Erdogan: Zvolení Trumpa dává nadějí Střednímu východu v boji proti teroristům

Erdogan: Zvolení Trumpa dává nadějí Střednímu východu v boji proti teroristům

Turecký prezident Tayyip Erdogan pochválil prezidenta Donalda Trumpa během své návštěvy v Bílém domě s tím, že pomůže Spojeným státům bojovat proti teroristům na Středním východě.                      

Erdogan prohlásil prostřednictvím překladatele, že zvolení Trumpa „vedlo k probuzení nové série aspirací, očekávání a nadějí na Středním východě, zejména pokud jde o pokračující boj proti terorismu. Erdogan také srdečně ocenil „legendární triumf“, který Trump zažil jako zvolený prezident Spojených států.

Trump pochválil Turecko za to, že sloužilo jako „sloup ve studené válce proti komunismu“ a že nabídlo podobnou pomoc v boji proti Islámskému státu.

„Dnes čelíme novému nepříteli v boji proti terorismu a znovu se snažíme čelit této hrozbě společně,“ uvedl Trump, který se odkazoval na teroristické skupiny, jako je Islámské stát a PKK.

Trump uvedl, že Spojené státy dodají Turecku vojenské vybavení, které mu pomůže bojovat proti teroristické hrozbě.Erdogan potvrdil, že bude s Trumpem a zbytkem světa pracoval na boji proti radikálnímu terorismu. Teroristické organizace nemají v budoucnosti našeho regionu žádné místo,“ uvedl Erdogan, když se odkazoval na násilí v Iráku, Jemenu a Libyi.

Trump odmítl otázky od reportérů, kteří se jej ptali na jeho rozhodnutí odhalit informace o Islámském státu ruským diplomatům během schůzky v Oválné kanceláři.

„Měli jsme velmi velmi úspěšné setkání s ruským ministrem zahraničí,“ odpověděl Trump. „Náš boj je proti Islámskému státu.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Donald Trump a Tayyip Erdogan Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Erdogan: Zvolení Trumpa dává nadějí Střednímu východu v boji proti teroristům

  • · Edit

    rozkopat koule, rozstřílet, rozčtvrtit a hodit prasatům a slepicím!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*