EU není Evropa: Marine Le Penová naléhá na vytvoření alternativního politického bloku

EU není Evropa: Marine Le Penová naléhá na vytvoření alternativního politického bloku

Ve svém bouřlivém projevu v jižním městě Frejus, francouzská pravicová politička Marine Le Penová uvedla, že její strana Národní shromáždění bude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu v alianci s parlamentní skupinou Evropa národů a Stranou svobody.          

Když hovořila před příznivci ve francouzském městě Frejus, vůdkyně Národního shromáždění (dříve Národní fronta) Marine Le Penová představila svou vizi budoucnosti Evropy a navrhla alternativu k EU, která by se nazývala Unie Evropských národů.Cílem tohoto projektu je sjednotit pravicové strany Evropy, mezi něž patří parlamentní skupina Evropa národů a Strana svobody v Rakousku, před volbami do Evropského parlamentu, které se konají ve dnech 23. až 26. května 2019.

„Našim cílem ve Francii je porazit (Emmanuela) Macrona. V Evropě se musí stavět s našimi spojenci, dalšími skupinami, většinou, která se odtrhuje od rozpadající se Evropské unie a směřuje ke spolupráci národů, které si navzájem respektují svou rozmanitost a identitu,“ prohlásila a dodala: „Dne 26. května 2018 se Unie evropských národů postaví proti Evropské unii, národy proti Evropské komisi.“

V případě vítězství, Národní shromáždění očekává, že vytvoří většinu v Evropském parlamentu a bude prosazovat svůj ambiciózní program:

„Přechod z EU na UEN se uskuteční podle harmonogramu a postupů technického, právního, diplomatického a politického charakteru, což určí nové složení parlamentu. Stoupající národní vlna získá plnou sílu v těchto osmi měsících, které nás oddělují od voleb do Evropského parlamentu, aby zmizel starý svět,“ prohlásila Le Penová.

EU není Evropa

Vůdkyně Národního shromáždění pokračovala ve slovním útoku na EU a trvala na tom, že blok Evropu nechrání a místo toho ničí evropskou myšlenku.

„Evropská unie není Evropa. Evropská unie je ideologická struktura, instituce řízená anonymní autoritou, která centrálně řídí neomezený prostor, který sahá do Turecka nebo Maghrebu. Prostor, který se netýká žádné historie, kořenů a tradic, je to prostor, který ve skutečnosti nemá ani sílu, ani vyhlídky, kromě toho, že je rozpuštěn v globálním magmatu. Jedním slovem, Evropská unie Evropu vážně poškozuje,“ uvedla Le Penová.

Le Penová později označila Ligu Mattea Salviniho v Itálii a Stranu pro svobodu Rakouska vedenou Heinzem-Christianem Strachem za klíčové spojence Národního shromáždění a pozdravila zástupce výše zmíněných stran, kteří byli ve Frejusi přítomni, slovy: „Jsme strany, které budou bojovat zuby nehty za ochranu našich národů a naší civilizace.“

„Velké národní hnutí, které ztělesňujeme v našich zemích a jehož předchůdcem je Národní fronta, dobývá Evropu – celou Evropu…V Maďarsku, v Polsku, v Rakousku a v Itálii se naše myšlenky ujímají moci,“ prohlásila s tím, že předmětem pozornosti je nástup pravicových stran na celém kontinentu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*