„Etnická rozmanitost není síla, ale slabost,“ tvrdí studie

„Etnická rozmanitost není síla, ale slabost,“ tvrdí studie

Nová studie dánských akademiků zveřejněná v ročním přehledu politických věd odhalila, že etnická rozmanitost narušuje sociální důvěru v komunitu.

Studie, kterou provedli profesoři na Kodaňské univerzitě a Aarhuské univerzitě v Dánsku, měla za cíl odpovědět na otázku, zda „pokračující přistěhovalectví a tomu odpovídající rostoucí etnická rozmanitost“ má pozitivní dopad na sociální soudržnost, jednotu a pospolitost.Stručně řečeno, studie odhalila, že „pokračující imigrace a tomu odpovídající rostoucí etnická rozmanitost“ má přesně opačný účinek na společnost, což znamená, že podkopává a zhoršuje sociální soudržnost, jednotu a pospolitost.

Na základě meta-analýz 1 100 odhadů z 87 studií ze zemí západního světa, vědci zjistili, že ve všech studiích skutečně existuje „statisticky významný negativní vztah mezi etnickou rozmanitostí a sociální důvěrou“.

Jeden z hlavních vědců studie, Peter Thisted Dinesen, napsal: „Aby bylo jasné, celkový negativní vztah mezi rezidenční etnickou rozmanitostí a sociální důvěrou je statisticky významný a zvedá se, když je podmíněn řadou potenciálních zmatků a moderátorů.“

„Rozsáhlé studie relativně konzistentně uváděly významný negativní vztah mezi etnickou rozmanitostí a různými formami sociální důvěry,“ uvedli vědci.

Studii ocenili i další vědci z různých univerzit na Západě.

Autor knihy „Není to volič, kdo je blázen“ a profesor politologie na Amsterdamské univerzitě Tom var de Meer označil studii za „vynikající a přesvědčivou“.

Eric Kaufmann, profesor politiky na Birkbecké Univerzitě v Londýně pochválil výsledky studie a řekl: „Větší rozmanitost je významně spojena s nižší důvěrou v komunitu, a to i při kontrole strádání.“

Zjištění studie jsou v rozporu s všudypřítomným příběhem, který se neustále opakuje v globalizačních mediálních platformách, na školách a na univerzitách a ze strany byrokratů EU – jmenovitě:  „V rozmanitosti je síla“.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pexels.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*