Erdogan: Všichni ti, kteří jsou proti nám, jsou teroristé

Erdogan: Všichni ti, kteří jsou proti nám, jsou teroristé

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval, aby jeho země „předefinovala“ pojem teror a teroristé po smrtícím výbuchu, který otřásl Ankarou, informoval server Press TV.

Erdogan v pondělí oznámil, že nová definice terorismu má zahrnovat novináře, aktivisty, zákonodárce a akademiky.

„Buď jste na naší straně, nebo na straně teroristů,“ prohlásil Erdogan a dodal, že neexistuje žádný rozdíl mezi „teroristou držícím zbraň nebo bombu a tím, který využívá své postavení a pero k podpoře teroristů.“

Jeho prohlášení následovalo po smrtícím nedělním pumovém výbuchu v turecké čtvrti Kizilay ležící v Ankaře, který měl na svědomí nejméně 37 obětí a více než 100 zraněných.

Premiér Ahmet Davutoglu dříve oznámil, že existují silné náznaky, že výbuch byl proveden zástupci Kurdské strany pracujících (PKK), kterou Turecko považuje za teroristickou organizaci.

Existují velmi vážné, téměř jisté poznatky, které ukazují na separatistické teroristické organizace,“ řekl turecký premiér novinářům při návštěvě zraněných po incidentu.

Davutoglu dodal, že bylo v důsledku útoku zatím zadrženo 11 podezřelých a je také v plném proudu testování DNA k identifikování útočníků.

I když se doposud nikdo k odpovědnosti za výbuch nepřihlásil, Turecko přesto zahájilo v pondělí odvetné nálety na depa a úkryty zástupců PKK v horských regionech Kandil a Gaara v severním Iráku.

K nejnovějšímu útoku došlo necelý měsíc poté, co přišlo o živit 29 lidí při automobilovém bombovém útoku v centru města Ankara, který také turecká vláda svalila na PKK, navzdory tomu, že se k útoku přihlásily samostatné kurdské skupiny Kurdistan Freedom Falcons (TAK).

Ankara v posledních měsících provádí ve velkém měřítku kampaň proti PKK v tureckých jižních příhraničních oblastech. Turecká armáda také provádí útoky proti pozicím kurdských skupin v severním Iráku.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Foto: Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan AFP Photo / Adem Altan)
Loading...

Podobné články

3 Komentáře “Erdogan: Všichni ti, kteří jsou proti nám, jsou teroristé

  • Erdogan je drzý jak opice. Divím se všem politikům, kteří ho berou vážně a lezou mu do zadní části těla. Vdyť se na něj podívejte a je to vyloženě typ nepravdomluvného a samouctivačného člověka. Je to Muslim a myslím, že v zájmu jeho politiky si myslí , že mu je dovoleno lhát.

  • Vrána k vráně sedá, Porošenko a jeho přítel Erdogan. Obě země bojují s teroristy /občany své země/. Obě země podporuje NATO, obě zěmě chtějí do EU. Takže víme co nás čeká s jejím vstupem, že pane gen.Rudý Pavle, Sobotko, Zaorálku a vy další tydýtové!!!

  • Turecko je nutné izolovat od Evropy. Hlídání hranic s Tureckem by vyšlo mnohonásobně levněji, než placení výpalného, jak to chce Merkelová. Turecko je pro demokracii ztraceno a ohrožuje Evropu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*