Erupce nenávisti k prezidentu Zemanovi nejen Jany Kolářové

Erupce nenávisti k prezidentu Zemanovi nejen Jany Kolářové

ze

Jana Kolářová je v osobním styku velmi příjemná a milá dáma, jakmile však zasedne za klávesnici svého PC, mění se tato ve smrtonosnou zbraň. Autorka vypálí ze všech hlavní podobně jako bitevní loď Bismarck a protivník jde skoro okamžitě ke dnu, jako HMS Hood 24.5.1941. Nemohu, nechci a také nečtu na blogu všechno. Ale legendární článek Jany Kolářové o tom, „jak bychom, milé děti správně spočítali průměr“ se stal naprostou legendou blogu a pravý adresát tohoto veledíla, Václav Henych, aby po přečtení chodil kanálama, za to, jaký je negramota

Vojenská věda zná výraz „střelba dobrá, ale nepřesná“ a znamená, že vůbec nemusíte trefit terč, ale máte malý rozptyl střelby. To samé se s tímto vynikajícím článkem povedlo Janě Kolářové, až na to, že pro sčítání podpisů pod prezidentskou petici nebyl vůbec výpočet průměru chybovosti použit, protože mohl přinést nezákonný výsledek.

Ale zpět od minulosti ke žhavé přítomnosti. Paní Kolářová uveřejnila včera další sugestivní článek s názvem Miloš Zeman by udělal nejlépe, kdyby odstoupil. To, samozřejmě není divu, to se od voličky Karla Schwarzenberga dá očekávat. Zvláště pak když se šance jejího favorita na zvolení v roce 2018 blíží nule.

A teď začíná bubnová palba ze všech hlavní, tak, jak je bitevní loď paní Kolářové vycvičená. BUM: Prezident ještě negratuloval vítězi voleb. Žádný není, paní Kolářová. Vítězem je lidem zvolený prezident, ale nikoli šéf strany, která získala nejvíce hlasů, jak se před třemi lety přesvědčil Jiří Paroubek.

Vyčínání Michal Haška netřeba komentovat, ale prezidentu je, s prominutím, zcela u prdele. Hašek pro svůj projekt získal 20 ze 33 hlasů a tedy poměrně slušnou většinu v předsednictvu a to, že to Bohuslav Sobotka nerespektoval a Michal Hašek nedokázal prosadit, je jejich a jenom jejich problém. A samozřejmě též problém celé strany, nikoli však prezidenta.

Další úvahy paní Kolářové musím bohužel označit jako blábol. Jmenování Rusnokovy vlády nebylo v žádném případu nedemokratické, nýbrž nejen v souladu s Ústavou, ale též se zdravým politickým rozumem. Jiný příhodný kandidát nebyl. Resp. Byl ale té samé ráže, tedy člověk stojící mimo ODS, ČSSD a ostatní parlamentní strany.

V životě jsem neslyšel Miloše Zemana říci: „Já volím SPOZ“. Možná to nějaký horlivý činovník té strany nechal vytisknout na plakáty, to nepopírám, to je možné. Ale Zemana jsem to nikdy říci neslyšel. A klenoty? Možná, že z prezidenta táhlo jako ze sudu, ano to se může stát, hlavně když plní povinnosti na ruské ambasádě.

Ale rozpitvávat tento jeden jediný exces, kdy řečeno slovy zákona, řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu, ale nenaboural, je na silnici smrtelně nebezpečné, v politickém životě je ale hlavně nebezpečné to, jako zbraň tím dal do rukou protivníků, kteří to budou omílat ještě nad jeho rakví.

A nakonec. Paní Kolářové, dejte si prosím studenou sprchu, pak se vysušte froté ručníkem, udělejte si dobrou kávu, sedněte si do fotelu a v klidu a rozmyslu si prosím odpovězte na jedinou otázku: Kdo zdržuje povolební vyjednávání?

A pokud se opravdu poctivě zamyslíte, tak zjistíte, že tím kdo zdržuje povolební vyjednávání je sama povolební situace, nikoli prezident Zeman.

A zde si na závěr dovolím malý citát z Wikipedie o tom, že i když Nečasova 118 většina byla známa v den voleb, došlo ke jmenování premiéra až o měsíc později. A tehdy to vůbec nikomu nevadilo. Alespoň jsem od paní Kolářové o tom nic nečetl.

zdroj : jirihermanek.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*