Estonsko je další zemí, která opouští Globální pakt OSN o migraci

Estonsko je další zemí, která opouští Globální pakt OSN o migraci

Po Maďarsku, Rakousku, České republice a Bulharsku, Estonsko také opustilo Globální pakt OSN o migraci.        „Při formování vládní koalice jsme odsouhlasili, že budeme přijímat rozhodnutí jen na základě konsensu. Vláda nedosáhla dohody na setkání kabinetu ohledně podpory Globálního paktu OSN o migraci. Proto vláda k dohodě nepřistoupí,“ napsal předseda vlády Jüri Ratas na Facebooku.

Komplexní řízení přistěhovalců je důležité pro všechny země, zdůraznil Ratas. Avšak zákony Estonska jsou již v souladu s demokratickými a evropskými zásadami. To platí i pro budoucnost.

Poslední dva roky je Estonsko řízeno tripartitní koalicí Sociálních demokratů a Konzervativců, které vede Estonská stranou středu. Zatímco Sociální demokraté souhlasili s tím, aby se Estonsko k migračnímu paktu OSN připojilo, Konzervativní strana podporu této dohody odmítla.

Estonsko je pátým státem EU, který nepodepíše Globální pakt OSN o migraci. Nejprve dohodu odmítlo Maďarsko, o něco později Rakousko, Česká republika a Bulharsko.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*