EU káže novinářům: Nepište negativně o migrantech, nedávejte prostor extremistům

EU káže novinářům: Nepište negativně o migrantech, nedávejte prostor extremistům

Neziskovky na bruselské zadání vyplodily 39ti-stránkový dokument vyzývající novináře k „přehodnocení“ způsobu informování o islámu a migrantech.

Ovšem jaké postoje jsou „extremistické“, to už dokument nazvaný Reporting on migration and minorities neříká. Je „extremistické“ jen třeba volání po zákazu islámu, nebo i třeba připuštění toho, že v Evropě existují no-go-zóny? Nebo použití slovního spojení „islámský terorizmus“?

Také autoři dokumentu radí nepsat o migrantech „zjednodušující“ či „senzační“ články, opět bez bližší specifikace, co tím chtěl básník říci.

Cituji

Co se ale počítá jako „senzační“ nebo „příliš zjednodušující“? Ani to není řečeno. Není nám řečeno, jestli bychom měli spájet pojmy jako „muslimský“ nebo „islám“ se zvláštními činy, protože to znamená „stigmatizaci“. Co přesně to tedy znamená? Že když člověk křičí „Allahu Akbar“ poté, co někoho zastřelil, srazil s kamionem desítky nevinných chodců nebo vyhodil do vzduchu spoustu lidí na koncertě, měli bychom ignorovat tento maličký detail?

EU poučuje žurnalisty jak správně informovat o islámu a migrantech

Nemohu si odpustit kacířskou otázku: kdyby nějaká organizace sepsala podobný „manuál“ na objednávku ruské vlády, např. jak „správně“ psát o Krymu, Ukrajině či USA, nebo na čínské zadání, jak „správně“ informovat o Tibetu, co by asi říkali naši „proevropští mudrovníci“? Cenzura! Diktatura! Nepřijatelný zásah do novinářské svobody! Pošlapávání demokracie!

Ale pokud jde o nabádání k autocenzuře ohledně „privilegovaných menšin“, nad to „posvěcené“ Bruselem, tak je to naopak „ve prospěch svobody a demokracie“.

Ostatně je s podivem, že česká média hlavního proudu pro jistotu o téhle nehoráznosti neinformují téměř vůbec. Nejspíš už si trénují „ten správný úhel pohledu“, který si žádá nastávající doba „zářných zítřků“ pod nadvládou multikulturních politruků.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “EU káže novinářům: Nepište negativně o migrantech, nedávejte prostor extremistům

  • Od pocatku prichodu ekonomickych migrantu do Nemecka je tam cenzura na zpravy o migrantech. Obyvatelstvo platici miliardy na parazitni vetrelce se nesmi nic dozvedet o jejich zlocinech, znasilnenich. To byste mel vedet uz od zacatku, ze to tak je a nepsat zde jako o objevu.
    Je to z narizeni Merkelove a vlady, ktera v Nemecku nastolila tzv. liberalni demokracii a politickou korektnost. Obe jsou namirene proti zajmum nemeckych obcanu a danovych poplatniku. Uprchlici jsou na ukor obcanu zvyhodnovani a chraneni.

  • Kde zůstal zdravý rozum, že novináři se propůjčují takovému diktátu. Je to hnus pořád media vykřikují nějaké mantry hodné sluníčkářů a pražské kavárny, člověk v plísní dokonce zkouší jak budeme reagovat na velké billboardy, kde jsou pro nás arabské čmáranice. Co tím sledují ?. Asi chtějí abychom si zvykali na arabské nápisy v budoucnu jich třeba bude všude plno. Proč ohýbáme hřbet etniku, které nás chce zničit ? Proč, když na nás Německo a některé jiné státy se dívají jako na občany druhé kategorie se nebouříme. Proč se naši politici v EU našeho státu radikálně nezastanou a nechávají si vyloženě vyhrožovat. Situace je více než vážná, mladí už jsou zblblí agitkou školy a o politiku se moc nezajímají. Teď se asi mladým zjevil zdredovaný mesiáš, který se nechal fotit s vlajjkou Antify. Nebezpečný je v tom, že on není hloupý. Nevěřím ve spravedlivost voleb, myslím, že volby dopadly tak jak bylo mocnými naplánováno. Mnozí křiiváci si peníze povýšili na svého Boha a pro peníze jsou ohotny udělat cokoliv.
    a ví co chce dosáhnout a v tom mu snad pomáhá i Soros.

  • EU je totalitní instituce to je jasný důkaz. A tahle totalitní instituce se nám sem snaží teď nasáčkovat migranty abychom vypadali stejně jako Francie nebo Švédsko. A mainstreamová, média o tom neinformují.

    http://www.epshark.cz/clanek/198

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*