EU chce zakázat slovo „Vánoce“

EU chce zakázat slovo „Vánoce“

Podle nedávného interního dokumentu italského deníku Il Giornale chce Evropská komise vymazat všechny odkazy na Vánoce spolu se všemi genderovými výrazy.

Podle dokumentu „Unie rovnosti. Pokyny Evropské komise pro inkluzivní komunikaci“ je třeba se v budoucnu vyvarovat jakýchkoli odkazů na genderové výrazy jako „dělníci nebo policisté“. To znamená, že používání mužského zájmena jako předdefinovaného zájmena je zakázáno spolu s pokusy o organizaci diskusí pouze s jedním zastoupeným pohlavím (pouze muži nebo pouze ženy). Je rovněž zakázáno používat výraz ‚slečna nebo paní‘, pokud to dotyčná osoba výslovně vyžaduje.Ani tím to nekončí. Nová pravidla znamenají, že výraz „dámy a pánové“, který má oslovit veřejnost, není na konferenci povolen. Místo toho bude povolen pouze termín „drazí kolegové“. Touha zrušit mužské a ženské pohlaví dosahuje paradoxní úrovně, když Komise píše, že je nutné vyhnout se používání výrazů jako „oheň je největším vynálezem člověka“, ale férovým způsobem říci, že „oheň je největším vynálezem lidstva“.

Evropská komise se také horlivě snaží „vyvarovat se názoru, že každý je křesťan“, a proto „ne každý slaví vánoční svátky (…) musíme být citliví na skutečnost, že lidé mají odlišné náboženské tradice“. Je však obrovský rozdíl mezi respektováním všech náboženství a styděním se nebo vymazáním křesťanských kořenů, které jsou základem Evropy a naší identity.

Ve jménu inkluzivity jde Evropská komise tak daleko, že „ruší Vánoce“ tím, že nás vyzývá, abychom nepoužívali frázi „vánoční období může být stresující“, ale abychom řekli „svátky mohou být stresující“.

Touha eliminovat křesťanství, která jde ještě dál s doporučením používat „druhová jména“ namísto „křestní jména“, by proto místo „Marie a Jan jsou mezinárodní pár“ měla znít „Malika a Giulio jsou mezinárodní pár“.

Místopředseda strany Vzhůru Itálie  Antonio Tajani v prohlášení zveřejněném v reakci na plán napsal, že by se Evropská komise měla spíše zaměřit na respektování křesťanských kořenů Evropy.

„Jak je třeba s ohledem na zásadu začleňování respektovat citlivost většiny zaměstnanců Evropské komise? Možná by se tyto směrnice měly pozměnit tak, aby respektovaly křesťanské kořeny Evropské unie,“ napsal Tajani.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “EU chce zakázat slovo „Vánoce“

  • Nó už Evropu připravují na Islám ! Zakažou slovo vánoce a nahradí ho ramadanem !! Jinak nevím proč by to dělali ??

  • · Edit

    Fuj to jsou lejna clovek by mel zvratku plnou hubu!👎👎😬😟🤕🙁

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*