Erik Best se diví tomu, co vyvádí Sobotka. A mluví o Bakalovi, Kellnerovi a jejich moci nad novináři

Erik Best se diví tomu, co vyvádí Sobotka. A mluví o Bakalovi, Kellnerovi a jejich moci nad novináři

Budoucí premiér Sobotka si zadělává na problém. ParlamentníListy.cz na to upozorňuje novinář a analytik Erik Best a podrobně se pozastavuje nad zvláštním jednáním šéfa ČSSD. Best také rozebírá výrazné změny na českém mediálním trhu i vlivové nitky, o kterých se nemluví a jež vedou i do České televize.

Předseda sociální demokracie a nejspíš budoucí premiér zvolil poněkud zajímavý styl vystupování vůči prezidentu Miloši Zemanovi. Erik Best se nad tím podivuje a připisuje to možnému nízkému sebevědomí Bohuslava Sobotky.

„Bohuslav Sobotka osvojil novou zvláštní praktiku. On nejdříve řekne, že nepředpokládá žádné problémy, že se domluví nebo druhá strana určitě bude návrhy akceptovat a všechno se vyřeší. A potom hned v druhé větě vyhrožuje, ponižuje nebo kritizuje,“ míní analytik Best.

Koleduje si o problém

„Tohle Sobotka dělá nejen v souvislosti s prezidentem Zemanem, kde říká, že přepokládá dohodu a druhým dechem dodá, že je připraven podat ústavní žalobu. To je takový bipolární styl a nejsem si úplně jistý, co to znamená. Těžko říct, zda je to náznak nedostatku sebevědomí či něčeho jiného, ale jisté je, že tento styl šéf ČSSD používá čím dál víc,“ zdůrazňuje.

A podle Erika Besta zmíněný styl Sobotkova vystupování netýká už jen prezidenta Zemana, ale i šéfa hnutí ANO. „V souvislosti s Andrejem Babišem mluvil podobně, když řekl, že koalice je vlastně dohodnutá a nikdo nemá čas na hádky. Následně když se pak bavil o rozpočtu, naopak řekl, že není spokojený s tím, jak na příjmové stránce žádná domluva není a že v ANO jsou začínající politici, a musí se v tom nejdřív zorientovat. Zase stejný styl. V tomtéž rozhovoru na jednom místě řekne, že problémy nejsou a záhy si protiřečí. Sobotka si tím koleduje o problém,“ varuje americký novinář.

celý článek

zdroj : parlamentnilisty.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*