EU k Evropanům: Opusťte Facebook, abyste zabránili špehování ze strany USA

EU k Evropanům: Opusťte Facebook, abyste zabránili špehování ze strany USA

Občané Evropské unie, kteří chtějí udržet své soukromé informace před americkými zpravodajskými službami by měli zrušit své Facebookové účty, varovala Evropská komise, která shledala, že stávající právní předpisy EU nechrání údaje občanů.

Právník Evropské komise Bernhard Schima učinil tyto poznámky v reakci na žalobu podanou aktivistou Maximilianem Schremsem. Případ zkoumal, zda údaje občanů EU mohou být považovány za bezpečné, z hlediska hromadného sledování dat, které odhalil informátor NSA Edward Snowden.

NSA2

„Měly byste zvážit zrušení Facebookového účtu, pokud jej máte,“ uvedl Schima generálnímu prokurátorovi Yvesu Botovi při projednávání případu u Evropského soudního dvoru v Lucemburku.

Otázkou je Safe Harbour framework, který pokrývá přenosy údajů občanů EU přes Atlantik do USA. Bez něj, je proti právu EU přenášet soukromé data mimo EU. Případ shromažďuje stížnosti podané proti společnostem Apple, Facebook, Microsoft, Skype a Yahoo.

Dafe Harbour uvádí, že pravidla pro ochranu údajů v USA jsou dostačující, pokud jsou informace předány společnostmi na bázi „vlastní certifikace“. Schrems ale tvrdí, že USA již nesplňují kritéria pro takové postavení, vzhledem k jejich sledovacím programům, tudíž společnosti, které působí v rámci EU nemohou přenášet data do USA.

Když se zeptáte přímo Komise,tak ta nemůže potvrdit, zda pravidla Safe Harbor, ve své současné podobě, poskytují dostatečnou ochranu údajů pro občany EU.

Polsko a několik dalších členských států, jakož i advokátní skupina Digital Rights Ireland se připojily k Schremsovi, tvrdíc, že rámec Safe Harbour nemůže zajistit ochranu údajů pro občany EU a je proto v rozporu s dvěma články směrnice Data Protection Directive.

 

 Sputnik/ Tomas Daleko

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “EU k Evropanům: Opusťte Facebook, abyste zabránili špehování ze strany USA

  • · Edit

    Už je načase, aby se objevil jiný, spolehlivý browser, který nebude čmuchat, kde nemá. ** Pánům z Googlu by neškodilo pár značkovacích čipů narvat do zadku, přirození i palice, aby byli „in“. ** Měli by si „mocipáni“ uvědpmit, že žádný strom neroste do nebe – tedy ani ten jejich – bláhoví pitomci!!!

  • · Edit

    Lufthansa na svých stránkách potvrzuje, že mohou řídit jakékoliv letadlo ze země na dálku. Proč tedy nechali spadnout A320? Nebo bylo něco jiného ve hře? Týden před pádem A320 zachránili z podobné situace jiný AIRBUS.
    Vizuální důkazy místa zřícení letu 95265 ukazují, že letadlo pršelo dolů v tisících kousků, což vytvořilo obrovské pole trosek pokrývající stovky akrů na úbočích několika hor, a nelze identifikovat, vlivem čeho je pole trosek tak rozprášené. To může vést k jedinému logickému závěru, že letadlo explodovalo (implodovalo) ve vzduchu.

    http://prvopodstata.blog.cz/1503/28-03-2015-okenko-marneho

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*