky svých západních sousedů, německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron, oba dříve navrhli, že rozdělování finančních prostředků EU by mělo být spojeno s počtem žadatelů o azyl, které země ubytuje.

Jen několik dní před šokujícím odmítnutím populistické koaliční vlády italským prezidentem Sergiem Mattarellem, která byla podpořena voliči, komisař EU pro migraci Dimitris Avramopoulos řekl, že je přesvědčen, že hranice Itálie zůstanou otevřené i přes odmítnutí masové migrace ve volbách.

Bez ohledu na všeobecný hněv, který pocítili Italové při pokračujících příjezdech stovek tisíc Afričanů, uvedl, že migrační politika země „bude pokračovat po cestě, po které šla doposud“ a trval na tom, že Itálie musí i nadále hrát „velmi důležitou roli v Evropě“, jako vstupní bod pro světové migranty.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová a Emmanuel Macron Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “EU odhalila plány na „drastické“ snížení financování pro vlastenecké východní národy

  • Platíme do rozpočtu EU, aby z toho byla hrazena naše likvidace. Z EU dostáváme dotace jen na to, co realizují Německé firmy a peníze tedy tečou do Německa. Přesto mají tu drzost vykazovat to jako naše čerpání. EU je velký podvod a s původní myšlenkou EHS už nemá absolutně nic společného.
    Odchod z toho nesmyslu by nám jen prospěl. Nenechme se strašit těmi, kdo z našich peněz dostávají pohádkové platy a tvrdí nám, že by to bez nich nešlo.

  • Dalsi duvod k tomu, abychom z toho zadluzeneho klubu EU vypadli, nez nam to prijde sakra draho. Zacnou prerozdelovat i nase prachy bankrotarum bez studu vyzadujicim skrtnuti svych dluhu na ukor ostatnich, kteri jeste prachy maji!
    A tak se vzchopme, vezmeme si svou suverenitu z Bruselu zpatky a jdeme spolupracovat s temi, ktere zapad neustale rdousi sankcemi, protoze se mu ty sankce vrati a nikam nepovedou.
    Budoucnost spociva na vzajemne spolupraci na principu oboustranych vyhod. Dosavadni vykoristovani lokajskych statu a hrozby vsem, kdo se nechteji stat lokaji USA musi skoncit. Vydirani a hrozby slabsim, agresivni valky USA a NATO, slouzici k ovladnuti vlivu v regionech a surovinovych zdroju musi skoncit!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*