Erdogan poruší své dohody s Putinem, jakmile to půjde

Erdogan poruší své dohody s Putinem, jakmile to půjde

Rozhovory mezi ruským prezidentem Vladimírem Putinem a jeho tureckým protějškem Recepem Erdoganem skončily v Moskvě dne 5. března pozdě v noci. Oba prezidenti se sešli, aby diskutovali o krizi v syrském Idlibu.

Dosažená dohoda zahrnuje:
  • Zastavení všech nepřátelských akcí podél stávající kontaktní linie od půlnoci 6. března;
  • Zřízení šestikilometrového bezpečnostního koridoru severně a jižně od dálnice M4 v Sýrii
  • Společná hlídka podél dálnice M4 od 15. března.

Ankara se zjevně vypořádala se ztrátou kontroly nad dálnicí M5 a městem Saraqib. Pravděpodobně budou také redukovány turecké pozorovací stanoviště jižně od dálnice M4.

Ministr zahraničí Sergei Lavrov řekl, že skupiny, které OSN uznává jako teroristické, budou v Idlibu zničeny oběma stranami společně.

Turecko nebude dodržovat dohodu v Idlibu

Semyon Baghdasarov, ředitel Centra pro Střední východ a Střední Asii, řekl kanálu Pravda.ru, že Turecko nebude tyto dohody dodržovat.

„Je jen otázkou času, kdy Turci dohody znovu poruší,“ řekl orientalista.

Podle něj, výsledky jednání v Moskvě ukazují, že Turecko a jeho teroristické skupiny boj prohrály.

„Líbilo se mi Lavrovo prohlášení, v němž říká, že bandité a teroristé, které za takové uznává OSN, budou zničeni. Khayyat Tahrir al-Sham  a další jsou teroristické skupiny. To ukazuje, co Turecko chystá v Sýrii,“ řekl Semyon Bagdasarov .

Odborník se však domnívá, že je Erdogan nezničí.

„On fantazíruje. Erdogan jim dodá ještě více zbraní, aby je mohl použít pro své vlastní účely,“ řekl Semyon Baghdasarov.

Válka bude pokračovat, dokud nebude Turecko nuceno Sýrii opustit 

Podle něj bude válka pokračovat, ale ne mezi Ruskem a Tureckem – je to syrská armáda, která se bude snažit zničit teroristy za pomocí Ruska.

Je třeba zabezpečit Aleppo, je nutné zabezpečit silnici, je nutné přimět Turky, aby se vrátili zpět k tureckým hranicím a bylo by nejlepší je přimět, aby odešli, ačkoli bez ozbrojeného střetu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*